شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

ادبیات جهان برتراندراسلزمان کنونی: ۲۱-۹-۱۳۹۵، ۰۵:۴۲ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: اسیر خودم
آخرین ارسال: اسیر خودم
پاسخ: 1
بازدید: 312

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ادبیات جهان برتراندراسل

۳-۱۱-۱۳۹۲, ۰۴:۱۷ :عصر
ارسال: #1
ادبیات جهان برتراندراسل
سه شوق ساده ولی قاهر و نیرومند بر زندگی من فرمان رانده اند :یکی سودای عشق یکی طلب دانش و دیگر احساسی تحمل ناپذیر از شفقت و همدردی با الام بشری.این سه حس چون بادهای تند مرا خودسرانه به این سو و ان سو ی کشانده و بر اقیانوسی از غم تا لب گرداب نومیدی پیش رانده اند .
نخست جویای عشق بوده ام از انکه عشق وجد و شادی می افریند .وجدی انچنان ژرف که حاضر بوده ام برای به دست اوردن چند ساعت از ان شادی شگفت باقی عمرم را نثار کنم .دیگر بدان خاطر که عشق ادمی را از رنج تنهایی می رهاند تنهایی هولناکی که در ان انسان لرزان و ترسان در مرز هستی به دره ی بی انتهای نیستی می نگرد و بر خویش می لرزد سرانجام عشق را بدان خاطر جویا بوده ام که در اتحاد عشق بهشتی را که در خیال قدیسان و شاعران گذشته است در یک مینیاتور عرفانی به چشم دیده ام .اینهاست انچه در عشق جستجو کرده ام و یافته ام هر چند که عشق از ان خوب تر است که با زندگی ادمیان در امیزد .
دانش را نیز با همین شوق و شور طلب کرده ام و پیوسته ارزو داشته ام که از راز دل ادمی باخبر شوم و سر تابش ستارگان را در یابم و کوشیده ام تا اعداد فیثا غورثی را که بر جهان کون و فساد حاکمند بشناسم . ودر این راه به اندک بهره ای دست یافتم .

عشق و دانش این دو شوق نخست بدان قدر که از انها بهره یافتم مرا به سوی اسمان سوق داده اند اما احساس شفقت و همدردی با رنجهای ادمیان پیوسته مرا به زمین باز گردانده است . پژواک فریادهای دردالود در قلبم به اهتزاز می اید .
کودکان قحطی زده قربانیان شکنجه های جلادان ستمکار کهنسالان ناتوان و بیچاره ای که خود را بار منفوری بر دوش فرزندان احساس می کنند و تمامی دنیای تنهایی و فقر و رنج طنز تلخی است که ارمانهای بلند انسانی را ریشخند می کند .
در دلم بوده است که از شدت رنجها و کثرت شرور د رجهان بکاهم . اما توفیقی نیافته ام و خود نیز از این شرور و بدیها رنج برده ام .
این راهی است که من در زندگی پیموده ام و ان را شایسته ی زیستن یافته ام و اگر بار دیگر موهبت زندگی عطایم شود با خوشحالی همین راه را خواهم پیمود .

برتراندراسل :فیلسوف ریاضی دان و نویسنده بزرگ انگلیسی.

از اثار معروف او تاریخ فلسفه غرب _ازدواج و اخلاق_ مقالات شک امیز_چرا مسیحی نیستم _مقاله "چرا کمونیست نیستم " .
راسل به سبب کیفیت و کمیت چشمگیر اثارش به خصوص در زمینه فلسفه و علوم انسانی جایزه نوبل ادبیات سال 1950 را به خود اختصاص داد .

راسل همچنین زندگینامه خود را به تفصیل به قلم خود نگاشته که متن فوق پیش درامد و میتوان گفت خلاصه ی ان کتاب است .
یکی گفتا به کعبه ما هر دو خاکیم چرا باید به دورت من بگردم بگفتا کعبه تو با پای امدی باید بگردی برو با دل بیا تا من بگردم.
الهی پیشانی بر خاک نهادن اسان است دل از خاک برداشتن دشوار است
قبر صندوق اعمال ماست فشار قبر فشار اعمال ماست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ادبیات جهان: هرکجا خدا خانه ای بر می افرازد اسیر خودم 0 291 ۴-۱۱-۱۳۹۲ ۰۴:۱۳ :عصر
آخرین ارسال: اسیر خودم

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
9 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
Administrator (۳-۱۱-۱۳۹۲, ۰۵:۲۶ :عصر)، mahan (۴-۱۱-۱۳۹۲, ۰۴:۴۳ :عصر)، sahar.n (۳-۱۱-۱۳۹۲, ۰۶:۰۰ :عصر)، af.rad (۳-۱۱-۱۳۹۲, ۰۵:۴۴ :عصر)، farhad (۳-۱۱-۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ :عصر)، amir_ch_1367 (۳-۱۱-۱۳۹۲, ۰۷:۲۴ :عصر)، tahoora (۴-۱۱-۱۳۹۲, ۰۸:۴۰ :عصر)، شاهین 57 (۲۵-۱۱-۱۳۹۲, ۰۱:۱۷ :صبح)، اسیر خودم (۹-۱۱-۱۳۹۲, ۱۲:۳۶ :صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری