شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

باران که میبارد...زمان کنونی: ۲۰-۹-۱۳۹۵، ۰۹:۵۸ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Rastak432
آخرین ارسال: Rastak432
پاسخ: 2
بازدید: 445

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 3.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

باران که میبارد...

۶-۱۲-۱۳۹۱, ۱۲:۵۵ :صبح
ارسال: #1
باران که میبارد...
خيلي از ما دلمان مي‌خواهد برويم زير باران و راه برويم. من يكي كه وقتي باران مي‌بارد از بس كه هول مي‌شوم بي‌چتر و بي‌بهانه مي‌روم زير باران.

بدم مي‌آيد از چتر. مانده‌ام كه چطور بعضي از ما تا باران مي‌آيد چتر دستمان مي‌گيريم كه مبادا خيس شويم. مبادا كت و شلوار مارك دارمان خيس شود. مبادا كه آرايش صورتمان به هم بريزد.

مانده‌ام كه چطور بعضي‌ها، از پشت پنجره عاشق بارانند. مانده‌ام كه چطور مي‌شود زير باران نرفت و خيس نشد و از باران گفت.

مانده‌ام چطور بعضي‌ها باران كه مي‌بارد به هم مي‌ريزند. زود و تند و سريع دلشان يك گوشه دنج و بي‌باران مي‌خواهد كه كز كنند و بمانند تا باران بند بيايد.

من مانده‌ام و اين همه كرامت و بزرگي باران. من اگر بودم براي آدم‌هاي پشت پنجره نمي‌باريدم. من اگر بودم براي باران دوست‌هاي چتر به دست نمي‌باريدم.

من اگر بودم براي خاطر مردمي كه در راه مي‌مانند و شهري كه با باران زشت مي‌شود به جاي آن‌كه زيبا شود، نمي‌باريدم.

به خدا باران خيلي مرد است. كه هنوز گاه و بيگاه مي‌بارد. برويد از كوير بپرسيد كه باران يعني چه؟ برويد از رود‌هاي خشك شده بپرسيد كه باران يعني چه؟

برويد از زمين‌هاي تشنه بپرسيد كه باران چيست؟ من كه مي‌گويم باران براي ما نمي‌بارد. باران مي‌بارد كه همان عاشقان باراني دلشان حال بيايد و روحشان تازه شود.

باران مي‌بارد براي زمين‌هاي تشنه كه نمي‌دانند چتر چيست.باران مي‌بارد براي رودهاي خشكيده كه بي‌پنجره‌اند. باران مي‌بارد براي خاطر كويري كه دور افتاده است از لطافت او.

باران مي‌بارد براي مرام مرداني كه در خيابان‌هاي باراني دلشان پر مي‌كشد براي باران زده در راه مانده‌هاي خيس. دلشان مي‌خواهد زير باران، دست باراني‌هاي خيس را بگيرند و پناهشان بدهند.

باران مي‌بارد براي ماموران شهرداري كه بايد شهر مبهوت از باران را سر و سامان دهند. باران مي‌بارد براي شهري كه كوچك است و نمي‌تواند بزرگي باران را ببيند.

همين است كه مات مي‌شود. قفل مي‌شود. به هم مي‌ريزد. باران كه مي‌بارد همه چيز به هم مي‌ريزد. باران زيباست و وقتي مي‌بارد آن وقت است كه تمام نازيبايي‌هاي اين شهر و آن شهر رخ مي‌نمايد و آن وقت است كه همه چيز به هم مي‌ريزد.

باران كه مي‌بارد خوب است. كسي اشك‌هاي كودكاني با كفش‌هاي سوراخ دار را نمي‌بيند. كودكان كفش‌هاي با سوراخ، حتما خيلي وقت است كه يك دل سير، سير و سركه و كباب و چنجه و ميوه‌هاي مناطق باراني را نخورده‌اند. باران كه مي‌بارد خوب است.

آنها مي‌توانند يك دل سير اشك بريزند و همه بگويند: به به، اي جان عجب باراني. بنازم به اين رحمت الهي. باران كه مي‌بارد، من به هم مي‌ريزم كه همه چيز به هم مي‌ريزد

منبع:جام جم آنلاین.
شورش را درنیاور دنیا...
عزیزی دارم که شیرینیه خنده هایش "شوریت" را که هیج،"تلخیت"را هم از بین میبرد.....!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط f_AllahbeiGy ، Mahsa13699 ، mohammad
۶-۱۲-۱۳۹۱, ۰۱:۰۰ :صبح
ارسال: #2
RE: باران که میبارد...
باران میبارد
هنوز هم باران را دوست دارم
هنوز که هنوز است صدایش نوازشگر گوش هایم است
باران میبارد
هوای دلم هم بارانیست
باران را قدم میزنم
باران را نفس میکشم
باران میبارد
هنوز هم باران خاطره زنده میکند
هنوز هم باران مرحمی بر تنهایی های مبهمم است
هنوز هم باران باران است
اما چشمانم حکایت از باران دیگری میگویند ..
هنوز هم باران لولای زنگ زده در را میشوید ؛
باشد که سر و سامانی بگیرد ...
هنوز هم باران دلش برای بچه گربه های تنها میسوزد ؛
میبینی چه زود بند می آید ؟
هنوز هم باران عاشق میکند
میبینی دلش را ؟ ، بارانیست ...
هنوز هم باران به یاد دهقان پیر روستای متروک مترسک هاست
میبینی ؟ ، مزرعه چه نفسی میکشد ...
هنوز هم باران را دوست دارم ...
میبینی ؟ ، چه آرام گرفته ام
شورش را درنیاور دنیا...
عزیزی دارم که شیرینیه خنده هایش "شوریت" را که هیج،"تلخیت"را هم از بین میبرد.....!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Mahsa13699 ، mohammad
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  باز باران با ترانه sinderela 0 443 ۷-۹-۱۳۹۱ ۱۰:۳۳ :صبح
آخرین ارسال: sinderela
  امروز باران می آید mostafa haddadi 0 415 ۲۹-۱-۱۳۹۱ ۰۶:۳۰ :عصر
آخرین ارسال: mostafa haddadi

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
1 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
hamid.amir20 (۱۸-۳-۱۳۹۳, ۰۹:۳۲ :صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری