شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

از کجا باید مباحث سیسکو را شروع کنم؟زمان کنونی: ۱۴-۹-۱۳۹۵، ۰۱:۴۴ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Administrator
آخرین ارسال: Administrator
پاسخ: 1
بازدید: 352

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

از کجا باید مباحث سیسکو را شروع کنم؟

۲۷-۳-۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ :صبح
ارسال: #1
از کجا باید مباحث سیسکو را شروع کنم؟
از اونجایی که شروع مباحث سیسکو تقریبا جزو موضوع های تکراری شده که هر چند وقت یکبار باید پستهاش رو در فروم ببینیم ، پس یکبار و برای همیشه این موضوع رو توضیح می دهم و از این لحظه به بعد سوالات مشابه این موضوع را در این بخش ببینم موضوع روپاک می کنم.

من به مباحث سیسکو علاقمند هستم، از کجا باید شروع کنم؟
برای کسانی که به مباحث سیسکو علاقمند هستند و اطلاعات آنها کم و یا خیلی پایین است پیشنهاد می شود از کتاب Network + شروع کنند،چون این کتاب پایه شروع علوم شبکه می باشد و از اهمیت بسیار زیادی بر خوردار است.

من می خواهم گرایش امنیت در سیسکو را شروع کنم،چه کتابی را باید بخوانم؟
برای کسانی که می خواهند وارد مباحث سیسکو شوند، چه امنیت و یا هر رشته مورد علاقه دیگر باید از CCNA شروع کرده و بعد از اتمام آن به سراغ مراحل بعدی بروند.

دوره های سیسکو از کجا شروع و به کجا تمام اتمام می رسد؟ و در هر دوره فرد چه اوانایی هایی بدست می آورد؟
دوره های سیسکو بطور عمومی از سه بخش
Cisco Certified Network Associate (CCNA)
کسانی که این دوره را می گذرانند توانایی برای نصب، پیکربندی و عیب یابی روتر ها و سوییچهای شبکه، همچنین تجهیزات وایرلس مربوط به آن شرکت را در شبکه های متوسط درمحیط های LAN و WAN بصورت مقدماتی انجام دهند.
Cisco Certified Network Professional (CCNP)
این دوره شامل سه دوره Routing , Switching , Tshoot می باشد.بطور کلی در این دوره افراد به صورت پیشرفته با پیکربندی روترها و سوئیچ ها و رفع اشکال از شبکه ها در مقیاس بزرگ آشنا می شوند.
Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE)
دوره CCIE بالاترین و تخصصی ترین مدرک شرکت سیسکو می باشد که افراد برای به دست آوردن آن باید حداقل 3 سال سابقه کار در زمینه شبکه و تجهیزات سیسکو را داشته باشند.

من قبلا آشنایی کلی با سرفصل های CCNA داشتم و کمی هم کار عملی انجام داده ام.آیا میتوانم بدون اینکه CCNA را بخوانم و امتحان بدهم، بصورت مستقیم سراغ دوره و امتحانات CCNP و یا CCIE را بدهم ؟
خیر.تا وقتی شما موفق به کسب مدرک CCNA نشده اید نمی توانید امتحانات بعدی سیسکو را بدهید. البته در این میان کسانی که مدرک CCNA را که نقطه شروع تمام مدارک می باشد را دریافت کرده باشند می توانند مستقیما به سراغ امتحان CCIE بروند. ولی اینکار پیشنهاد نمی شود.

هر کدام از این دوره ها شامل چه امتحاناتی می باشد ؟

CCNA متشکل از دو کتاب است! کسانی که می خواهند امتحان بدهند می توانند یا یک امتحان CCNA را بصورت مستقیم بدهند و یا می توانند دو کتاب ICND 1 و ICND 2 را با هم امتحان دهند.
CCNP متشکل از 3 کتاب Routing ، Switching و Tshoot می باشد که هر کدام از آنها یک امتحان جداگانه دارد و کسانی که 3 امتحان را با موفقیت پشت سر بگذارند می توانند مدرک CCNP را کسب نمایند.
CCIE از دو بخش آزمون عملی و کتبی تشکیل شده است،آزمون عملی بسیار سنگین بوده و کسانی موفق به قبولی در این آزمون میشوند که بتوانند سوالات پیچیده ای را که برایشان تعریف می شود را به درستی انجام دهند.

دوره های سیسکو شامل چه شاخه هایی می باشد؟
برای دیدن تمامی دوره ها، می توانید از لینک زیر کمک بگیرید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کجا می توانم امتحان بدهم؟
از آنجایی که کشور ایران در لیست تحریم شرکت سیسکو می باشد پس دادن امتحان در ایران غیر ممکن است، از این رو کسانی که می خواهند امتحان دهند باید به خارج از کشور مراجعه نمایند.

چه کارهایی باید قبل از امتحان انجام داد؟
قبل از اینکه امتحان دهید باید حتما در سایت VUE و Cisco ثبت نام کرده و Cisco Number در یافت کنید.

چطوری می توانم در خارج از کشور جایی را پیدا کنم که از من امتحان بگبرد؟
با مراجعه به سایت VUE و در آوردن لیست تست سنتر های مختلف شما می توانید با آنها بصورت مکاتبه ای و یا تلفنی ارتباط برقرار کرده و از آنها تایید گرفتن امتحان از خود را بگیرید.نکته لازم به ذکر این هست که پیشنهاد می شود تماس بصورت تلفنی باشد و به شدت تاکید می شود تا 1 هفته قبل از آزمون به دنبال تست سنتر نگردید.

بعد از اینکه قبول شدم چگونه می توانم مدرکم را بگیرم؟
بعد از قبولی برای دریافت مدرک به شما 2 گزینه پیشنهاد می شود:
1- مدرک کاغذی برای شما به آدرس پستی که در خارج از کشور داده اید ارسال گردد.
2- نسخه تصویری آن برای شما به Email تان فرستاده گردد.
توجه بفرمایید که بار اول، مدرک کاغذی بصورت مجانی فرستاده می شود و لی برای دفعات بعدی باید هزینه آن را پرداخت نمایید.
مردم شهری که همه در آن می لنگند
به کسی که راست می رود میخندند !
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط seda ، mahdi hashemi ، MostafA
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
1 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
moon (۲۴-۵-۱۳۹۳, ۰۷:۴۳ :عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری