شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.


تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

تشدید جنگ قدرت، 100 روز مانده به المپیک لندن:جان عزیزتان بگذارید این بار مدال بگیریم!زمان کنونی: ۱-۱۲-۱۳۹۶، ۰۹:۰۵ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: The DaRk PrOpheT
آخرین ارسال: The DaRk PrOpheT
پاسخ: 1
بازدید: 307

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امتیازات: 3.87
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تشدید جنگ قدرت، 100 روز مانده به المپیک لندن:جان عزیزتان بگذارید این بار مدال بگیریم!

۳۰-۱-۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ :عصر
ارسال: #1
تشدید جنگ قدرت، 100 روز مانده به المپیک لندن:جان عزیزتان بگذارید این بار مدال بگیریم!
انتظار می رود محمد علی آبادی جو را آرام نگه دارد و مسئولان وزارت ورزش نیز سکوت پیشه کنند و درگیری های پنهان را نیز به پس از بازیهای المپیک موکول کنند تا بهرام افشارزاده حتی در طول المپیک نیز درگیر جلوگیری از تقابل عباسی و علی آبادی بر سر مسائل بچه گانه ای چون توزیع مدال که در دوره سعیدلو شاهدش بودیم، نباشد و به وظیفه اش که پیگیری امور المپین ها در لندن است بپردازد.
در فاصله صد روز به بازیهای المپیک لندن، به نظر می رسد جنگ قدرتی که معمولاً هر چهار سال همین حوالی زمانی آغاز شده و تا پس از المپیک ادامه دارد و به کاروان ایران در المپیک نیز ضربه وارد می سازد، جدی تر شده و عوارض این درگیری مدیریتی در حال نشت به بدنه تیم های ورزشی و المپین هاست که همین مسئله هشدار جدی به وزیر ورزش و زیرمجموعه اش و رئیس کمیته ملی المپیک و زیرمجموعه برای توقف موقت این مباحث و موکول نمودن کشتی های قدرتشان به پس از بازیها را طلب می کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی «بازتاب»؛ مسئله استقلال کمیته ملی المپیک عمری به طول انقلاب اسلامی دارد و نخستین بار در دولت شهید رجایی منجر به تعلیق ورزش ایران از سوی کمیته بین المللی المپیک (IOC) شد. اما پس از آن با تغییر اساسنامه کمیته ملی المپیک و بهبود شکلی اوضاع این نهاد و افزایش استقلال عملش، مشکلات برطرف شد. با این حال کمیته ملی المپیک در هیچ دوره ای جایگاهی که در سایر کشورهای پیشرفته (به عنوان متولی ورزش قهرمانی) داشته، در ایران نیافته است و اگرچه در تمام نامه نگاری های بین المللی، نامه های خروجی با سربرگ کمیته ملی المپیک ایران معتبرترین است، اما قدرت همچنان در اختیار سازمان تربیت بدنی وقت و حالا وزارت ورزش است.

یکی از پیش فرض های تشکیل وزارت ورزش از سوی پیشنهاددهندگان، تقسیم این قدرت میان نهادهای متولی همچون دیگر کشورها و تقلیل جایگاه وزارت ورزش و جوانان به پیگیری امور ستادی و پشتیبانی بود و برای نمونه به نقش ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع اشاره شد که هرچند بودجه و اعتبارات از کانال وزارت دفاع به عنوان مسئول پشتیبانی می آید، اما تصمیم گیری توسط ستادکل به عنوان متولی امور نظامی همچون دیگر کشورها صورت می پذیرد.

در حوزه ورزش نیز انتظار می رفت وزارت ورزش و جوانان در نقش توزیع کننده اعتبارات و امکانات و متولی توسعه سرانه فضا و وسایل ورزشی وارد شود و ورزش همگانی را به شهرداری ها، ورزش قهرمانی را به کمیته ملی المپیک و فدراسیون های ورزشی و ورزش حرفه ای را به باشگاه های خصوصی محول نماید و تنها به عنوان حامی مالی و تدارکاتی حاضر باشد.

با این رویکرد بحث پاسخگویی وزیر ورزش و جوانان در حوزه ورزش نیز به حداقل می رسید و برخلاف شرایط حاضر، زمان بیشتری برای پیگیری امور جوانان در اختیار داشت. با این حال عباسی تنها به تغییر شکلی وزارت ورزش که تنها مزیت پاسخگویی مقام مسئولش را به همراه داشت تن داده و هنوز فدراسیون های ورزشی زیرمجموعه کمیته ملی المپیک همچون دیگر کشورها در نیامده است.
مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در این خصوص نباید از ناتوانی تاسف آور محمد علی آبادی که از نزدیکان محمود احمدی نژاد به شمار می رود برای تحقق این امر نیز گذشت چرا که انتظار می رفت با چنین ارتباطی، علی آبادی از رئیس جمهور بخواهد استقلال را پس از سه دهه به کمیته ملی المپیک و فدراسیون ها هدیه بدهد و جای تاسف دارد که کمیته ملی المپیک همچون دوران قراخانلو منفعل عمل می کند و چشم انتظار نشسته تا پس از المپیک همان گونه که علی آبادی، قراخانلو را پایین کشید، یک نفر دیگر علی آبادی را از راس کمیته ملی المپیک پایین بکشد و همچنان حرف آخر را در کمیته دولتی ها و منصوبین با واسطه دولتی ها بزنند.

البته به هر صورت شاید اراده ای نیز برای تامین استقلال این کمیته وجود ندارد که اگر وجود داشت، شخص خبره ای چون خسروی وفا که جهت قدرت را همیشه خوب می داند و مثلاً عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک نیز محسوب می شود، در خصوص قرار دادن کمیته ملی المپیک زیرمجموعه وزارت ورزش عنوان نمی کرد: «قرار گرفتن کمیته ملی المپیک و پارالمپیک در چارت وزارت، اتفاق جدیدی نیست. به هر حال باید یک مجرا پاسخگوی ورزش کشور باشد. ما نمی‌توانیم هزینه را از دولت بگیریم و پاسخگو هم نباشیم. به شخصه از قرار گرفتن کمیته ملی پارالمپیک در چارت جدید وزارتخانه بسیار خوشحال و شگفت‌زده‌ام» و عملاً نشان نمی داد برخی اعضاء هیات اجرایی کمیته ملی المپیک مخالف استقلال این نهاد هستند!

به هر حال این جنگ های قدرت که به احتمال قریب به یقین پس از المپیک و با برگزاری مجمع عمومی انتخاباتی این نهاد منجر به کنار رفتن علی آبادی و افشارزاده از ریاست و دبیرکلی کمیته ملی المپیک خواهد شد، خیلی زود و در شرایطی حساس علنی شد و به مصاحبه های دو طرف علی الخصوص محمد علی آبادی منجر شده است و این مسئله می تواند بر عملکرد کاروان ایران تاثیر مستقیم بگذارد، چرا که کوچک ترین اثر روانی منفی بر ورزشکاران ایرانی حاضر در صحنه المپیک که یک پوئن و حتی یک خطا و اخطار می تواند یک نشان طلای المپیک را از کف ایران ببرد، عوارض جبران ناپذیری دارد.

بر این اساس انتظار می رود محمد علی آبادی جو را آرام نگه دارد و مسئولان وزارت ورزش نیز سکوت پیشه کنند و درگیری های پنهان را نیز به پس از بازیهای المپیک موکول کنند تا بهرام افشارزاده حتی در طول المپیک نیز درگیر جلوگیری از تقابل عباسی و علی آبادی بر سر مسائل بچه گانه ای چون توزیع مدال که در دوره سعیدلو شاهدش بودیم، نباشد و به وظیفه اش که پیگیری امور المپین ها در لندن است بپردازد.

بی شک وظیفه دبیرکل و همچنین شخصی که به عنوان رئیس کاروان ایران در المپیک تعیین می شود، تامین اسکورت و امکانات VIP برای وزیر ورزش یا رئیس کمیته ملی المپیک حین برگزاری بازیها در لندن نیست و از الان باید این نقش را از گردن بهرام افشارزاده برداشت و دبیرکل کمیته ملی المپیک نیز در لندن به تنها مسئله ای که توجه نباید داشته باشد وضعیت اقامت و تعداد محافظان علی آبادی و عباسی است، چرا که قطعاً پس از المپیک کنار خواهد رفت و آن زمان تنها مسئله ای که باقی خواهد ماند، کارنامه اش است که با همین تعداد نشان های ایران سنجش خواهد شد، کما اینکه هنوز افشارزاده را (به عنوان دبیرکل وقت کمیته ملی المپیک) با نشان های المپیک آتن که بهترین نتیجه تاریخ ایران در المپیک است می شناسند، نه با تبعیتش از هاشمی طبا یا پیگیری امور محسن مهرعلیزاده در طول المپیک 2004.

ورزش ایران و به خصوص کاروان المپیکی ایران، در 100 روز باقی مانده تا المپیک لندن و سه هفته این بازیها بیش از چهار سال اخیر آرامش می خواهد، پس دوستان دعواهایشان را برای 120 روز دیگر در همین تهران بگذارند و کشتی های قدرت شان را به همان زمان محول کنند. فراموش نکنیم به قول مشهور، قهرمانان سربازان دوران صلح هستند و این فرصت را هیچ کس حق ندارد همچون المپیک 2008 پکن تضییع نماید و نشاط اجتماعی و غرور ملی را از مردم ایران دریغ نماید و این هیچ کس شامل مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نیز می شود.
بودن آدم عین هو امضاشه...
-متین فروزنده:؟؟
-حاضر...
همین که خودمم نه یکی دیگه،یعنی:
امضا،متین فروزنده...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط الهه
ارسال پاسخ 


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  برای جلوگیری از حذف کشتی از المپیک رأی دهید Ahmad 0 432 ۳-۱۲-۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ :عصر
آخرین ارسال: Ahmad
  روايت اولين ها در المپيک 2012 لندن The DaRk PrOpheT 0 343 ۲۳-۵-۱۳۹۱ ۰۶:۵۴ :عصر
آخرین ارسال: The DaRk PrOpheT
  کاروان ورزشی ایران در لندن mahdi hashemi 0 334 ۲۳-۵-۱۳۹۱ ۰۶:۵۴ :عصر
آخرین ارسال: mahdi hashemi
  ایران شگفت‌انگیزترین کشور در المپیک لندن شناخته شد mahdi hashemi 0 359 ۲۳-۵-۱۳۹۱ ۰۶:۱۹ :عصر
آخرین ارسال: mahdi hashemi
  نوشاد عالمیان از المپیک حذف شد manjoon 0 451 ۹-۵-۱۳۹۱ ۰۵:۲۰ :عصر
آخرین ارسال: manjoon
  تاريخچه حضور ايران در بازی های المپیک mahdi hashemi 0 380 ۱۳-۳-۱۳۹۱ ۰۲:۰۷ :عصر
آخرین ارسال: mahdi hashemi

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری