شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

باقری‌ معتمد: با رباط پاره نایب قهرمان المپیک شدم، اما مدالم را بی‌ارزش کردند زمان کنونی: ۱۳-۹-۱۳۹۵، ۰۳:۰۵ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mahdi hashemi
آخرین ارسال: mahdi hashemi
پاسخ: 1
بازدید: 315

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

باقری‌ معتمد: با رباط پاره نایب قهرمان المپیک شدم، اما مدالم را بی‌ارزش کردند

۱۸-۶-۱۳۹۱, ۱۰:۲۰ :صبح
ارسال: #1
باقری‌ معتمد: با رباط پاره نایب قهرمان المپیک شدم، اما مدالم را بی‌ارزش کردند
به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی تکواندوی ایران که در مسابقات المپیک 2012 لندن با 3 نماینده در بخش مردان و بانوان راهی این مسابقات شد و توانست در پایان با کسب مدال نقره محمد باقری معتمد در وزن 68- کیلوگرم به کار خود پایان دهد. البته نمایش ضعیف تیم ملی حواشی فراوانی را برای کادر فنی و مسئولان فدراسیون در برداشت. به طوری که انتقادها از عملکرد تکواندوی ایران در المپیک همچنان ادامه دارد.

خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در همین زمینه از محمد باقری معتمد تکواندوکار تیم ملی دعوت کرد تا با حضور در خبرگزاری ناگفته هایی را از المپیک بیان کند و از کسب مدال نقره خود بیشتر بگوید.

مصاحبه باقری معتمد با خبرگزاری فارس را در ادامه می‌خوانیم:

فارس: مدال نقره را با رباط پاره در المپیک لندن کسب کرده‌ای، در حال حاضر وضعیت پای شما به چه صورت است؟

پس از بازگشت جواب آزمایشاتی که از پایم گرفته‌ام را به پزشکان نشان داده‌ام که گویا پارگی رباط صلیبی پایم کاملا مشخص است. البته قبل از اعزام به المپیک پزشکان معتقد بودند که باید پایم جراحی شود و نباید با این وضعیت وارد شیاپ چانگ شوم، اما خودم با توانایی‌های که داشتم خیلی معتقد بودم می‌توانم مبارزه کنم. پیش از المپیک مربیان و رئیس فدراسیون نمی‌دانستند که رباط پایم پاره شده، اما با خبر بودند که در کره مصدوم شده‌ام. خودم نیز جرات نمی‌کردم به آنها موضوع مصدومیتم را بگویم. در طول اردوها به خودم انرژی مثبت می‌دادم که می‌توانم در المپیک حضور پیدا کنم. در تصورات ذهنیم این طور فکر می‌کردم که با تجربیاتی که دارم می‌توان به فینال برسم. در تمرینات نمی‌توانستم خوب کار کنم، اما از لحاظ بدنسازی به خوبی کار می‌کردم. به هر حال با لطف خدا توانستم با رباط پاره در المپیک مدال نقره کسب کنم.

فارس: اگر در المپیک مدال کسب نمی‌کردی باز هم موضوع مصدومیت خود را به همه اعلام می‌کردی؟

تحت هیچ شرایطی نمی‌خواستم مصدومیتم را چه بعد از پیروزی و چه بعد از شکست رسا‌نه‌ای کنم. مدالم به قدری در لندن بی ارزش شد که زمانی که بالا سکو رفتم فکر می‌کردم مدالی نگرفته‌ام.

فارس: به هر حال مدال نقره المپیک مدال با ارزش است پس چرا این طور تصوری می‌کنی؟

واقعا نمی‌توانم در مورد این موضوع صحبت کنم و هیچ وقت در مورد این موضوع صحبت نخواهم کرد. وقتی که آن اتفاق برای کرمی افتاد. دکتر فیزیوتراپ به حرف آمد. فقط وی از مصدومیت من با خبر بود و همان جا موضوع پاره بودن رباطم را به همه توضیح داد. حتی به مسئولان تکواندو و کادر فنی گفت پس از بازگشت به ایران متوجه خواهید شد که مدال نقره معتمد چه ارزش برای تکواندو دارد.

فارس: اما برای مردم مدال نقره باقری معتمد کمرنگ نشده؟

مدال نقره حدادی را با من مقایسه کنید ببینید چه تفاوتی برای همه دارد.

فارس: فکر نمی‌کنی اگر قبل از اعزام به لندن مصدومیت خود را اعلام می‌کردی ارزش مدال نقره تو هم خیلی بیشتر از این بود؟

نه، اگر این موضوع را اعلام می‌کردم کلا شرایط برای من دشوار می‌شد. اصلا شاید شرایط فرق می‌کرد و حتی به المپیک اعزام نمی‌شدم.

فارس: با مصدومیتی که پیش از المپیک به آن دچار شدی فکر می‌کردی در لندن روی سکو قرار بگیری؟

زمانی که از ایران خارج شدم به خودم انرژی مثبت دادم. شب‌ها خواب فینال المپیک را می‌دیدم. یک مقدار ترس خانواده‌ام را داشتم. آخرین بار با خواهرم تماس گرفتم و به او گفتم هر شرایطی که برای من در لندن رخ داد شما فقط به فکر پدر و مادرمان باشید و آنها را آرام کنید.
فارس: اولین مبارزه خود را مقابل تکواندوکار آفریقای جنوبی با ترس آغاز کردی، دلیل این ترس چه بود؟

من بعد از مسابقات آزمایشی المپیک در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرده بودم. تقریبا 9 ماه دور از مسابقات بودم. یک مدت ساق پایم آسیب دیده بود و یوسف کرمی هم از ناحیه زانو آسیب دیده بود. البته با شرایطی که ما داشتیم هیچ کس جرات نداشت که قبل از المپیک ما را به مسابقه اعزام کند. چون خطر مصدومیت هر آن احتمال داشت که ما را از المپیک دور کند. تمام این اتفاقات باعث شده بود که بازی اول را با ترس و واهمه آغاز کنم.

فارس: روح الله نیک‌پا تکواندوکار افغانی را خیلی خوب می‌شناختی و مشکل خاصی برای مبارزه دوم مقابل وی نداشتی، اما مسابقه خیلی برای تو حساس شده بود؟

در طول 6 ماه قبل قهرمانی جهانی در پای فینال و کسب سهمیه المپیک با نیک‌پا بازی کرده بودم و این شناخت باعث شده بود که مبارزه حساسی برگزار شود.

فارس: در سومین مسابقه هم که حریف برزیلی مدام تمارض می‌کرد، چطور در آن مسابقه سنگین پیروز شدی؟

حریف برزیلی یکی از با تجربه‌های المپیک بود و سومین المپیکی بود که حضور پیدا می‌کرد. هادی ساعی نیز در مسابقات کسب سهمیه المپیک آتن و حتی در المپیک آتن وی را شکست داده بود.

زمانی که با او مبارزه کردم تا چند دقیقه پایانی 5 بر یک جلو بودم. تمارض‌های وی واقعا من را گمراه کرد. راند اول به عسگری گفتم که با مصدومیتی که حریفم دارد فکر می‌کنم دیگر نمی‌تواند مسابقه را ادامه دهد. حتی زمانی که خودش را به مصدومیت می‌زد من احساس کردم که در حال نفس گرفتن است. به هر حال سن او بسیار بیشتر از من بود و با این کارها نفس می‌گرفت. در ثانیه‌های آخر وقتی به من ضربه زد تا چند ثانیه چشمم هیچ جا را نمی‌دید و شانس آوردم که زمان بازی تمام شد در غیر این صورت نمی‌دانم چه اتفاقی رخ می داد. خوشبختانه در راند طلایی ضربات من بیشتر از وی بود و داوران من را پیروز اعلام کردند.

مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فارس: اما در مورد سروت تازگل یا همان گربه سیاه معروف خود بر ایمان تعریف کن؟

تا به حال نشده که 2 بار به یک تکواندو کار بازی را واگذار کنم. در دوران قهرمانی این تنها حریفی بود که توانست بیش از 2 بار مرا شکست دهد. در مسابقات قهرمانی جهان که در کره جنوبی برگزار شد اگر اشتباه داور و مربی‌ام نبود، برنده می‌شدم، اما اشتباه داوری باعث شد با یک اختلاف امتیاز مقابل وی شکست بخورم.

فارس: البته خیلی‌ها بعد از بازی فینال معتقد بودند که معتمد به مدال نقره المپیک بسنده کرده است. آیا واقعا همین طور بود؟

نه اصلا چنین چیزی نبود، واقعا زمانی که به فینال راه یافتم 5 ساعت فرصت داشتم و خیلی‌ها با من صحبت کردند که تکواندوکار ترکیه‌ای را می‌توانم شکست دهم، اما اشتباه خودم بود که مقابل وی شکست خوردم ترس از مصدومیت باعث می‌شد که اشتباهاتم زیاد شود.

فارس: خیلی‌ها معتقد بودند که در فینال دیگر مثل بازی های اول حمله نمی‌کردی؟

مرحله‌های قبل از فینال هم زیاد حمله نمی‌کردم هر چند که بازیکن هجومی هستم، اما در فینال نمی‌توانستم بی گدار به آب بزنم و با اشتباهاتم باعث از دست دادن امتیاز شوم. تکواندوکار ترکیه‌ای پس از شکست من همه جا گفته بود که تنها حریفم معتمد است خودش هم شکست من را باورش نمی‌شد. زمانی که دستش به عنوان فرد برنده بالا رفته خیلی خوشحال بود.

فارس: دوست داری کجا با وی یک‌باره دیگر روبه‌رو شوی تا انتقام شکست‌هایت را بگیری؟

تنها تمرکزم در حال حاضر رفع مصدومیتم است تا بتوانم به بهبودی کامل برسم و هنوز به این موضوع فکر نکرده‌ا‌م.

فارس: تقریبا به همه چیز در تکواندو رسیده‌ای آیا چیز دیگری مانده است؟

من 4 سال پیش گفتم سقف آرزوهایم مدال طلای المپیک است، امیدوارم در سال 2016 به آرزویم برسم و از دنیای قهرمانی خداحافظی کنم.

فارس: از زمانی که تیم ملی به ایران بازگشته همه به دنبال ناکامی یوسف کرمی هستند، در مورد اتفاقی که در لندن رخ داد با کرمی صحبت کرده‌ای؟

از اتفاقی که برای کرمی رخ داد، من هم شوکه شدم. یوسف شرایط شرایط خوبی داشت حتی بهتر از من؛ روزی که تمرینات‌مان را در لندن شروع کردیم یوسف خیلی اعلام آمادگی می‌کرد، اما من به وی گفتم که مصدومیت پایم خیلی نگرانم کرده است. به هر حال کرمی شب قبل از مسابقه از لحاظ روحی و روانی خیلی اذیت شده بود و همین موضوع روی وی تاثیر منفی گذاشته بود.

فارس: همه احساس می‌کنند که شرایط روحی و روانی که یوسف می‌گوید شرایطی است که ناگفته‌هایی در آن باقی مانده است، آیا شما هم موافق این صحبت هستید؟

از خودش باید سؤال کنید و من در مورد این موضوع نمی‌توانم حرف بزنم. شرایط اردوها خیلی خوب بود، ما هم از امکاناتی که وجود داشت بهترین استفاده را کردیم. به نظرم با تجربیاتی که وی داشت می‌توانست روزی که من بازی داشتم به دهکده نرود تا تنها نباشد و شرایط مسابقات و داوران را از نزدیک مشاهده کند.

فارس: اصلا تا این لحظه فکر کردی که اگر شرایطی که برای یوسف رخ داده برای شما هم اتفاق می‌افتاده چه می‌شد؟

برای من اصلا فرقی نداشت، خیلی‌ها گفتند که ای کاش یوسف قبل از معتمد مسابقه می‌داد.

فارس: قبول داری که با کسب مدال نقره از زیر سایه یوسف کرمی بیرون آمدی؟

این نظر شما است. کرمی خیلی باتجربه است و دوست ندارم که به این زودی از دنیای قهرمانی خداحافظی کند. کرمی اگر یک مدال قهرمانی جهان بگیرد پر افتخارترین تکواندوکاری می‌شود که در مسابقات قهرمانی جهان 5 مدال طلا کسب کرده است. دوست دارم در مسابقات بعدی که در مکزیک برگزار خواهد شد یوسف مدال طلا را کسب کند. پس از آن دیگر خودش می‌دانند که برای خودش چه تصمیماتی بگیرد. در این مدت یوسف را نتوانسته‌ام پیدا کنم، چند بار با او تماس گرفتم، اما جواب نداده است. به نظرم یکی از بزرگان ورزش باید پیش قدم شود تا کرمی را به ورزش برگردانند. هر چند بازگشت به شرایط قبلی برای وی خیلی سخت است.

فارس: هادی ساعی در لندن برای اینکه نماینده کمیسیون ورزشکاران IOC شود تلاش کرد، اما نشد. شما این خلع را احساس می‌کنی برای تکواندو یا خیر؟

باعث افتخار است که از این همه ورزشکار فقط ساعی بود که به عنوان نماینده IOC انتخاب شده بود. به نظرم باید ایران در چنین جایگاهی یک نماینده داشته باشد و امیدوارم در سال های آینده این اتفاق رخ دهد.

فارس: از اتفاق جالبی که در المپیک لندن برایت رخ داد برای من بگو؟

کسب مدال طلای حمید سوریان خیلی خوشحالم کرد. چون سوریان چند سالی بود که فراز و نشیب‌های فراوانی از المپیک آتن تا لندن داشت و کسب مدال طلای وی خیلی خوشحالم کرد.

فارس: بین صحبت‌هایت گفتی زمانی که راهی المپیک شدی بیشتر نگران خانواده بود دلیل این نگرانی چه چیزی بود؟

در طول 10 ماه حضور در اردوی تیم ملی خیلی کم خانواده‌ام را دیدم. زمانی که در کنار آنها بودم استرس زیادی به من وارد می‌شد، چون آنها از مصدومیت من باخبر بودند و خیلی نگران وضعیتم بودند. در آن مدتی که در لندن بودم هم تماس‌های کمی با خانواده‌ام داشتم.

فارس: آیا پس از رسیدن به فینال احساس نگرانی که داشتی کمتر شد؟

بله زمانی که به مرحله فینال رسیدم این احساس نگرانی نسبت به خانواده‌ام کمتر شد. آنها از من مدال می‌خواستند و در فینال احساس کردم که به خواسته آنها و همه مردم نزدیک شدم.

فارس: خیلی از کارشناسان عملکرد سوسن حاجی‌پور در لندن را راضی کننده اعلام کرده‌اند آیا شما هم موافق هستید؟

برایم خیلی جالب است که همه می‌گویند که سوسن حاجی‌پور عملکردش در لندن خیلی خوب بود. چرا باید بگویند که عملکردش خوب بوده؟! چطور در مسابقات قهرمانی آسیا‌ و بازی‌های آسیایی خوب می‌درخشد و متاسفانه در المپیک نمی‌تواند نتیجه بگیرد. با چشمان خودم دیدم که حاجی پور چطور شبانه روز در اردوها تلاش می‌کرد. روز بازی شرایط روحی و روانی اصلا خوبی نداشت. من روز المپیک برای وی میت می‌گرفتم و در چهره حاجی‌پور استرس را می‌دیدم. اگر از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی داشت، قطعا می‌توانست حریفش را شکست دهد. حاجی پور در مسابقات کسب سهمیه المپیک حریفان گردن ‌کلفتی را شکست داده بود، اما در لندن حریف چندان معروفی نداشت و مقابل وی شکست خورد.

فارس: قبول دارید که مربی کره‌ای حاجی‌پور نیز چندان سرشناس نبود؟

به هر حال نظر کارشناسی فدراسیون این بود که هدایت تیم ملی بر عهده سرمربی کره‌ای باشد. البته وی قراردادش به پایان رسیده و هادی ساعی برای انتخاب مربی ترکیه‌ای راهی این کشور شده است. تیم بانوان پتانسیل بالایی دارد امیدوارم که با حضور مربی جدید به موفقیت‌های بزرگی برسد.

فارس: دلیل نبودن مربی بدنساز کنار تیم ملی چه بود؟

به دلیل محدودیت نفرات نتوانستیم مربی بدنساز را در لندن کنار خود داشته باشیم، اما زمانی که باخبر شدم هادی ساعی در دهکده مسابقات حضور دارد خیلی خوشحال شدم. روز مسابقه‌ام ساعی در کنارم بود هر چند که عسگری هم در کنار من حضور داشت، اما بودن مدیر فنی تیم ملی با آن همه تجربه برایم بسیار مثمر ثمر بود.

مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فارس: آیا نبود روانپزشک در کنار تیم ملی در کسب نتایج تاثیر گذار بود یا خیر؟

به نظرم حضور روانشناس کنار ملی‌پوشان در چنین مواقعی خیلی ضروری است. ما در 4 ماه زمانی که تا المپیک باقی مانده بود در هفته چند جلسه کلاس روانشناسی داشتیم، اما 10 روز آخر حضور روانشناس برای ما مهم بود که باید در لندن کنار ما حضور پیدا می‌کرد و عدم حضور روانشناس ضربه بزرگی به ما در لندن وارد کرد.

فارس: آیا در دهکده مسابقات حریفانت را که می‌دیدی برای‌ هم کری می‌خواندید؟

نه، اصلا چنین نبود. خیلی فضای دوستانه‌ای بین ما بود. البته چند بار بیشتر ما همدیگر را ندیدیم و آن هم در سالن غذاخوری بود. با روح‌الله نیک‌پا تکواندو کار تیم ملی افغانستان به دلیل اینکه با زبان فارسی کاملا آشنایی دارد به راحتی صحبت می‌کردم با سروت تازگل هم به زبان ترکی به راحتی ارتباط برقرار می‌کردم.

فارس: بازهم برای ما جای تعجب دارد که چطور با رباط پاره راهی المپیک شدی؟

برای حضور در اردوی تدارکاتی کره جنوبی به این کشور اعزام شدیم هرچند برای ما این اردو قبل از المپیک مفید بود، اما ما در اردوها از لحاظ تغذیه خیلی اذیت شدیم و فکر می‌کنم دلیل آسیب‌دیدگی من هم تغذیه نامناسب بود. به هر حال بعد از تمرینات پرفشار نیاز به تغذیه خوب داشتیم که متاسفانه این‌طور نشد و در حین مبارزات دوستانه‌ای که با تکواندو‌کار کره‌ای داشتم با مصدومیت روبه‌رو شدم.

فارس: به عنوان یک ورزشکار مدال‌آور در المپیک، به نظرت نگاه مدیریتی و تامین بودجه به رشته های مختلف ورزشی یکسان است و عادلانه است؟

من فکر نمی کنم که عدالتی در بین همه رشته‌ها وجود داشته باشد. رشته‌های انفرادی هرچه هستند خودشان هستند. مدالی که کسب می‌کنند به لیاقت و توانایی خودشان برمی‌گردد. واقعا رشته‌های انفرادی در ایران خیلی مظلوم هستند. باید به این موضوع رسیدگی شود. نه تنها من بلکه تمام افرادی که در المپیک و پارالمپیک تلاش می‌کنند برای برطرف شدن مشکلات آنها مسئولان باید رسیدگی کنند.

به عنوان مثال در این 4 سالی که در اردو بودم نتوانستم ادامه تحصیل دهم و از لحاظ شغلی نیز هنوز بلاتکلیفم. به هر حال این موضوع برای همه ورزشکاران خیلی مهم است، ما هم باید برای آینده‌مان برنامه‌ریزی کنیم.

فارس: در حال حاضر با نتایجی که ورزشکاران در المپیک و پار‌المپیک کسب کرده‌اند نگاه مردم، مسئولان و فضای جامعه نسبت به ورزشکاران المپیکی و پار‌المپیکی تغییر کرده است. این موضوع را قبول دارید؟

به نظرم تا مدال ما داغ است باید مسئولان برای رفع مشکلات رسیدگی کنند. احتمالش خیلی زیاد است که نتایج المپیک ما به همین زودی فراموش شود. امیدوارم بعد از اینکه ورزشکاران پار‌المپیکی از لندن بازگشتند به حقشان برسند و دغدغه همه آنها نیز برطرف شود.

فارس: فضای اعتراض‌آمیزی نسبت به فوتبالی‌ها به وجود آمده؛ مردم با نتایجی که ورزشکاران در المپیک کسب کرده‌اید به درآمد‌ فوتبالی‌ها با نتایج ضعیفی که کسب کردند اعتراض دارند.

به خدا من نمی‌دانم که این پول فوتبال از کجا به دست می‌آید. اینها که می‌گویند دستمزد آنها از حق پخش و اسپانسر به دست می‌آید آیا ما نمی‌توانیم در تکواندو این امکانات را داشته باشیم؟ متاسفانه بازی‌های ما پخش مستقیم ندارد که مردم بتوانند مبارزات ما را نگاه کنند. نمی‌دانم که چه کسی رشته فوتبال را به این اندازه حمایت می‌کند و به فوتبال توجه می‌کند. به نظرم مردم اگر این فوتبال را حمایت نکنند همه چیز درست می‌شود. من نمی‌گویم که مردم تیم مورد علاقه‌شان را تشویق و حمایت نکنند و به استادیوم نروند، اما این فوتبالی که در هیچ جا جایگاهی ندارد نباید به این اندازه حمایت شود. متاسفانه با تمام این ناکامی‌هایی که در فوتبال است مردم باز هم این ورزش را حمایت می‌کنند.

فارس: پس شما قبول دارید که اگر حق پخش برای تکواندو در نظر گرفته شود قطعا طرفداران تکواندو نیز زیاد می‌شوند؟

صد در صد این اتفاق باید رخ دهد؛ رشته‌های المپیکی را مردم دوست دارند و آنها تمایل دارند که ورزش‌های مورد علاقه‌شان پخش مستقیم داشته باشد. موضوع جالبی به ذهنم از آقای عبدالله موحد خطور کرد و دوست دارم این موضوع را به یوسف کرمی ربط دهم. زمانی که موحد کشتی‌گیر بود گویا در یک دوره از مسابقات نتوانسته بود مدال بگیرد و مردم خیلی در مورد او حرف و حدیث‌های فراوانی زده بودند. موحد در المپیک بعدی در پاسخ خبرنگاران در مورد اینکه مدال را برای چه کسی می‌گیری گفته بود مدال را برای خودم می‌گیرم. چون اگر نتوانم برای مردم بگیرم همه چیز به من می‌گویند. از آن روزی که این مصاحبه را خواندم خیلی ناراحت شدم. این اتفاق برای یوسف کرمی در المپیک لندن رخ داد و پس از اینکه نتوانست مدال المپیک را کسب کند در مورد وی حرف و حدیث‌های فراوانی به گوشمان رسید که خیلی ما را آزار داد. ما باید یادمان باشد که کرمی در طول این چند سال افتخارات فراوانی را برای تیم ملی ایران کسب کرده است. از این موضوع خیلی ناراحتم که مردم مهربانی که ما داریم چرا باید در مورد کرمی چنین قضاوت کنند. فوتبالی‌ها با اینکه هیچ نتیجه‌ای نمی‌توانند کسب کنند و همیشه پشت سرشان حرف و حدیث‌های زیادی است هیچ وقت به آنها اعتراض نمی‌کنند.

فارس: به نظر شما اراده‌ای وجود دارد بین مسئولان ارشد ورزشی که بتوانند هزینه ورزش را در بین رشته‌ها با عدالت تقسیم کنند؟

هر ساله این صحبت‌ها مطرح می‌شود، اما هیچ توجهی نمی‌شود. مسابقات آسیایی جهانی و دیگر رقابت‌ها که می‌خواهیم اعزام شویم به ما قول می‌دهند که تغییرات عمده‌ای ایجاد خواهد شد، اما ما که چیزی ندیده‌ایم. مسئولان ورزش هر ساله می‌گویند که سعی می‌کنیم دیگر به فوتبال کمتر توجه کنیم،اما این اتفاقات رخ نمی‌دهد ما در لیگ برتر تکواندو 4 سال است که سقف قراردادمان هیچ تغییری نکرده است. ما تکواندو‌کارانی را داریم که از شهرستان برای حضور در لیگ برتر شرکت می‌کنند که قرارداد آنها در سال 1 میلیون تومان است.

فارس: حمید‌رضا قلی‌پور قهرمان جهان است و افتخارات زیادی کسب کرده، اما در لیگ برتر ووشو 14 میلیون تومان سقف قراردادش است و وضعیت شما بهتر از آنها است. چرا دستمزد رزمی کاران به این اندازه کم است؟

بله، قلی‌پور قهرمان جهان است با این پولی که در طول یک سال دریافت می‌کند چه کار باید بکند؟ مسئولان می‌گویند ورزش‌هایی مثل کاراته و ووشو قراردادشان به خاطر این که المپیکی نیستند پایین است. البته جالب اینکه تکواندو با اینکه المپیکی است حال و روزش این است. متاسفانه در کشورهای دیگر لیگ وجود ندارد که اگر چنین بود قطعا به عنوان لژیونر به کشورهای دیگر می‌رفتیم تا بتوانیم امرار معاش کنیم.

فارس: به مدال المپیک لندن که بسنده نمی‌کنید؟

فعلا در خدمت تیم ملی هستم، اما شاید با این وضعیت مصدومیت نتوانم مدتی را ادامه دهم. با چند نفر از پزشکان که در ایران هستند برای معالجه پایم صحبت کردم، اما گویا باید تحت جراحی قرار بگیرم. پاره شدن رباط صلیبی خیلی نگران‌کننده است. برخی‌ها را دیده‌ام که پس از جراحی نتوانستند به دوران گذشته خود بازگردند. فکر می‌کنم پس از جراحی نزدیک یک سال دور از میادین خواهم بود.

فارس: صحبت های پایانی شما را می‌شنویم.

از تمام اعضای خانواده‌ام، کادر فنی، مسئولان فدراسیون، علیرضا نصر آزادانی، کوروش رجلی و دیگر دوستان که در طول این مدت باعث بالا رفتن روحیه ما در اردوها شدند تشکر و قدردانی می‌کنم.
ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﮐﻪ ...
ﺍﺳﻤﻢ ﺑﯿﺎﺩ ﺭﻭ ﻟﺐ ﺭﻓﯿﻘﺎﻡ،ﻧﯿﺸﺨﻨﺪ ﺑﺰﻧﻦ ﻭ ﺑﺎ ﭘﺸﺖ ﺩﺳﺖ ﺍﺷﮑﺎﺷﻮﻧﻮ ﭘﺎﮎ ﮐﻨﻦ ﺑﮕﻦ : ﻫﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﯽ !!!! ﮐﯽ ﻓﮑﺮﺷﻮ ﻣﯿﮑﺮﺩ؟؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تیم ملی فوتسال ایران از ژاپن انتقام گرفت و قهرمان شد/ پروفسور ماندنی شد mahdi hashemi 0 267 ۱۵-۴-۱۳۹۲ ۱۰:۰۱ :صبح
  برای جلوگیری از حذف کشتی از المپیک رأی دهید Ahmad 0 380 ۳-۱۲-۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ :عصر
آخرین ارسال: Ahmad
  باقری‌ معتمد: با رباط پاره نایب قهرمان المپیک شدم، اما مدالم را بی‌ارزش کردند mahdi hashemi 0 289 ۱۸-۶-۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ :صبح
  قهرمان ايراني با عروس ملكه بريتانيا دست نداد mahdi hashemi 0 321 ۱۴-۶-۱۳۹۱ ۰۱:۲۹ :عصر
  باقری معتمد اولین گام را محکم برداشت mahdi hashemi 0 313 ۱۹-۵-۱۳۹۱ ۰۶:۵۸ :عصر
  كورش باقري: وزنه را اضافه كردم تا محمدپور استراحت كند/پنجمي ارزش مدال داشت mahdi hashemi 0 255 ۱۵-۵-۱۳۹۱ ۰۳:۱۸ :عصر
  نوشاد عالمیان از المپیک حذف شد manjoon 0 361 ۹-۵-۱۳۹۱ ۰۵:۲۰ :عصر
آخرین ارسال: manjoon
  قهرمان بوکس المپيک 1964 و 1968 درگذشت manjoon 0 437 ۲۴-۴-۱۳۹۱ ۰۳:۳۰ :عصر
آخرین ارسال: manjoon
  تاريخچه حضور ايران در بازی های المپیک mahdi hashemi 0 349 ۱۳-۳-۱۳۹۱ ۰۲:۰۷ :عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری