شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

بدون زهر حرف بزن... زمان کنونی: ۲۰-۹-۱۳۹۵، ۰۲:۳۶ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: manjoon
آخرین ارسال: manjoon
پاسخ: 1
بازدید: 475

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بدون زهر حرف بزن...

۲۹-۴-۱۳۹۱, ۰۶:۵۷ :صبح
ارسال: #1
بدون زهر حرف بزن...
در طول سالیان دراز زندگی مشترك، من به این باور ابتدایی دست یافته‌ام كه نفس اختلاف نظرها نیست كه مشكل اساسی زنان و شوهران را می‌سازد؛ بل «شكل» مطرح كردن این اختلاف نظرهاست.

به اعتقاد من، زبان، برای نگه داشتن بنیان خانواده به گونه‌یی آرمانی و مطلوب، محكم‌ترین ابزار است، همچنان كه برای ویران كردن آن، مخرب‌ترین سلاح.

تو خوب می‌دانی كه من هرگز نمی‌گویم و نمی‌خواهم كه زبان چیزی سوای قلب را بگوید و انسان، زبان دراز ریاكارانه‌یی داشته باشد و از واژه‌ها همچون وسیله‌یی برای فریب دادن دیگران و رنگ كردن فضا استفاده كند... نه... اما این واقعیتی‌ست كه ما واژه‌های متعدد، جمله‌های گوناگون، و روش‌های بیانی كاملا متفاوتی برای یك مفهوم در اختیار داریم؛ و این نكته‌یی‌ست بسیار ساده كه قدیمی‌ها نیز آن را به خوبی می‌دانسته‌اند.

بسیار خوب! پس اگر زنان و شوهران، به راستی، میل به بقای زندگی مشترك خود دارند، چرا نمی‌آیند، به هنگام برخوردها روزمره، خوب‌ترین، نرم‌ترین، مهرمندانه‌ترین، شیرین‌ترین، بی‌كنج و لبه‌ترین، صریح و ساده‌ترین واژه‌ها، جمله‌ها و روش‌ها را انتخاب كنند و به كار گیرند؟

زبانی خالی از برندگی، گزندگی، سوزندگی، آزارندگی و درندگی را...

زبان پر خباثت را تنها باید برای دشمن خبیث به كار گرفت، و این بسیار ابلهانه است كه ما گهگاه، گمان بریم كه در خانه خود و در اتاق خود، زیر یك سقف، با دشمنی بد نهاد زندگی می‌كنیم. من اعتقاد راسخ دارم كه در چنین حالی، زندگی نكردن، به مراتب شرافتمندانه‌تر، انسانی‌تر، و جوانمردانه‌تر از زیستنی‌ست توام با ضربه و زخم.

بیرحمی... بیرحمی... این تنها عاملی‌ست كه زندگی مشترك را به آسانی، به هیچ تبدیل می‌كند.

سخت‌ترین انتقادها اگر با شقاوت همراه نباشد، آنطور نمی‌كوبد كه مرمت‌ناپذیر باشد.

زمانی كه عدالت در بیان حقیقت از میان می‌رود، حقیقت از میان می‌رود.

من، بارها و بارها، به ناگهان احساس كرده‌ام آنچه می‌گویم و می‌گویی، كاملا درست و پذیرفتنی‌ست؛ اما این شكل گفتن است كه درستی اصل را به مخاطره می‌اندازد و ناپذیرفتنی جلوه می‌دهد.

ما باید برای پایدار نگه داشتن خلوص و شفافیت زندگی بی‌نظیرمان، بیرحمانه تاختن را، تا دم مرگ، از یاد ببریم.

ما باید در جمیع لحظه‌های خشم و افسردگی به خود بگوییم: بدون زهر... بدون زهر ... چرا كه هیچ چیز همچون زهر كلام، زندگی مشترك را سرشار از بیزاری نمی‌كند.

--------------------------------------------------------------------------------
کــــــــاش گاهی زنـــــــــدگی
[◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►]

داشت . . . !
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
5 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
h_v1988 (۲۵-۵-۱۳۹۲, ۱۰:۴۰ :عصر)، saeed123 (۲-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۳۰ :عصر)، mahla_n (۲۷-۵-۱۳۹۲, ۱۰:۲۹ :عصر)، zpirmoradian (۳-۷-۱۳۹۲, ۰۸:۴۰ :صبح)، parichehrasl (۹-۷-۱۳۹۲, ۰۳:۳۹ :عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری