شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

آیات الهی...بسیارزیبازمان کنونی: ۲۰-۹-۱۳۹۵، ۱۰:۲۷ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: atefeh.m
آخرین ارسال: mostafa haddadi
پاسخ: 5
بازدید: 601

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 3.65
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آیات الهی...بسیارزیبا

۳۰-۴-۱۳۹۲, ۱۰:۵۰ :صبح
ارسال: #1
آیات الهی...بسیارزیبا
آنگاه که تنها شدی و در جستجوی یک تکیه‌گاه مطمئن هستی، بر من توکل نما_ نمل/79

آنگاه که نومیدی بر جانت پنجه افکنده و رها نمی‌شوی، به من امیدوار باش_ زمر/53

آنگاه که سرمست زندگانی و مغرور به آن شدی، به یاد قیامت باش_ فاطر/5

آنگاه که در پی تعالی و کمال هستی، نیتت را پاک و الهی کن_ فاطر/29-30

آنگاه که دوست داری کسی همواره به یادت باشد، به یاد من باش که من همواره به یاد تو هستم _بقره/152

آنگاه که روحت تشنه نیایش و راز و نیاز است، آهسته مرا بخوان_ اعراف/55

آنگاه که شیطان همواره در پی وسوسه توست، به من پناه ببر_ مومنون/97

آنگاه که لغزش‌ها روحت را آزرده ساخت، در توبه به روی تو باز است_ قصص/67
ده درصد از زندگی مسائلی است که برای من اتفاق می افتد و نود درصد آن نحوه ی رویارویی من با آن هاست...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط sinderela ، mostafa haddadi ، maryam ، MostafA ، Ahmad ، Administrator ، Hakim ، STAR ، tinaa ، AliReza ، sahar.i ، sahar.n ، شاسلطان ، golebita
۲۴-۸-۱۳۹۲, ۱۰:۵۸ :عصر
ارسال: #2
RE: آیات الهی...بسیارزیبا
الم یعلم بان الله یرای
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، Hakim ، atefeh.m ، STAR ، tinaa ، AliReza ، golebita
۲۵-۸-۱۳۹۲, ۰۱:۱۰ :صبح
ارسال: #3
با سلام و عرض ادب خدمت سروران گرامی

به نظر حقیر بهترین آیه در قرآن کریم این دو آیه هست

مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ
و هر كس تقواى الهى پيشه كند خداوند راه نجاتى براى او فراهم مى‏كند.

وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ (الطلاق/3)
و او را از جايى كه گمان ندارد روزى مى‏دهد

سپاس شده توسط atefeh.m ، STAR ، tinaa ، AliReza ، mmmmz ، mostafa haddadi ، golebita
۲۵-۸-۱۳۹۲, ۰۱:۲۱ :صبح
ارسال: #4
چند فقره از آیات انفسی بسیار عالی در قرآن کریم آیات زیر است

إِنَّ فِي خَلْقِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ اخْتِلافِ اللَّيْلِ وَ النَّهارِ لَآياتٍ لِأُولِي الْأَلْبابِ
حقا كه در خلقت آسمانها و زمين و آمد و رفت شب و روز يقينا براى افراد خردمند نشانى و علائمى خواهد بود

الَّذِينَ يَذْكُرُونَ اللَّهَ قِياماً وَ قُعُوداً وَ عَلى‏ جُنُوبِهِمْ وَ يَتَفَكَّرُونَ فِي خَلْقِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ رَبَّنا ما خَلَقْتَ هذا باطِلاً سُبْحانَكَ فَقِنا عَذابَ النَّارِ

همان افرادى كه خدا را در حالى كه ايستاده و نشسته و به دو پهلوى خود خوابيده‏اند ياد ميكنند. و در باره خلقت آسمانها و زمين فكر مي نمايند و مي گويند:
پروردگارا! تو اين (مخلوقات) را بيهوده نيافريده‏اى. تو پاك و منزه ميباشى ، ما را از عذاب آتش نگاه دار

رَبَّنا إِنَّكَ مَنْ تُدْخِلِ النَّارَ فَقَدْ أَخْزَيْتَهُ وَ ما لِلظَّالِمِينَ مِنْ أَنْصارٍ
پروردگارا! هر كسى را كه تو داخل آتش جهنم كنى قطعا او را خوار كرده‏اى. و ستمگران را ياورى نخواهد بود.

رَبَّنا إِنَّنا سَمِعْنا مُنادِياً يُنادِي لِلْإِيمانِ أَنْ آمِنُوا بِرَبِّكُمْ فَآمَنَّا رَبَّنا فَاغْفِرْ لَنا ذُنُوبَنا وَ كَفِّرْ عَنَّا سَيِّئاتِنا وَ تَوَفَّنا مَعَ الْأَبْرارِ
پروردگارا! ما شنيديم كه منادى ندا ميكرد: به پروردگار خود ايمان بياوريد. اكنون ما ايمان آورديم. پروردگارا! پس تو گناهان ما را بيامرز و رفتارهاى زشت ما را محو كن و ما را با افراد نيك بميران‏

رَبَّنا وَ آتِنا ما وَعَدْتَنا عَلى‏ رُسُلِكَ وَ لا تُخْزِنا يَوْمَ الْقِيامَةِ إِنَّكَ لا تُخْلِفُ الْمِيعاد

پروردگارا! آنچه را بوسيله پيامبرانت بما وعده داده‏اى بما عطا كن و روز قيامت ما را رسوا مگردان. زيرا تو خلف وعده نميكنى‏

(سوره آل عمران آیات 190 الی 195)
 سپاس شده توسط atefeh.m ، STAR ، tinaa ، AliReza ، mmmmz ، mostafa haddadi ، golebita
۷-۲-۱۳۹۳, ۰۱:۴۵ :عصر
ارسال: #5
وقتی در تاریکیها مرا به زاری خواندی که

اگر تو را برهانم با من می مانی

تو را از اندوه رهانیدم

اما باز مرا با دیگری در عشقت شریک کردی

سوره انعام آیه ۶۳ و ۶۴
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Rastak432 ، golebita
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
24 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
Administrator (۷-۲-۱۳۹۳, ۰۲:۳۱ :عصر)، MostafA (۲۵-۸-۱۳۹۲, ۰۹:۳۳ :صبح)، mostafa haddadi (۷-۲-۱۳۹۳, ۰۱:۴۵ :عصر)، Ahmad (۳۰-۴-۱۳۹۲, ۱۱:۳۷ :عصر)، STAR (۲۵-۸-۱۳۹۲, ۱۱:۲۹ :صبح)، sarina (۷-۲-۱۳۹۳, ۰۲:۱۶ :عصر)، atefeh.m (۲۵-۸-۱۳۹۲, ۰۹:۱۶ :صبح)، mahan (۷-۲-۱۳۹۳, ۰۲:۲۰ :عصر)، maryam (۳۰-۴-۱۳۹۲, ۱۲:۰۱ :عصر)، Glaxy (۲۴-۸-۱۳۹۲, ۱۱:۳۳ :عصر)، sahar.n (۷-۲-۱۳۹۳, ۰۴:۱۷ :عصر)، AliReza (۲۶-۸-۱۳۹۲, ۰۴:۴۶ :عصر)، sinderela (۳۰-۴-۱۳۹۲, ۱۱:۳۱ :صبح)، masood_r (۳۰-۴-۱۳۹۲, ۰۴:۵۴ :عصر)، Rastak432 (۷-۲-۱۳۹۳, ۰۹:۵۶ :عصر)، Hakim (۲۶-۸-۱۳۹۲, ۰۴:۴۵ :عصر)، شاسلطان (۸-۲-۱۳۹۳, ۱۲:۵۹ :عصر)، sahar.i (۱۴-۱۱-۱۳۹۲, ۱۰:۱۸ :عصر)، rkazpnu (۳۱-۴-۱۳۹۲, ۱۰:۲۶ :صبح)، golebita (۹-۲-۱۳۹۳, ۱۰:۵۴ :صبح)، tinaa (۲۵-۸-۱۳۹۲, ۰۹:۵۳ :صبح)، mmmmz (۲۷-۸-۱۳۹۲, ۰۳:۴۲ :عصر)، gitar131 (۲۵-۸-۱۳۹۲, ۰۷:۲۰ :عصر)، fariba. (۲۵-۵-۱۳۹۳, ۰۱:۲۲ :صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری