شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

ازدواج مادر با پسرزمان کنونی: ۱۸-۹-۱۳۹۵، ۰۱:۱۷ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mostafa haddadi
آخرین ارسال: sima
پاسخ: 12
بازدید: 3525

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 58 رأی - میانگین امتیازات: 3.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ازدواج مادر با پسر

۲۶-۱-۱۳۹۱, ۰۸:۲۹ :عصر
ارسال: #1
ازدواج مادر با پسر
وقتي که امام عليه‏السلام به کوفه رسيد، جواني از اصحابش رغبت به نکاح کرد تا زني را تزويج نمايد. روزي آن حضرت، نماز صبح را گزارده، به يک نفر فرمود: برو به فلان موضع که آنجا مسجدي است و بر يک جانب آن مسجد، خانه‏اي است که مرد و زني در آنجا صدا بلند کرده اند، هر دو را نزد من بياور.
آن مرد رفته، زن و مرد را به نزد حضرت آورد، حضرت فرمود: امشب نزاع شما به درازا کشيد؟ جوان گفت: يا اميرالمؤمنين عليه‏السلام! من اين زن را خواستم و تزويج کردم، چون شب زفاف شد در خلوت در نفس خود نفرتي از او مانع نزديکي شد، و اگر توانايي داشتم در شب، او را بيرون مي‏کردم، پس او غضبناک شد و ميان ما درگيري شد تا اين وقت که مأمور شما ما را به حضور شما دعوت کرد.حضرت به حضار مجلس گفت: بعضي سخنان را نتوان در ميان عموم گفت لذا شما بيرون رويد. وقتي همه رفتند حضرت به آن زن گفت، اين جوان را مي‏شناسي؟ گفت: نه، يا اميرالمؤمنين!
حضرت امير فرمود: اگر من خبر دهم چنان چه او را بشناسي، منکر نمي‏شوي؟
گفت: نه،
اميرالمؤمنين عليه‏السلام فرمود: تو دختر فلان کس نيستي؟
گفت: بلي،
فرمود: تو را "پسر عمويي" نبود که به هم ميل و رغبت داشتيد؟
گفت: بلي؛
فرمود: پدر تو، تو را از او منع نمي‏کرد و او را از نزد خود اخراج نکرد؟
گفت آري؛
فرمود: فلان شب به خاطر کاري بيرون رفتي، و پسر عمويت به اکراه با تو نزديکي کرد و تو از او حامله شدي و پنهان از مادرت مي‏داشتي و عاقبت مادرت اطلاع يافت، از پدرت پنهان مي‏داشتيد، و چون وضع حمل تو نزديک شد مادر، تو را در شب از خانه بيرون برد، و تو در فلان جا وضع حمل نمودي و آن کودک را که متولد شد در جامه‏اي پيچيده و در خارج ديوار در جايي که قضاي حاجت مي‏کردند گذاشتيد، سگي آمد او را ببويد و تو ترسيدي که سگ او را بخورد، سنگي انداختي و بر سر آن طفل آمد و شکست، و تو و مادرت بر سر کودک رفتيد و مادرت از جامه خود پارچه‏اي جدا کرد و سر او را بست، بعد از آن، او را گذاشتيد و راه خود گرفتيد و ديگر ندانستيد که حال او چه شد.
دختر چون اينها را از آن حضرت شنيد ساکت شد.
حضرت فرمود: به حق سخن گو،
دختر گفت: بلي؛ قسم به خدا يا اميرالمؤمنين عليه‏السلام که اين کار را غير از من و مادرم کسي نمي‏دانست؛
حضرت فرمود: خداوند ذوالجلال، مرا بر اين کار مطلع ساخت و بعد فرمود: چون شما او را گذاشتيد، در صبح آن شب فلان آمد او را برده و تربيت کرد تا بزرگ شد و با اينها به کوفه آمد و آن کودک، اين مرد است که تو را خواست تزويج کند.
به جوان گفت: سرت را بگشا چون گشود، اثر شکستگي بر سر او ظاهر بود؛ آنگاه فرمود: حق تعالي از آن چه بر او حرام بود نگاه داشت، فرزند خود را بگير و برو که در ميان شما ازدواج نيست.
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط sima ، sajad.h ، mahdi ، The DaRk PrOpheT ، **sara** ، Administrator ، mahan ، maryam ، nasrin67 ، karimi ، M0safer ، مش قربون
۳۰-۲-۱۳۹۱, ۰۴:۵۹ :عصر
ارسال: #2
RE: ازدواج مادر با پسر
حضرت علی (ع) می فرماید: با مرگ پیامبر رشته وحی و ارتباط با خدا پاره شد
و نیز می فرماید : من بشری هستم مثل شما
باور نکنید این غیبگوییها را که خود حضرت علی از اینها بی خبره
جزو کسانی نباشید که حضرت فرمود به من ظلم کردند
هیچکس . . .
دیگر به دنبال ِ همراه ِ “اوّل” نیستم ! این روزها اول ِ راه ، همه همراهند….
این روزها ، باید به دنبال ِ همراه ِ “آخر” گشت …

.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط maryam ، sarina ، sinderela
۳۱-۲-۱۳۹۱, ۰۹:۴۷ :عصر
ارسال: #3
(۳۰-۲-۱۳۹۱ ۰۴:۵۹ :عصر)hichkas نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حضرت علی (ع) می فرماید: با مرگ پیامبر رشته وحی و ارتباط با خدا پاره شد
و نیز می فرماید : من بشری هستم مثل شما
باور نکنید این غیبگوییها را که خود حضرت علی از اینها بی خبره
جزو کسانی نباشید که حضرت فرمود به من ظلم کردند

کاملا با گفته ی شما موافقم
منم کاملا قبول دارم که بعد از مرگ پیامبر رشته ی وحی با خدا پاره شد
ولی مخالفم که رشته ی ارتباط با خدا پاره شده باشه

تو آموزه های دینی ذکر شده که به ائمه اطهار بعضی از واقعیت ها الهام میشده

نمونش هم مکاشفه های مردم عادی که بعضی از حقایق رو می دیدند و می شنیدند
نمونش شیخ رجبعلی خیاط
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط karimi
۱-۳-۱۳۹۱, ۰۷:۴۹ :صبح
ارسال: #4
این آموزه های دینی که میگی همون خرافاتی هست که از بچگی تو مخ ما تزریق شده و بیرون کردنش سخته
هر چیزی که تو کتاب دینی دوم دبستان بهمون یاد دادن ، شده ملکه ذهن ما و اگه حالا بتونی بدون تعصب ( خیلی سخته) دربارش تحقیق کنی میبینی همش خرافاته
نه خدا اینو رو گفته نه پیامبر نه توی قرآن هست
بلکه خدا با همه اینو مخالفت کرده و رسالت پیامبر برای مبارزه با این افکار خرافی بوده
هیچکس . . .

.
 سپاس شده توسط sarina ، sinderela
۱-۳-۱۳۹۱, ۰۳:۱۳ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۳-۱۳۹۱ ۰۳:۴۴ :عصر، توسط STAR.)
ارسال: #5
با سلام خدمت همه کاربران عزیز
با اینکه من بیشتر مطالب دیگران را میخوانم تا مطلبی درج کنم اما امروز بر خودم واجب دانستم نظرم را در مورد بحث مطرح شده عنوان کنم
هدف اصلی من از این نوشتار تحلیل و یا تائید داستان مطرح شده نیست همانطور که در خلاف اثبات آن نیز نظری ندارم . بیشتر روی کلامم با دوستانی است که در مورد داستان مطرح شده نظریات خود را اعلام کردند
اینکه حضرت علی (ع) می فرمایند : با مرگ پیامبر رشته وحی و ارتباط با خدا پاره شد حدیثی از جانب ایشان نمی باشد بلکه در جریان وفات حضرت پیامبر (ص) جمله زیر از زبان ایشان نقل شده : پدر ومادرم فداي تو اي رسول خدا، با مرگ تو رشته اي پاره شد كه در مرگ ديگران اينگونه قطع نشد، با مرگ تو رشته‌ي پيامبري گسست ونزول وحي واخبارآسماني قطع شد
پس فاصله است بین گفتار و بین اصل موضوع هر چند شما اگر مطالب گفته شده را مقایسه هم کنید و به نتیجه واحدی برسید باز هم این دلیل بر عدم توانایی پیشگویی آن حضرت در مورد خیلی از امور نیست چون فرق است بین وحی و اخبار آسمانی با مکاشفات عرفانی و الهامات اعتقادی .
آیا کسانی که قدرت ارتباط با آینده را دارند نمی توانند از گذشته با خبر باشند مگر نه اینکه حضرت امام خمینی (ره) در بیت مشهورشان خبر از نیمه خرداد دادند و فرمودند
روزها می رود و حادثه ها می آید انتظار فرج از نیمه خرداد کشم
و یا سخن تاریخی ایشان در مورد از هم پاشیدن شوروی که بعنوان سندی از الهامات الهی در عصر حاضر ثبت و ضبط شده است .
آیا شیخ مفید علامه مجلسی شیخ طوسی ما که نه هم تراز شخصیتی بی نظیر مانند حضرت علی (ع) اما از صالحان روزگار بودند دیگران را از گذشته و آینده خود مطلع نمی کردند چطور تمام داستانهای ایشان مورد قبول واقع شده و فقها و دانشمندان علوم اسلامی بر صحت آنها تاکید کردند اما کسی مانند حضرت علی (ع) که علم شهودی و حضوریش زبانزد خاص و عام و مسلمان و غیر مسلمان است نمی توانند گذشته ای به این سادگی را مطرح نماید
البته شاید دوستان ما جز فرقه ای از برادران سنی (وهابیت ) باشند که اعتقاد راسخ دارند که بعد از پیامبر ارتباط با خدا و اخبار غیبی تمام شده است که به نظر شیعه هرگز این قضیه مورد تائید نیست .
کاش کار دشمنان را اینهمه پیش نمی بردیم و در رسیدن به اهدافشان کمکشان نمی کردید و قدر اهل بیتمان را میدانستیم و به بیکرانی دانششان و آگاهی شان از گذشته و حال اعتقاد داشتم .فقط با کمی جستجو در اینترنت می توانید مطالبی را پیدا کنید که دارای سند های تاریخی در میان شیعه و سنی و بقیه ادیان است
بیاد بیاوریم مناظره حضرت امام رضا (ع) را که چطور در مقابل بزرگان یهود و مسیحی سخن از گذشته ایشان آورد به طوری که همه متحیر آن حضرت شدند
و در آخر

پيامبر اعظم(ص) خطاب به علي(ع) فرمود: «يا علي ما عرف اللّه حق معرفته غيري و غيرک و ما عرفک حق معرفتک غير اللّه و غيري اي علي! خداوند متعال را نشناخت به حقيقت شناختش جز من و تو، و تو را نشناخت آن گونه که حق شناخت توست، جز خدا و من.»
پيامبر اکرم(ص) فرمود: «اعلم امّتي من بعدي عليّ بن ابي طالب عليه السّلام؛ داناترين امّت من بعد از من علي بن ابي‏طالب(ع) است.»
در بعضی مواقع ژست آدمهای مطلع و آگاه گرفتن خیلی خطرناک تر از قیافه جانی و قاتل به خود گرفتن است و در مورد خرافاتی که در سر دوستان کاشته اند باید عنوان کرد چیزهایی که در دوران راهنمایی به ما آموزش داده اند بیشتر اصول دین بوده نه فروع و داستان و روایات پس نمی توان گفت مطالب گفته شده در این بازه درسی خرافه بوده و در حقیقت خرافه خرافه گویی در مورد چیزهای اصلی و بدیهی است
ومن الله توفیق
موفق و پیروز باشید
 سپاس شده توسط STAR ، mostafa haddadi ، The DaRk PrOpheT ، sima
۱-۳-۱۳۹۱, ۰۶:۲۰ :عصر
ارسال: #6
من به هوش . ذکاوت امامان شکی ندارم
ولی اکثر این حرفها با قرآن در تضاد کامل است
این که استناد کردید به روایات و کتب سنی و شیعه ، هردو در گمراهیند
خودتون سوره توبه ایه 31 را بخونید و بدون تعصب بدون افکار مالیخولیایی قضاوت کنید که ما با یهود و نصارا که خدا مشرک و کافر خطاب می کنه چه فرقی داریم
توضیح کامل در مباحث مذهبی درک حقیقت موجود است
فقط باید با نگاه بی طرفانه بخونیم نه با معلوماتی که از دوران طفولیت ملکه ذهنمون شده و الان با تعصب نگاه کنیم
تمام هدف خدا و پیامبر ودین وخود ائمه این بوده که ما هیچ انسانی را بیش از انچه که هست ندونیم حتی خود پیامبر را
فقط خدا و فقط خدا
بدون هیچ توجیهی و بدون هیچ توجیهی
هیچکس . . .

.
۲-۳-۱۳۹۱, ۰۶:۵۱ :عصر
ارسال: #7
خدا را شکر دنیای اسلام(شیعه و سنی) در گمراهی هستند و دوستانی وجود دارند که خبر از این گمراهی بدهند . آخه برادر من این چه حرفهاییه که می زنید!!!!!!!!!
آخه مگر شما علم حدیث یا علم تفسیر و فقه خوندید که آدرس سوره میدید برای قضاوت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اتفاقا هدف خداوند این بوده که مشخص کند قدرت دانش و بینش و قدرت ماورائی انسان هیچ محدودیتی نداره شما اگر فکر می کنید پیامبر در حد یک انسان معمولی است بله ایشان و ائمه انسان بودند اما انسان ونه این هیولای هزار سر امروزی و همان انسان بودنشان حکم به برتری و اشرف مخلوقات بودنشان داده وایشان خبر از عالم غیب و حاضر دارند
به نظر من شما هم با کسی که در خصوص تفسیر آیه و سوره سرشته داره کمی مشورت کنید شاید دیدگاههای شما هم عوض شد و گرنه اگر شما یک آیه را دیدید و اینجور موضع گرفته اید من کتاب بیست و سه سالگی را خواندم که نزدیک به چند 100 آیه اینچنینی را پیراهن عثمان کرده بود اما پس از آن کتاب الغدیر را خواندم و فهمیدم کتاب قبلی هجویاتی بیش نیست
به نظر من جهل ان است که بدانی که ندانی و در ندانستن خود پافشاری کنی و توجیه در مورد افرادی بکار می رود که به دنبال حقیقت باشند و فرق است بین کسی که میخواهد بداند و کسی که اصرار دارد نداند
 سپاس شده توسط The DaRk PrOpheT ، mostafa haddadi ، STAR ، sima
۳-۳-۱۳۹۱, ۰۵:۳۶ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۳-۱۳۹۱ ۰۶:۵۷ :عصر، توسط hichkas.)
ارسال: #8
من ادعا نکردم که در این مورد خیلی می دونم
ولی اگه حرف شما درسته چرا
1 این همه دانشمندشیعه نمیتونن بزرگان سنی را قانع کنند که حق با اینهاست
( اگه اونو را کافر نمیدونی)
2 چرا دانشمندان وبزرگان سنی نمی تونن عالمان شیعه را قانع کنند
اونا که علم فقه و فلسفه و حدیث و ........ را دارند
3تمام اسناد و کتبی که به عنوان مدارک شیعه وسنی استفاده میشوند متعلق به 700 الی 1200 سال قبل هستند
ایا نویسندگان انها علم حدیث و فقه و یا تفسیر را در مدارس دینی امروز فرا گرفته بودند

قومی متفکرند اندر ره دین قومی به گمان فتاده در راه یقین میترسم از آن که بانگ آید روزی که راه نه آن است و نه این

من تمام این حرفها را از قران گرفتم
خود خداوند در قران می فرماید که قران را به زبان ساده که همگان فهم کنند فرستادیم
حالا بگذریم بعضیا میگن نه ، قران سخته شما نمی فهمید ما باید برای شما تفسیر کنیم
شما همزمان با وقایع صدر اسلام تاریخ را هم بخون
تو همون داستانهای اسلامی ، هم توی قران بخون ببین بت پرستها و کافرین چه افکاری داشتن
من فقط یک ایه برای شما نگفتم ادرس دادم تو همین سایت مباحث مذهبی ،قرآن کریم ، درک حقیقت ، لطفا حتمااونو تا آخربخون (می خواستم اون قسمتهایی که جواب مستقیم به شما میده را بزارم اینجا ولی دیدم تکراری میشه وناقص همونجا کاملتره حتما بخون )همش از قرانه ، اگه جاییش خلاف عقل یا شرع بود ، اگه خودتون غیر از معنی ساده ای که دارن چیز دیگه ای برداشت کردید که نیاز به تفسیر و علم حدیث و فقه و .... داشت بیا انتقاد کن

اگه اون کتاب الغدیرا بدی یک غیر مسلمون یا یک سنی بخونه به نتیجه شما میرسه ؟ قطعا نه .
( این یعنی به قول قرآن شما اصرار بر دین پدران ونیاکانتون دارید )
من ادعا که هیچ حتی قلبا یقین به درستی حرف خودم ندارم چون جهل فقط یعنی اینکه فکر کنی منه من قطعا درست فکر می کنم
ولی حاضر نیستم عقل و فهمم را بزارم توی صندوق و بگم دیگران جای من فکر کنن ( باالاخص که بدونم فقط سو ء استفادس )
همونقدر که شما به افکار خودت مطمئنی اون مسیحی و یهودی و کافر و موش پرست و گاو پرست و حتی لاییک و ..... هم فکر میکنن خودشون درست میگن
و به عقل و شعور ما که مسلمونیم شک میکنن
مثل ما که میگیم هر کی مسلمون و شیعه نیست نمیفهمه ، درک نداره ، عقل نداره که بدونه فقط این دین حقه و درسته(از نظر ما خیلی واضح وروشنه که ما درست میگیم )

البته همه اینو بخاطر تعصبه ( همون تعصبی که ابوجهل ها ابو لهب ها و ابو سفیان ها داشتن )
هیچکس . . .

.
۴-۳-۱۳۹۱, ۱۱:۴۰ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۳-۱۳۹۱ ۱۱:۵۱ :صبح، توسط karimi.)
ارسال: #9
شما شکست نفسی می فرمایید با اطمینانی که در جملات شما هست یقین دارم شما خود مفسر و مترجم ادیان هستید فقط در این میان معلوم نیست دین برگزیده شما کدام است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نقل از شما :این که استناد کردید به روایات و کتب سنی و شیعه ، هردو در گمراهیند
نقل از شما : اگه اونو را کافر نمیدونی
شما خودتان در اول کار عنوان می کنید شیعه و سنی در گمراهیند ولی در اینجا به من می گویید اگر اهل سنت را کافر ندانید؟؟؟؟؟؟؟
بالاخره من با کدام استدلال شما پیش بروم . یک زمان شیعه و سنی را در گمراهی میدانید و در زمان دیگر نگران جسارت به اهل تسنن می شوید ؟؟؟
واقعا شما تکلیفتان را با خودتان می دانید ؟؟؟
در اول سخنی از مولانا :
ما زقرآن مغز او برداشتیم پوستش را بهر خران بگذاشتیم .
نقل از شما : این همه دانشمندشیعه نمیتونن بزرگان سنی را قانع کنند که حق با اینهاست؟؟
چرا دانشمندان وبزرگان سنی نمی تونن عالمان شیعه را قانع کنند
اونا که علم فقه و فلسفه و حدیث و ........ را دارند
جواب : در جواب شما باید عرض کنم در مباحث شیعه و سنی شیعه حتی از علم منطق هم استفاده کرده (چون احساس می کنم در مورد علم منطق آگاهی ندارید باید عنوان کنم علمی است که در آن شیعه از سندهای خود اهل تسنن جواب ایشان را می دهد نه از احادیث و منابع شیعه) و این از افتخارات شیعه است . در ثانی ما شیعیان ادعا داریم که هم سنی هستیم هم شیعه . سنی هستیم بخاطر اینکه پیرو سنت رسول خدا هستیم و شیعه هستیم چون پیرو امامان معصوم خود هستیم (البته اینجا جای بحث شیعه و سنی بودن نیست)
در مورد اینکه می فرمایید چرا هیچ کدام از علمای یک طرف نمی تواند طرف مقابل را قانع کند اصلا بحث بحث قانع کردن و اثبات حق نیست شما تا به حال کدام مجادله این دو گروه را دیده اید اما اگر ندیده و نشنیده اید که یقین دارم چنین است لطفا مناظره آیت الله قزوینی و مولوی مراد زهی را از اینترنت دانلود کنید تا جوابتان را بدست آورید . متاسفانه اهل تسنن دوست ندارند واقعیت را قبول کنند همانطور که از زمان پیامبر عده ای بودند که هر چه بیشتر حق را میدیدند بیشتر انکارش می کردند و این نیز خواست خداست
أُوْلَئِكَ الَّذِينَ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فَأَصَمَّهُمْ وَأَعْمَى أَبْصَارَهُمْ
آنها كساني هستند كه خداوند از رحمت خويش دورشان ساخته، گوشهايشان را كر و چشمهايشان را كور نموده است.
هر چند بودند کسانی از اهل تسنن که قبول حق کرده و شیعه شده اند .
ولی شما هم بدانید که آنهایی که باید قانع شوند قانع شده اند اما دین به دنیا فروشانی هستند که بهر نان و نه در طلب جان قدم در جاده گمراهی و کج روی میگذارند
شما هر شک و شبه ای که در مورد شیعه و سنی و دلایل اختلافشان دارید می توانید بپرسید تا من جواب بدهم چه برسد به علمای شیعه .
نقل از شما : تمام اسناد و کتبی که به عنوان مدارک شیعه وسنی استفاده میشوند متعلق به 700 الی 1200 سال قبل هستند
ایا نویسندگان انها علم حدیث و فقه و یا تفسیر را در مدارس دینی امروز فرا گرفته بودند
خوشحالم که شما خودتان جواب خودتان را میدهید
اگر کتب و احادیث شیع و سنی از 700 الی 1200 سال پیش است پس منظورتان از این نقل چیست:
من تمام این حرفها را از قران گرفتم
قران که قدمتش از همه این کتابها بیشتر و عمرش قدیمی تره پس چطور شما بهش استدلال می کنید ؟؟؟؟؟
در ثانی اصلی ترین کتاب شیعه همان قرانه قرانی که شما میگید مال 1000 سال پیشه
شما دو دو تا چهارتا را چند سالگی یاد گرفته اید ؟؟؟؟؟
اصلا میدونید دو دوتا کی شد چهار تا
فکر کنم از زمان قبل از ظهور اسلام
پس چون قدیمی است بهش استناد نکنیم ؟؟؟؟ این از اون حرفها بود ؟؟؟؟
کاش می توانستید متوجه بشید قران دایره المعارف انسانیته دایره المعارفی که من و شمای نوعی نمی تونیم خیلی از آیاتش رو تفسیر کنیم فکر کنم شما الان ی دایره المعارف فارسی را هم دستتون بگیرید تا ی متخصص کنارتون نباشه و کلمات و جملاتشو تفسیر نکنه نمی تونید معنی واقعی کلمه را بفهمید حالا ادعا دارید از قران معنی واقعی زندگی را متوجه میشید ؟؟؟
نقل از شما :مثل ما که میگیم هر کی مسلمون و شیعه نیست نمیفهمه ، درک نداره ، عقل نداره که بدونه فقط این دین حقه و درسته
ایا در زمان پیامبر بقیه ادیان رسمی تبلیغ دینشان را نمی کردند یا همین الان توی ایران سنی و مسیحی و زرتشتی نیست ما که حتی توی مجلسمون هم جایگاه برای ایشان قائلیم این اثبات می کنه حرف شما از ریشه نادرسته .
نقل از شما : البته همه اینو بخاطر تعصبه ( همون تعصبی که ابوجهل ها ابو لهب ها و ابو سفیان ها داشتن )
این اسامی که فرمودید الان جایگاهی بالاتر از ابوطالب و حضرت علی و ... دارند کافیه مکه برید تا کتابهایی که دروصف ایشان نوشته شده را ببینید پس اون تعصب و جهالته نه کار ما که دین بر حقمونو چسبیدم و ازش دفاع می کنیم
در ضمن ما اجدادی دین داری نمی کنیم چون هدف اسلام مبارزه با این تفکر بوده و هست اما شمای به اصطلاح روشنفکر شایدم روشنفکر نما دوست دارید بگید ی چیزیایی توی مغزمون کردند اما ی جملشو نمی گید که بدونیم این هزلیات چی بوده ؟؟؟؟؟
هر چند نرود میخ آهنین بر سنگ اما ما سعی می کنیم اون چیزی که وظیفه ماست بگوییم حال میخواهند بپذیرند خواه میخواهد به دنبال گوساله سامری ذهن خود باشند
آنچه میگویم به قدر فهم توست مردم اندر حسرت فهم درست
صـورت زیبا نمــی آید به کار حرفی از معنی اگر داری بیار

و ...........
تا که احمق باقی است اندر جهان مرد مفلس کی شود محتاج نان
و من الله توفیق
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، sima
۴-۳-۱۳۹۱, ۰۹:۳۱ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۳-۱۳۹۱ ۰۹:۴۰ :عصر، توسط hichkas.)
ارسال: #10
از جوابی که دادید معلومه این نسخه اماده را از قبل اماده داشتیدو حتی به اون ایاتی که ادرس دادم مراجعه نکردید و هیچ جوابی برای اونا ندادید (این نسخه دم هر بقالی ای پیدا میشه )

خودت یکبار متن خودت را بخون ببین چقدر توهین توش هست ( البته من به خودم نگرفتم ) ولی من به افکار هرکسی با هر دین و مذهبی احترام میگزارم(چون منم مثل تو بودم با همین تعصب)
من از سنی دفاع نکردم فقط خواستم جلوی این جواب بی منطق و خودخواهانه را بگیرم که نشد(

جواب : در جواب شما باید عرض کنم در مباحث شیعه و سنی شیعه حتی از علم
منطق هم استفاده کرده (چون احساس می کنم در مورد علم منطق آگاهی ندارید
باید عنوان کنم علمی است که در آن شیعه از سندهای خود اهل تسنن جواب ایشان
را می دهد نه از احادیث و منابع شیعه) و این از افتخارات شیعه است . در
ثانی ما شیعیان ادعا داریم که هم سنی هستیم هم شیعه . سنی هستیم بخاطر
اینکه پیرو سنت رسول خدا هستیم و شیعه هستیم چون پیرو امامان معصوم خود
هستیم (البته اینجا جای بحث شیعه و سنی بودن نیست)

در مورد اینکه می فرمایید چرا هیچ کدام از علمای یک طرف نمی تواند طرف
مقابل را قانع کند اصلا بحث بحث قانع کردن و اثبات حق نیست شما تا به حال
کدام مجادله این دو گروه را دیده اید اما اگر ندیده و نشنیده اید که یقین
دارم چنین است لطفا مناظره آیت الله قزوینی و مولوی مراد زهی را از
اینترنت دانلود کنید تا جوابتان را بدست آورید . متاسفانه اهل تسنن دوست
ندارند واقعیت را قبول کنند همانطور که از زمان پیامبر عده ای بودند که هر
چه بیشتر حق را میدیدند بیشتر انکارش می کردند و این نیز خواست خداست

أُوْلَئِكَ الَّذِينَ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فَأَصَمَّهُمْ وَأَعْمَى أَبْصَارَهُمْ

آنها كساني هستند كه خداوند از رحمت خويش دورشان ساخته، گوشهايشان را كر و چشمهايشان را كور نموده است)

و البته هنوزم میگم هر دو در گمراهیند

اون موقع که من مثل شما فکر میکردم اگه تو همچین بحثی وارد میشدم دلایل خیلی بهتر و قویتر از خود قران میاوردم ، نه این مطالب گرز بدست و هل و زوری

درسته که سنی هایی هستن که شیعه شدن ولی طبق امار خود علمای شیعه فقط در سال گذشته در ایران 12000 شیعه سنی شدند ( صحتش را تحقیق کن بعد باور کن )

شما کتابهای 700 تا 1200 سال پیش که معلوم نیست کی با چه قصدی نوشته را با قران مقایسه مکنی ؟
- بعد میگی قران از 1400 سال پیش اومده )
یعنی چون ما قران را قبول داریم که از 1400 سال پیش اومده باید بقیه کتابها را هم قبول کنیم
. چی را با چی مقایسه میکنی )
البته حق داری چون تمام

منطق شما از همین کتابهاست نه از قران

(قران از طرف خداست نه از طرف حضرت محمد ( ص)
دو دو تا چهار تا میشه ، میدونی الان میشه ثابت کرد 1=0 میشه(این قرارداد بین ما انسانهاست و قابل تغییر)
این حرفها درسته که یکم دهن پرکنه و دیگران به به و چه چه میکنن ولی همش سبسطه بافیه

شما ای عالم و بزرگ شیعه (ادعای شما :می توانید بپرسید تا من جواب بدهم ) میدونی کافرها ومشرکین که حضرت محمد (ص) از طرف خدا باهاشون جنگید چه دینی و چه افکاری داشتن( حداقل توی قران بخون ( اگه منتظر نیستی یکی دیگه جاتون بخونه بعد بیاد برای شما ترجمه کنه ))

شما اگه توی خانواده سنی به دنیا میومدی الان با همین تعصب از سنی دفاع میکردی ( به این میگن دین پدران و نیاکان )

درسته نرود میخ اهنی در سنگ چون میخی که از اهن سست و بی اساس و بی منطق باشه کاربردی نداره بدرد اونایی می خوره که با اولین چیزی که کردن تو مخشون ظرفیتشون کامل میشه و برای کسانی که دنبال حقیقت میگردن میخ باید محکم باشه فولادی باشه

مطمئن شو ببین این حرف به کی بیشتر می خوره

تا که احمق باقی است اندر جهان مرد مفلس کی شود محتاج نان( من از این ادبیات متنفرم فقط خواستم بدونی هر نوع توهین در این بحثها دو طرفه است )
هیچکس . . .

.
 سپاس شده توسط sinderela ، sarina
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
2 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
mahan (۱۰-۴-۱۳۹۲, ۰۸:۲۲ :عصر)، masood_r (۳۰-۴-۱۳۹۲, ۰۵:۱۵ :عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری