شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

حرف دل یک دختر چادریزمان کنونی: ۱۶-۹-۱۳۹۵، ۱۲:۰۵ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: nasrin
آخرین ارسال: mostafa haddadi
پاسخ: 14
بازدید: 1870

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 35 رأی - میانگین امتیازات: 3.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حرف دل یک دختر چادری

۳۰-۱-۱۳۹۱, ۰۲:۰۶ :عصر
ارسال: #1
حرف دل یک دختر چادری
حرف دل یک دختر چادری

نمیدانید ؛ واقعاً نمیدانید چه لذتی دارد وقتی سیاهی چادرم دل مرد هایی که چشمشان دنبال خوش رنگ ترین زن هاست را می زند!
نمیدانید ؛ واقعاً نمیدانید چه لذتی دارد وقتی شاد و سرخوش در خیابان قدم می زنید در حالی که دغدغه ی این را ندارید که شاید گوشه ای از زیبایی هایتان پاک شده باشد و مجبور نیستید که خود را با دلهوره به نزدیک ترین محل امن برسانید تا هرچه زودتر زیبایی خود را کنترل کنید ؛ و زیبایی از دست رفته تان را به صورتتان باز گردانید و خود را جبران کنید.
نمیدانید ؛ واقعاً نمیدانید چه لذتی دارد وقتی در خیابان و دانشگاه و ... راه می روید و صد قافله دل کثیف ، همراه شما نیست.
نمیدانید ؛ واقعاً نمیدانید چه لذتی دارد وقتی کرم قللاب ماهی گیری شیطان برای به دام انداختن مردان شهر نیستید.
نمیدانید ؛ واقعاً نمیدانید چه لذتی دارد وقتی در خیابان راه می روید ؛ در حالی که یک عروسک متحرک نیستید ؛ بلکه یک انسان رهگذرید.
نمیدانید ؛ واقعاً نمیدانید چه لذتی دارد این حجاب !
دلگیر نباش از آدمها ، نیش زدن طبیعتشونه ، سالهاست به هوای بارانی میگویند " خراب "...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط STAR ، reza68 ، seda ، nasrin67 ، MostafA ، yasi ، mohammad ، fahime.azad69 ، sima ، Masoud Ebrahimi ، mostafa haddadi ، mahan
۳۰-۱-۱۳۹۱, ۰۲:۱۹ :عصر
ارسال: #2
RE: حرف دل یک دختر چادری
از سفر برگشتیم وارد تهران می شویم

از پله های برقی راه آهن که بالا می آییم کنار پله ها نوشته :

مراقب چادر و لباس های بلند خود باشید

من چادرم را سفت می گیرم که مراقبش باشم

که به پله های برقی راه آهن تهران گیر نکند!

این تابلو رو باید بزرگ کنار همه ی ورودی های تهران بگذارند

تا به همه ی مسافر های تهران بگویند

مراقب باشید

مراقب لباس های بلند و چادر هایتان باشید

مراقب امل گفتن ها باشید

مراقب اعتقادهایتان

و مراقب حجابتان باشید

مراقب مدرن شدنه شهرها

و مراقب سنتی شدن حجاب!

مراقب باشید که در تهران لباس های بلند و چادر هایتان در پله های روزگار تهران گیر نکند!
خیلی دلتنگت شده ام،اما نمیدانم خیلی را چگونه بنویسم که "خیلی" خوانده شود...
 سپاس شده توسط nasrin ، nasrin67 ، reza68 ، seda ، MostafA ، mohammad ، sima ، mahan ، yasi ، farhad ، mostafa haddadi
۳۰-۱-۱۳۹۱, ۰۲:۲۶ :عصر
ارسال: #3
یه جایی یادم نیست دقیقا کجا که روی تابلویی نوشته شده بود :
روزی می رسد که مردها از اینکه زنانشان چادر بپوشند خجالت می کشند ....
 سپاس شده توسط nasrin ، STAR ، nasrin67 ، MostafA ، mohammad ، sima ، mahan ، farhad ، mostafa haddadi
۳۰-۱-۱۳۹۱, ۰۲:۳۲ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰-۱-۱۳۹۱ ۰۲:۳۳ :عصر، توسط nasrin.)
ارسال: #4
اجازه هست به خانمتان نگاه کنم ؟

جوان خیلی آرام و متین به مرد نزدیک شد و با لحنی مؤدبانه گفت : ببخشید آقا ! من می تونم یه کم به خانم شما نگاه کنم و لذت ببرم ؟
مرد که اصلاً توقع چنین حرفی را نداشت و حسابی جا خورده بود ، مثل آتشفشان از جا در رفت و میان بازار و جمعییت ، یقه جوان را گرفت و عصبانی ، توری که رگ گردنش بیرون زده بود ، اورا به دیوار کوفت و فریاد زد : مردیکه ی عوضی ، مگه خودت ناموس نداری ... خجالت نمی کشی ؟!!!
جوان اما ، خیلی آرام ، بدون اینکه از رفتار و فحش های مرد عصبی شود و واکنشی نشان دهد ، همان طور مؤدبانه و متین ادامه داد.خیلی عذر می خوام ، فکر نمی کردم این همه عصبی و غیرتی شین ، دیدم همه ی بازار دارن بدون اجازه نگاه میکنن و لذت می برن ، من گفتم حداقل از شما اجازه بگیرم که نا مردی نکرده باشم... حالا هم یقمو ول کنین ، از خیرش گذشتم .
مرد خوشکش زد ... همانطور که یقه جوان را گرفته بود ، آب دهانش را قورت داد و زیر چشمی زنش را برانداز کرد...
دلگیر نباش از آدمها ، نیش زدن طبیعتشونه ، سالهاست به هوای بارانی میگویند " خراب "...
 سپاس شده توسط seda ، nasrin67 ، STAR ، MostafA ، mohammad ، sima ، f_AllahbeiGy ، farhad ، sarina ، mostafa haddadi
۴-۶-۱۳۹۱, ۰۲:۴۸ :عصر
ارسال: #5
با اجازه دوستان
دوست دارم ادامه مطالب اعضا ی مطلبی شایدم ی نکته ای را اضافه کنم اما می ترسم
میترسم با خوندن مطلبم دیگران فکر کنند میخوام موضوع را به انحراف بکشم یا اصلا اشتباه متوجه موضوع شدم
نمی دونم چرا تا بحث چادر پیش میاد توی ذهن اکثر افراد یک پارچه مشکی بلند تداعی میشه و در ذهن اکثر دوستان چادر و حجاب را هم ردیف و همتراز هم میدونند
هر چند معنی هیچ کلمه ای مطلق نیست و نسبی است اما نمی دونم چرا چادر داره معنی مطلق حجاب را پیدا میکنه . چون شما اولین چیزی که با دیدن یک خانم چادری به ذهنتون خطور میکنه محجبه بودنشه .
حالا این بحث که چادر بعنوان نماد حجاب برتر مطرحه و یکی از ابزارهای اصلی حفظ حجابه بماند اما عقیده من اینه اگر بزرگان دین توصیه به چادر میکنند یکی از معانیش چادر پوشیدن و در حقیقت هدف اینه که چادر حجب و حیا به سر کنند نه چادر مشکی
اگر توصیه به حفظ حجاب میشه معنیش این نیست که چادر بر سر کنید معنیش اینه که چادر معرفت و پاکی را برتن کنید
شاید چادر توی ظاهر نماد حجاب باشه اما در برخی اوقات پیراهن عثمان کسانی است از چادر پوشیدن فقط پوشیدنش را یاد گرفته اند و از فرهنگ صحیح چادر بر سر داشتن بی اطلاعند و همین بی اطلاعی و عدم فرهنگ سازی مناسب است که باعث میشه ی روز چوب و چماق و زور نتونه به سادگی چادر از سر زنهای این سرزمین برداره اما ی روزی گشت ارشاد و زور باید توی سرشون باشه تا خیر سرشون ی کم محجبه تر رفتار کنند .
واقعا بر سر فرهنگ این سرزمین چه بلایی نازل شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 سپاس شده توسط seda ، nasrin67 ، kaka ، nasrin ، yasi ، mostafa haddadi
۴-۶-۱۳۹۱, ۰۲:۵۹ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۶-۱۳۹۱ ۰۷:۳۵ :عصر، توسط seda.)
ارسال: #6
ولی آقای ترابیان من به این نتیجه رسیدم که اگه کسی بدون داشتن چادر به مفهوم واقعی حجاب رسیده باشه و حجابش کامله بلاخره خودش به این نتیجه می رسه که چادرحتی از همون حجاب خودشم بهتره . اونایی که ادعا می کنن مگه حجاب به چادره و آدم اگه حجابش کامل باشه از چادر بهتره مطمئن باشید 90 درصدشون حجاب کاملی ندارن و فقط دارن خودشون رو توجیه می کنن. (نمی گم 100درصد تا به اون 10 درصد بقیه که واقعا بدون چادر حجاب شایسته ای دارن بی احترامی نشه )
 سپاس شده توسط kaka ، mostafa haddadi ، STAR
۴-۶-۱۳۹۱, ۰۳:۰۹ :عصر
ارسال: #7
یعنی به نظر شما حجاب کامل یعنی چادر و چادر یعنی حجاب کامل !!!
ولی من بعضی ها را سراغ دارم که چادر میپوشن اما محجبه نیستند و چادر بر سر داشتنشون دلیلی بر فریب خوردنشونه واونم توسط خودشون
بالاخره همه چیز حالت نقض داره هم این طرفی هم اونطرفی اما به نظر من شاید عنوان بشه چادر حجاب برتره اما نمیشه گفت نبودش با داشتن حجاب تعارض داره.
 سپاس شده توسط kaka ، nasrin ، sarina ، mostafa haddadi
۴-۶-۱۳۹۱, ۰۳:۱۸ :عصر
ارسال: #8
حرف شما دقیقا درسته . من چیزی که به تجربه دیدم گفتم . من با اون دسته که از چادر سوءاستفاده می کنن کاری ندارم . اصلا اونا رو تو مقایسه نمی یارمشون . چون مریضن. من با آدمای سالم کار دارم. ببینید اونی که می دونه حجاب یعنی چی و از داشتنش کیف می کنه اکثرن بعد چند سال چادر هم سر می کنه چون بیشتر بهش علاقه پیدا می کنه .شاید منظورم رو درک نکنید و اگه خانم بودید بیشتر منظورم رو متوجه می شدید.من کاملا حرف شما رو تایید می کنم .به هیچ وجه حجاب با چادر معنا پیدا نمی کنه .
 سپاس شده توسط kaka ، nasrin ، mostafa haddadi ، STAR
۴-۶-۱۳۹۱, ۰۴:۰۴ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۶-۱۳۹۱ ۰۷:۳۶ :عصر، توسط seda.)
ارسال: #9
سلام
منم حرفهای آقای ترابیان را کاملا قبول دارم و اینو واقعا باور دارم که حجاب در رفتار یک دختر معنا پیدا میکنه ، درسته که چادر موجب مصونیت یه خانم از بسیاری از مواردی که تو جامعه وجود داره هست ولی اونچه که موجب حفظ یه دختر میشه رفتارشه که اجازه خیلی از این موارد رو نمیده ، به نظر من چادر یک فرمه ، نمیشه گفت کسی که چادر سر میکنه حجابش کامله
واین جمله دکتر شریعتی در مورد حجاب و چادر :
اما حرفمان این است که چرا وقتی صحبت از حجاب میشود، نا خودآگاه همه نظرها به سمت “چادر” که پارچه ایی است معمولاً سنگین و سیاه رنگ، جلب میشود
فی الواقع تعریف دین اسلام از حجاب “چادر” است؟ این بحث از آن جمله موضوعاتی است که بسیار در موردش نظریه داده شده، نقد زده شده و گاه ذات آن نیز انکار شده است. حال با توجه به قبول اصل وجود حجاب برای زن در دین اسلام، موضوع این است که حجاب تعریف شده در اسلام منحصراً به چادر ختم میشود یا همین فرض که “چادر” حجاب برتر است؟ شاید در باب آسیب شناسی چادر سخن گفتن در این نوشته بجا و معقول نباشد. اما اگر این امر را قبول کنیم که حجاب در دین اسلام “چادر” تعریف نشده است، بسیاری از منفی نگریها و جبهه گیری ها به اصل مقوله حجاب، از بین برود و بشود در نوع پوشش و حجاب سخن به میان آورد.
 سپاس شده توسط seda ، kaka ، mostafa haddadi ، STAR
۴-۶-۱۳۹۱, ۰۵:۵۰ :عصر
ارسال: #10
سلام.من هم نظرم را میگم:
من نه طرفدار دختران چادری هستم و نه طرفدار دختران بی چادر...چون دوستانی داشتم که چادر میپوشیدن و درکنار اون رفتاری داشتن که اصلا برازنده شخصیت یک دخترخانم نبوده و من هم نسبت به اون شخص حالا با بهترین حجاب ظاهری ،نفرت پیدا کردم...چون هروقت حرفی پیش میاد فکرمیکنه که حجاب داره و امتیازش بهتر از من هست..... و همچنین دوستانی داشتم که چادر نمیپوشن ولی خیلی نجیب و باوقار هستند.و البته برعکس این هم بوده و هست ...
(البته اینم بگم که نمیدونم چرا برخوردی که با یک خانم چادری دارن با غیرچادری ندارن و به اون احترام بیشتر میذارن .این را به عینه دیدم که وقتی حرفی هست اگر از زبون خانم چادری بیرون بیاد مورد احترام بیشتری هست!!!!به خاطر دیداشتباه که هنوز نتونستن تشخیص بدن که حجاب به چادر نیست!حجاب و نحوه صحبت و عفت در کلام هست!)
باید فارغ از جنسیت ،وقار و متانت در وجود هردوجنس دختر و پسر باشه.چادر را میگن حجاب برتر.ولی اگر در کنارش وقار و متانت باشه....یعنی اگه آدم بخواد چادر بپوشه و به خیال اینکه چادرمیپوشه هررفتاری از خودش نشون بده ارزشی نداره.و البته بعضی افرادهم هستن که به اجبارخانواده ها چادرمیپوشن به خاطر موقعیتی که والدینشون دارن و مخصوصا جایگاه اجتماعی پدرشون لازم میدونن (به قول خودشون برای حفظ آبرو ) چادربپوشن...در صورتی که به نظرمن این دیدکاملا غلطی هست که چادر نپوشیدن دلیل بر بی آبرویی والدینشون در موقعیت اجتماعیشون باشه...جالبه اون دخترخانم وقتی مخصوصا برای تحصیل به شهر دیگه میره هزارپله بدتر از اون دخترهای بی چادر خودش میشه و یه جورایی چادرنپوشیدن براش عقده شده و همینجاست که هزار خطا و مشکل براش پیش میاد.
پس چادر اصلا به معنای حجاب نیست...
 سپاس شده توسط seda ، nasrin ، yasi ، mostafa haddadi ، STAR ، sinderela
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری