شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.


تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

اخبار کوتاه آموزش عالی آذرماه 91زمان کنونی: ۲۴-۹-۱۳۹۶، ۱۱:۵۶ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: kaka
آخرین ارسال: kaka
پاسخ: 5
بازدید: 647

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اخبار کوتاه آموزش عالی آذرماه 91

۵-۹-۱۳۹۱, ۰۵:۵۷ :عصر
ارسال: #1
1 (18) اخبار کوتاه آموزش عالی آذرماه 91
به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا، بر اساس آیین‌نامه جدید، چنانچه معدل نمرات هر نیمسال تحصیلی دانشجو کمتر از ۱۲ باشد، دانشجو در آن نیمسال مشروط تلقی می‌شود.
بنابراین دانشجوی مشروط، در نیمسال بعد (جز در آخرین نیمسال تحصیلی) حق انتخاب بیش از ۱۴ واحد درسی را ندارد.

به گزارش ایسنا، حداکثر نیمسال‌های مشروطی مجاز در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دو نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته سه نیمسال اعم از متوالی یا متناوب است.


در مواردی که معدل کل دانشجو ۱۲ یا بالاتر باشد، در سقف سنوات مجاز می‌تواند تا زمانی که در نیمسال‌های بعدی مشروط نشود، به تحصیل ادامه دهد؛ در غیر این صورت، از تحصیل محروم می‌شود.


سقف مجاز مرخصی دانشجویان:

دانشجو می‌تواند در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته یک نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته دو نیمسال از مرخصی تحصیلی استفاده نماید.

بر اساس این آیین‌نامه، حداکثر مدت مجاز مرخصی زایمان دانشجو دو نیمسال تحصیلی و بدون احتساب در سنوات تحصیلی است.

خبرگزاری ایسنا
۱/۹/۹۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۵-۹-۱۳۹۱, ۰۶:۰۲ :عصر
ارسال: #2
1 (6) RE: اخبار کوتاه آموزش عالی آذرماه 91
ضوابط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد مازاد ظرفیت بزودی اعلام می‌شود

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت گفت: ضوابط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد مازاد ظرفیت بزودی اعلام می شود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر جبرائیل نسل سراجی در این باره اظهار داشت: توسط معاونت بهداشتی مقرر شده بود که به تعدادی از دانشگاه ها که قادر به پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد با ظرفیت های جدید و پرداخت شهریه هستند ظرفیتی اعلام شود.

وی با یادآوری به داوطلبینی که قبلا در تیرماه امتحان داده‌اند برای ورود به سایت سنجش و انتخاب محل های جدید، برنامه ورود به سایت و اعلام آمادگی مرکز سنجش پزشکی را 11 تا ۱۳ آذر ماه عنوان کرد و افزود: این شرایط هم اکنون فراهم است و در آینده ای نزدیک ضوابط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد شهریه‌ای را اعلام می کنیم.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی تصریح کرد: افرادی که قبول شدند و در حال تحصیل هستند حق ورود به سایت را ندارند و تنها افرادی که در آن مراحل پذیرفته نشده بودند می توانند وارد سایت شده و خود را برای یک رشته محلی آماده کنند تا بتوانند در یک محل جدیدی پذیرفته شوند. این افراد از ترم بهمن می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند.

خبرگزاری ایسنا
۵/۹/۹۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ice girl ، nasrin
۱۰-۹-۱۳۹۱, ۰۲:۳۸ :عصر
ارسال: #3
RE: اخبار کوتاه آموزش عالی آذرماه 91
جبران کمبود ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی متقاضی تحصیل در داخل با پردیس‌های دانشگاهی

مجتبی بذرافشان، معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، افزود: محدودیت ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های دولتی در مقطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان شاغل به تحصیل خارج از کشور که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های داخلی هستند با جایابی این دانشجویان در پردیس‌ها برطرف می‌شود.

به گفته وی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی هستند، در دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی، پیام نور و علمی کاربردی جایابی می‌شوند.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: در پذیرش این دانشجویان برای مقاطع کاردانی و کارشناسی با هیچ نوع کمبود ظرفیتی در دانشگاه‌ها مواجه نیستیم.

بذرافشان تصریح کرد: دانشگاه‌‌های غیرانتفاعی، پیام نور و علمی کاربردی هیچ نوع کمبودی در ظرفیت پذیرش دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور را ندارند.

خبرگزاری فارس
۱۰/۹/۹۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط nasrin
۲۹-۹-۱۳۹۱, ۰۷:۴۳ :عصر
ارسال: #4
RE: اخبار کوتاه آموزش عالی آذرماه 91
برگزاری دوبار در سال کنکور ارشد امکان‌پذیر نیست/برگزاری کنکور ارشد ۹۲ از ۱۸ بهمن


معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برخی پیشنهادات مرتبط با برگزاری دوبار در سال آزمون کارشناسی ارشد، گفت: با توجه به حجم آزمون‌هایی که سازمان سنجش در سال برگزار می‌کند، درحال حاضر امکان برگزاری سالانه دو بار آزمون کارشناسی ارشد غیرممکن است.

دکتر حسین نادری‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: همچنین داوطلبان کارشناسی ارشد نیز عموما دانشجویان کارشناسی هستند که در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیلند و نیازی ندارند که آزمون سالی دوبار برای آنها برگزار شود.

به گفته وی، آزمون کارشناسی ارشد در شرایط فعلی طبق روال تمامی سال‌ها، سالی یک بار و در ۱۸ تا ۲۰ بهمن ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان سنجش هرساله از داوطلبان کارشناسی ارشد طی پرسشنامه‌ای نظرسنجی می‌کند، اظهارکرد: در صورت لزوم موارد عنوان شده را طی کمیته‌های کارشناسی مورد بررسی قرار می‌دهد و اگر نیاز باشد تغییراتی از نظر محتوا و چگونگی برگزاری در آزمون کارشناسی ارشد لحاظ می‌کند.

معاون آموزشی وزیرعلوم تصریح کرد: آزمون کارشناسی ارشد از نظر کیفی دائما در حال رصد و بررسی است و اگر از بعد سیاستی نیاز به اصلاح باشد، توسط شورای عالی برنامه‌ریزی و از بعد برنامه‌ریزی نیز در سازمان سنجش اصلاحاتی بر روی آن انجام می‌گیرد.

خبرگزاری ایسنا
۲۹/۹/۹۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۲۹-۹-۱۳۹۱, ۰۷:۴۹ :عصر
ارسال: #5
RE: اخبار کوتاه آموزش عالی آذرماه 91
راه‌اندازی صد مرکز جدید علمی کاربردی تا ترم آینده تحصیلی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس عبدالرسول پور‌عباس رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: در حال حاضر هزار مرکز علمی کاربردی در کشور وجود دارد که قرار است تا ترم آینده تحصیلی تعداد این مرکز به هزار و ۱۰۰ مرکز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه مقاطع تحصیلی دانشگاه جامع علمی شغل‌محور است، بیان داشت: بیش از هزار شغل در کشور احصاء شده است و بر این اساس رشته‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی راه‌اندازی شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطر نشان کرد: در تمامی دستگاه‌های اجرایی یک واحد دانشگاه جامع راه‌اندازی شده است تا رشته‌های این دانشگاه براساس شغل‌های بومی تعیین شوند.

پورعباس با بیان اینکه 65درصد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه جذب بازار کار می‌شوند، بیان داشت: در دوره‌های کارشناسی حرفه‌ای ارشد این دانشگاه پروژه محوری است و مسئله‌محوری دارد و بر این اساس نیز دوره‌های مهندسی خبرگی راه‌اندازی می‌شود که این دوره‌ها نیز به منظور توسعه فناوری در محیط کار خواهد بود.

وی با بیان اینکه متن جدید پژوهش و فناوری در دانشگاه علمی و کاربردی در حال آغاز است، بیان داشت: حوزه پژوهش در این دانشگاه متفاوت از دانشگاه‌های نظری و مراکز این دانشگاه به معنای واقعی و به صورت کاربردی پژوهش انجام خواهند داد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: این دانشگاه آمادگی لازم را برای همکاری با معاونت وزارت علوم در راستای پژوهش‌های مسئله محور را دارد.

پورعباس بیان داشت: در حال حاضر جامعه دانشگاهی به سمت شغل محوری حرکت نمی‌کند اما دانشگاه جامع علمی راه‌اندازی شده است تا فارغ‌التحصیلان آن براساس نیازهای شغلی کشور ترتیب شوند.

خبرگزاری فارس
۲۹/۹/۹۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ice girl
ارسال پاسخ 


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
1 (19) اخبار کوتاه در حوزه اموزش عالی در مهرماه 91 kaka 0 370 ۳-۷-۱۳۹۱ ۱۲:۵۱ :عصر
آخرین ارسال: kaka
1 (18) اخبار کوتاه در حوزه اموزش عالی در شهریور ماه 91 kaka 0 378 ۱-۶-۱۳۹۱ ۰۵:۲۰ :عصر
آخرین ارسال: kaka

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری