شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.


تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

آیا دنیا در سال 2012 تمام می شود؟زمان کنونی: ۲۴-۹-۱۳۹۶، ۰۱:۲۴ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: STAR
آخرین ارسال: STAR
پاسخ: 1
بازدید: 574

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 3.65
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آیا دنیا در سال 2012 تمام می شود؟

۲۲-۱۲-۱۳۹۰, ۰۵:۳۷ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲-۱۲-۱۳۹۰ ۰۵:۳۸ :عصر، توسط STAR.)
ارسال: #1
star آیا دنیا در سال 2012 تمام می شود؟
سال 2012 دنیا تمام می شود؟ این سوالی است که مسلما هر چه بیشتر به روز 21 دسامبر سال 2012 نزدیکتر شویم بیشتر مطرح می شود. بعضی ها آن را کاملا جدی می گیرند و می گویند بسیاری از پیش بینی ها همین روز را پایان دنیا قلمداد کرده اند و نوستراداموس هم همین روز را پیش بینی کرده و این اتفاق اجتناب ناپذیر است. در طرف مقابل کسانی هستند که با قضیه کاملا عقلانی و منطقی برخورد می کنند واین مهندس ناسا هم یکی از همین افراد است که با توضیحات منطقی و جامع خود کل این قضیه را کاملا از دیدگاه علمی توضیح می دهد. از آنجا که ممکن است
خیلی ها زبان انگلیسی شان آنقدر خوب نباشد که حرف های او را متوجه شوند ، حرف های او را برای شما ترجمه شده اند اما با این حال توصیه می کنم اگر زبانتان خوب است حتما ویدئوی آن را تماشا کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متن سخنان او را در پایین می توانید بخوانید.


مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


مسئله ی 21 دسامبر سال 2012 و فجایعی که عده ای تصور می کنند در این روز اتفاق می افتد ، احتمالا نشات گرفته از پایان تقویم مایاهاست اما تقویم آنها در این روز به پایان نمی رسد. این فقط پایان یک دوره و شروع دوره ی دیگری است. مثل تقویم مسیحی که در 31 دسامبر تمام می شود و در اول ژانویه دوباره شروع می شود( یا مثل تقویم ما ایرانی ها که در 29 اسفند تمام می شود
و در اول فروردین دوباره شروع می شود).

واقعیت در برابر خیال

نیبورو یا سیاره ی X ، سیاره ای است که به گفته ی برخی از پیش بینی ها چهاربرابر بزرگتر از زمین است و در روز 21 دسامبر به زمین خیلی نزدیک می شود وموجب فاجعه ی مورد نظر می گردد. بنابراین این سیاره ی بزرگ در حال آمدن به سمت زمین است ولی اگر این طور بود ما باید تا حالا آن را مشاهده می کردیم واگر این سیاره به نوعی نامرئی هم باشد باید تاثیرات آن را بر سیاره های
همسایه اش می دیدیم اما هزاران منجم که آسمان را هر شب مشاهده می کنند چنین
چیزی را رویت نکرده اند. در کنار این مسئله عده ای هم هستند که می گویند ناسا اطلاعات مربوط به نابودی زمین را دارد ولی برای اینکه ترس و وحشت میان مردم ایجاد نکند این اطلاعات را فاش نمی کند. تصور کنید که هزاران منجم براساس برنامه ی روزانه ی خود هر شب آسمان را مشاهده می کنند و این راز را سال هاست که از مردم پنهان می کنند. ( همراه با خنده ی این مهندس )

طوفان خورشیدی

بعضی ها فکر می کنند که در روز 21 دسامبر طوفان خورشیدی اتفاق می اُفتد. بله ، طوفان های خورشیدی وجود دارند. فعالیت های خورشیدی در یک دوره ی 11 ساله اتفاق می اُفتد و در واقع هر 11 سال این فعالیت ها به نقطه ی اوج خود می رسند. اوج فعالیت های بعدی خورشید در 23 ماه می اتفاق می اُفتد که یک بیشینه فعالیت ملایم خورشیدی است و هیچ مدرکی مبنی بر اینکه طوفان خورشیدی در راه است وجود ندارد.

هم ردیفی سیارات

بعد از این هم ردیفی سیارات را داریم. ( هم ردیفی سیارات به این صورت است که در یک زمان مشخص سیارات با هم هم ردیف می شوند ). به گفته ی آنها در اینروز هم ردیفی سیارات رخ می دهد که باعث تاثیرات جزر و مدی بر زمین شده و در پایان فاجعه به بار می آورد. اولا اصلا هیچ هم ردیفی سیاراتی در دسامبر سال 2012 اتفاق نمی اُفتد و اگر هم بیفتد هیچ تاثیر جزر و مدی بر زمین
ندارد. تنها دو جرم آسمانی بر موج زمین تاثیر می گذارند که یکی از آنها ماه است که خیلی به زمین نزدیک است و دیگری هم خورشید است که هم بسیار بزرگ است و هم نزدیک. تاثیر بقیه ی سیارات بر زمین بسیار ناچیز است.

تعویض محور های زمین یا همان قطب های مغناطیسی

یکی دیگر از توهمات درباره ی 21 دسامبر 2012 این است که محورهای زمین قرار است جایشان را با هم عوض کنند. محور چرخشی نمی تواند جایش را تعویض کند چون چرخش ماه به دور زمین آن را استوار نگه میدارد و اجازه ی تعویض محور ها رابه آن نمی دهد. البته میدان مغناطیسی هر چند وقت یکبار می چرخد و آخرین باری هم که این اتفاق افتاد 714000 سال پیش بود و یک چرخش 180 درجه ای که در آن جای شمال و جنوب در قطب نما عوض شود تقریبا هر نیم میلیون سال یکبار اتفاق می اُفتد و از طرفی هیچ مدرکی وجود ندارد که در دسامبر 2012 این اتفاق بیفتد و اگر هم بخواهد این اتفاق بیفتد هزاران سال زمان می برد و به فرض هم اگر کاملا چرخید هیچ مشکلی بر روی زمین پیش نمی آید جدا از اینکه تنها باید قطب نماهایمان را دوباره تنظیم کنیم.

"ادعاهای غیر عادی نیازمند شواهد غیر عادی اند."

از اول تاریخ بشر صدها هزار پیش بینی در مورد پایان دنیا شده اما ما هنوز زنده ایم.
خیلی دلتنگت شده ام،اما نمیدانم خیلی را چگونه بنویسم که "خیلی" خوانده شود...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط nasrin67 ، mohammad ، MostafA ، mahan ، **sara** ، AliReza
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری