شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

ترفندهایی برای نگهداری از سیستمزمان کنونی: ۱۶-۹-۱۳۹۵، ۰۶:۲۰ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Masoud Ebrahimi
آخرین ارسال: Masoud Ebrahimi
پاسخ: 8
بازدید: 1009

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امتیازات: 3.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ترفندهایی برای نگهداری از سیستم

۸-۲-۱۳۹۱, ۱۰:۰۹ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۲-۱۳۹۱ ۰۴:۵۹ :عصر، توسط Masoud Ebrahimi.)
ارسال: #1
ترفندهایی برای نگهداری از سیستم
با سلام خدمت دوستان و کاربران و مدیران و معاون محترم تالار.
چند وقت پیش برادر ادمین بودم که به من گفت تو که یه خرده واردی چرا از خودت چیزی نمی ذاری (منظورم آموزش و ترفند است)، بنده هم بر این شدم که اطلاعات خودم را نشر بدم هر چند کمه و مختصر ولی به قول معروف هر چیزی که خوار آید یه روزی به تو چه مربوطه...
بگذریم. توی این پست بنده تجربه ام را در مورد نگهداری از سیستم برای شما خواهم گذاشت.

اولین چیزی که خیلی مهم است اینه که سیستم شما تا حد امکان کم ترین گرد و غبار را داشته باشد. برای این منظور سعی کنید همیشه Cse خودتون را روی می زی یا جایی نسبتا بلند با حداقل ارتفاع 30 سانتیمتر قرار دهید. ممکنه این سوال را از خودتون بپرسید که در ارتفاع قرار دادن چه ربطی به نگهداری از سیستم می تونه داشته باشه؟
این کار چندی مزیت داره: 1- وقتی گرم بازی کردن یا فعالیت هستید و خسته شدید و می خواهید پایهاتون را روی بذارید با توجه به اینکه اکثر ما حواست پرت هستیم لگدی به سیستم می زنیم که در طولانی مدت و تکرار زیاد بیشتر آسیب را به قطعات سخت افزاری از جمله Hard سیستم وارد می کنه.

2- دیده شده به علت محکم نبودن کابل برق با کوچک ترین ضربه کابل از جای خود خارج شده و گاهی باعث اتصالی شده و شدت آسیبی بسیار جبران ناپذیری را به سیستم وارد کرده. خوده بنده به شخصه دیدم که از Hard گرفته تا RAM و Power همه را یک حال اساسی داده و فداش بشم همه را به ملکوت الی پیوست کرده.

3- قرار دادن Case سیستم در ارتفاع باعث می شه که خیلی خیلی کم تر گرد و خاک وارد سیستم شما بشه چون معمولا گرد و غبار در کف منزل یا محل کار (کلا روی زمین) خیلی خیلی بیشتر از میزان گرد و غبار در هوا. راه رفتن هم باعث می شود که گرد غبار در کف زمین به حرکت در بیاید و این خود باعث می شود که راحت تر گرد و غبار وارد سیستم شود.

این ترفند همچنان ادامه دارد.
گيرم كه در باورتان به خاك نشستم
و ساقه‌هاي جوانم از ضربه‌هاي تبرهاتان زخم دار است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط nasrin67 ، MostafA ، seda ، الهه ، sima ، Ahmad ، farhad ، Administrator ، nasrin
۹-۲-۱۳۹۱, ۰۵:۲۲ :عصر
ارسال: #2
RE: ترفندهایی برای نگهداری از سیستم
و اما ادامه نکته ها:

سعی کنید هر از گاهی دمای سیستم را بررسی کنید. شما می تونید از نرم افزارهایی که معمولا رو Main board در نظر گرفته شده را نصب کنید تا دما و ولتاپ بیشتر سیستم را برای شما نمایش بده.
اگر این نرم افزار را نتونستید پیدا کنید تا اطلاعات مورد نیاز را اتسخارج کنید می تونید به مانند یه مادر که تند تند تب فرزندش را می گیره این کار را انجام دهید. اما چگونه؟!! توضیح خواهم داد. به این منظور سعی کنید دستان خود را قبل از انجام هر گونه عملی به سطح زمنی یا سکویی و یا جایی بزنید تا اگر الکتریسیته ساکنی در دستان شما باشد از بین برود. بعد از اینکه مطمئن شدید، با پشت دست به صورتی که دست شما با فن CPU تماس پیدا نکنه سعی کنید هتسینگ زیر فن CPU را لمس کنید. در صورتی که احساس کردید نمی توانید زیاد این قطعه را به خاطر دمای زیاد لمس کنید باید بررسی کنید که چرا این قدر این قطعه گرم شده. یکی از عامل ها می تونه پردازش های سنگین باشه که خود اون دلیل های متفاوتی داره و عامل دیگه عملکرد نادرست فن CPU است.

خوب الان می خواهیم در مورد سرویس فن برای شما توضیح بدم. این عمل با توجه به مدل CPU شما کاملا متفاوت است.
اگر CPU شما AMD باشه و بشه بدون جدا کردن هتسینگ از CPU فن را از هتسینگ جدا کرد کار راحتر خواهد بود. معمولا می شه فن های AMD را به راحی جدا کرد. بعد از جدا سازی فن اون را تمیز کنید و بررسی کنید که آیا فن به راحتی چرخش دارد یا نه. معمولا حالت های مختلفی پیش میاد. اگر روغن چرخ در دسترس بود در پوش مربوط به موتور فن را بردارید و چند قطره (5 تا 10 قطره) در آن بچگانید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بعد از چگاندن هر قطره فن را بچرخانید تا روغن در موتور فن نفوذ کنید و برای اطمینان از اینکه روغن از فن نمی چکد آن را وارونه کنید.

این تاپیک همچنان ادامه دارد...
 سپاس شده توسط MostafA ، nasrin67 ، seda ، الهه ، Ahmad ، Administrator ، nasrin
۱۱-۲-۱۳۹۱, ۰۹:۵۶ :صبح
ارسال: #3
(۸-۲-۱۳۹۱ ۱۰:۰۹ :عصر)My Dear نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و کاربران و مدیران و معاون محترم تالار.
چند وقت پیش برادر ادمین بودم که به من گفت تو که یه خرده واردی چرا از خودت چیزی نمی ذاری (منظورم آموزش و ترفند است)، بنده هم بر این شدم که اطلاعات خودم را نشر بدم هر چند کمه و مختصر ولی به قول معروف هر چیزی که خوار آید یه روزی به تو چه مربوطه...
بگذریم. توی این پست بنده تجربه ام را در مورد نگهداری از سیستم برای شما خواهم گذاشت.

اولین چیزی که خیلی مهم است اینه که سیستم شما تا حد امکان کم ترین گرد و غبار را داشته باشد. برای این منظور سعی کنید همیشه Cse خودتون را روی می زی یا جایی نسبتا بلند با حداقل ارتفاع 30 سانتیمتر قرار دهید. ممکنه این سوال را از خودتون بپرسید که در ارتفاع قرار دادن چه ربطی به نگهداری از سیستم می تونه داشته باشه؟
این کار چندی مزیت داره: 1- وقتی گرم بازی کردن یا فعالیت هستید و خسته شدید و می خواهید پایهاتون را روی بذارید با توجه به اینکه اکثر ما حواست پرت هستیم لگدی به سیستم می زنیم که در طولانی مدت و تکرار زیاد بیشتر آسیب را به قطعات سخت افزاری از جمله Hard سیستم وارد می کنه.

2- دیده شده به علت محکم نبودن کابل برق با کوچک ترین ضربه کابل از جای خود خارج شده و گاهی باعث اتصالی شده و شدت آسیبی بسیار جبران ناپذیری را به سیستم وارد کرده. خوده بنده به شخصه دیدم که از Hard گرفته تا RAM و Power همه را یک حال اساسی داده و فداش بشم همه را به ملکوت الی پیوست کرده.

3- قرار دادن Case سیستم در ارتفاع باعث می شه که خیلی خیلی کم تر گرد و خاک وارد سیستم شما بشه چون معمولا گرد و غبار در کف منزل یا محل کار (کلا روی زمین) خیلی خیلی بیشتر از میزان گرد و غبار در هوا. راه رفتن هم باعث می شود که گرد غبار در کف زمین به حرکت در بیاید و این خود باعث می شود که راحت تر گرد و غبار وارد سیستم شود.

این ترفند همچنان ادامه دارد.

مرسي.اين ميزاي كامپيوترم كه همشون جاي كيس پايين.مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اصلا مدل ديگه اي نيست؟؟؟
چي كاركنيم.؟؟؟مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشكل وقتي پيش مي اد كه به يك قدمي جواب رسيديم ولي ديگه نمي دونيم بايد چي كار كنيم چون كه هنوز كامل نيستيم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Masoud Ebrahimi
۱۱-۲-۱۳۹۱, ۱۲:۱۴ :عصر
ارسال: #4
با اجازه آقا مسعود منم این نکته مهم رو اضافه میکنم که
اگه احساس کردید هاردتون مشکل داره به هیچ عنوان درش رو باز نکنید و ببریدش پیش یه تعمیر کار خبره.
چون فقط کافیه یکم گرد و خاک بره داخلش...
تجربه کردم که میگما مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تو این گرونیِ هارد یه 160gig رو به فنا دادم. مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اللهّمَ صَلّ عَلی عَلی بنْ موسَی الرّضا المرتَضی الامامِ التّقی النّقی و حُجّتکَ عَلی مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثری الصّدّیق الشَّهید صَلَوةَ کثیرَةً تامَةً زاکیَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه کافْضَلِ ما صَلّیَتَ عَلی اَحَدٍمِنْ اوْلیائِکَ
 سپاس شده توسط sima ، seda ، Masoud Ebrahimi ، Administrator ، nasrin ، الهه ، nasrin67
۱۲-۲-۱۳۹۱, ۰۲:۰۱ :عصر
ارسال: #5
(۱۱-۲-۱۳۹۱ ۰۹:۵۶ :صبح)الهه نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسي.اين ميزاي كامپيوترم كه همشون جاي كيس پايين.مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اصلا مدل ديگه اي نيست؟؟؟
چي كاركنيم.؟؟؟مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خواهش می کنم. برا این منظور چند راه وجود داره: 1- سعی کنید میزی را انتخاب کنید که بشه کیس را روز میز یا حداقل جایی که نزدیک پا نباشه. حالا ممکنه یه میز اون پایین جای داشته باشه برای کیس ولی شما می تونید کیس را روی می ز بذارید در عوض به جای جایی کیس یه سری خرت و پرت بذارید.

2- یه میزی انتخاب کنید که کمی از سطح زمین بلند باشه یا اینکه حداقل کناره های کیس دارای محافظ باشه که به این راحتی ها پا بهش نخوره.

3- اگر میزتون به اندازه کافی سطحش بزرگ نبود که کیس را روی اون قرار بدید می تونید به فایلی چیزی خریداری کنید . کیس را روی اون در کنار میز قرار بدید.
 سپاس شده توسط seda ، nasrin ، الهه
۱۲-۲-۱۳۹۱, ۰۲:۰۷ :عصر
ارسال: #6
(۱۱-۲-۱۳۹۱ ۱۲:۱۴ :عصر)Ahmad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با اجازه آقا مسعود منم این نکته مهم رو اضافه میکنم که
اگه احساس کردید هاردتون مشکل داره به هیچ عنوان درش رو باز نکنید و ببریدش پیش یه تعمیر کار خبره.
چون فقط کافیه یکم گرد و خاک بره داخلش...
تجربه کردم که میگما مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تو این گرونیِ هارد یه 160gig رو به فنا دادم. مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خواهش می کنم برادر احمد. خوب این به این دلیل است که هارد را در محفظه ای که درون آن پر از هوای تصفیه شده است باز می کنند و یا تعمیر می کنن و یا هر چیز دیگه. همون طور که برادر فرمودند در این هوا (این چند روزه هم آدمش مریض شده از بس کثیف بود چخ برسه به هارد زبون بسته) اصلا درپوش های هارد را باز نکنید.
البته برادر تعمیر کار داریم تا تعمیر کار.
خدا بگم احمی چکارت بکنه هارد را می دادی به من توی این گرونی من بی هارد دارم می میرم.
 سپاس شده توسط nasrin
۱۲-۲-۱۳۹۱, ۰۸:۰۷ :عصر
ارسال: #7
یه سوال سخت افزاری :کامپیوتر یکی از دوستام دچار مشکل شده و 3 بار بده تعمیر و تعمیرکار گفته که یکی از قطعات کامپیوترش اتصالی داره ، اولش گفته از کارت گرافیکشه و وقتی کامپیوتر رو آورده خونه بازم هیچی بالا نیمده بود و مجددا برده باز مادربرد لحیم کاری کرده و بازم که با کامپیوتر کار میکنه میگه وقتی که 1 ساعت بیشتر میشه داغ میکنه و البته میگه که وقتی که به اینترنت کانکت میشه این اتفاق میفته ، ممکنه که اتصالی از سیمی که برای اتصال به اینترنت استفاده میشه باشه ؟؟؟ حالا این تعمیرکاره گفته که این سری باید تمام قطعات کامپیوتر ( کیس و موس و کیبرد ) رو ببره که بررسی کنه ببینه اتصالی از کجاست ؟؟به نظر شما راه حل چیه ؟؟
دلگیر نباش از آدمها ، نیش زدن طبیعتشونه ، سالهاست به هوای بارانی میگویند " خراب "...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Masoud Ebrahimi ، الهه
۸-۴-۱۳۹۱, ۰۱:۳۹ :عصر
ارسال: #8
در جواب شما باید عرض کنم که به نظر من یک بار کلا قطعات را کامپیوتر را باز کنه و دوباره مونتاژ کنه و هر قطعه را که اضافه می کنه کامپیوتر را روشن کنه و برای مدتی روشن بذاره ببینه مشکل کجاست.
 سپاس شده توسط الهه
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری