شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

درسی که امروز گرفتم ...زمان کنونی: ۱۵-۹-۱۳۹۵، ۰۱:۵۲ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: STAR
آخرین ارسال: STAR
پاسخ: 13
بازدید: 1225

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 4.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درسی که امروز گرفتم ...

۱۱-۱-۱۳۹۳, ۰۵:۱۶ :عصر
ارسال: #1
star درسی که امروز گرفتم ...
سلام

هر روز که میگذره،چندین درس میگیریم و تجربه هایی به تجربیاتمون اضافه میشه. از افرادی که باهاشون سروکار داریم،از کتابها،رسانه ها،اینترنت و ... درسهایی که برای زندگی اجتماعی و فردی به کار میان رو یاد میگیریم.

بیایید توی این تاپیک،هر روز هرچی یاد گرفتیم،به بقیه هم بگیم. اصلا برای خودمون بنویسیم،شاید فرداها نظراتمون کاملتر شد،شاید فهمیدیم بعضی وقتها زود قضاوت کردیم،اشتباه نتیجه گرفتیم،یا فکرمون و عملمون درست بود.
از اشتباهاتمون درس بگیریم، و به دیگران کمک کنیم تا اون اشتباه رو نکنند.

بیایید تجربه هامون رو در اختیار هم بذاریم.

امیدوارم در این تاپیک همراهی کنید

با تشکر
خیلی دلتنگت شده ام،اما نمیدانم خیلی را چگونه بنویسم که "خیلی" خوانده شود...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Glaxy ، mostafa haddadi ، mahan ، mohammad ، pajouhesh ، mahdi ، sahar.n ، Rastak432 ، MostafA ، nasrin67 ، Administrator ، AliReza ، samani2012
۱۱-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۳۷ :عصر
ارسال: #2
RE: درسی که امروز گرفتم ...
این تاپیکی که ایجاد شده تاپیک خیلی خوبیه اگه اعضا سایت شرکت کنن،جالبه که این موضوع یکی از موضوعات مورد توجه توی صنعته و خیلی بهش اهمیت میدن اصطلاحا بهش "مدیریت دانش" یا "KM=knowledge management" گقته میشه
دوستان تجربیاتی که دارن ممکنه از نظر خودشون ممکنه کم اهمیت باشه ولی برای بقیه میتونه خیلی کمک کننده باشه
با اجازتون یه کم در مورد مدیریت دانش توضیح میدم
کلا 3 روش برای افزایش یادگیری وجود داره
1- روش پژوهشی : که خود شخص مطالعه و تحقیق انجام میده و چیزی یاد میگیره
2- روش اقتباسی: که توی این روش آموزش توسط یه شخص دیگه انجام میشه(مثل خودمون که سرکلاس معلم ها خیلی چیزها یاد گرفتیم)
3- روش تجربه: توی این روش کسی چیزی به انسان یاد نمیده ولی به واسطه صرف وقت روی یک مطلب، ابزار ، وسیله و یا هر چیز دیگه ای انسان چیزهایی یاد میگیره که توی دو روش بالایی نمیتونسته یاد بگیره. خب این تجربه کسب شده میتونه خیلی مفید و راهگشا باشه برای همین امروزه سعی میشه این تجربه که اصطلاحا بهش "دانش" گفته میشه را منتقل کنن و روش انتقال این تجربه ها را مدیریت دانش میگن
 سپاس شده توسط STAR ، mostafa haddadi ، Administrator ، mahan ، sahar.n ، Glaxy ، Rastak432 ، MostafA ، nasrin67 ، AliReza ، samani2012
۱۱-۱-۱۳۹۳, ۱۰:۱۰ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۱-۱۳۹۳ ۱۰:۲۵ :عصر، توسط mostafa haddadi.)
ارسال: #3
سلام ...

رفته بودیم عید دیدنی، پسر فامیل ما پیکش رو آورد تا من کمکش کنم و چندتا سوالی که نتونسته بود حلشون کنه رو من جواب بدم!
فقط تونستم یکی از اونا رو جواب بدم!
جالب اینه که قبل از آوردن پیک میگفتم، بدو پیکت رو بیار ببینم چیه سوالات!(یه کم احساس غرور به خاطر دانسته هام داشتم)

تجربه ی اول: اینکه به دانسته های خودم نباید غره بشم!
تجربه ی دوم: اگر دل به کاری که دارم انجام میدم(اینجا منظورم درس خوندن من در قبل بود) ندم، نتیجه اش همینه، بعد یه مدت به نقطه ی صفر بر خواهم گشت.
تجربه ی سوم: پیش میاد که با یه کوچیکتر از خودم در یک سطح باشم، حتی ممکنه از اون فرد کوچکتر هم باشم ...
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Administrator ، STAR ، mahan ، mohammad ، sahar.n ، pajouhesh ، Glaxy ، Rastak432 ، nasrin67 ، AliReza ، Ahmad
۱۲-۱-۱۳۹۳, ۰۹:۵۹ :صبح
ارسال: #4
ضمن تشکر از پاسخهای استاد بزرگوار،آقای مهندس پژوهش و آقای حدادی،از دیگر دوستان هم دعوت میکنم که در این تاپیک شرکت کنند. بالاخره هرکسی،تجربه هایی رو برای گفتن داره.

مثلا یه تجربه ای که خیلیهامون باهاش روبرو هستیم و بودیم،مسئله اعتماد کردنه، و همه میدونیم که اعتماد کامل داشتن به دوست یا آشنا،خیلی وقتها به ضرر خودمون تموم میشه.
این خودش میشه یه تجربه،یه یادآوری برای همه

بیایید به شرکت در بحثها ساده نگاه کنیم،ساده بگیم. قرار نیست اصطلاحات خاص و سنگین به کار ببریم.

مثلا یه تجربه ای که دارم اینه که توی آزپی،اصلا از گفتگوهای آزاد استقبال نمیشه. ولی ازین تجربه درس عبرت نمیگیرم و به همین راحتیها کنار نمیکشم. شاید این بار بگم اصرار روی گفتگوهای آزاد،باعث شد که این طلسم در آزپی شکسته بشه،و به عنوان یه تجربه شیرین ازش یاد کنممهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، mahan ، mohammad ، sahar.n ، pajouhesh ، Glaxy ، Rastak432 ، nasrin67 ، AliReza
۱۲-۱-۱۳۹۳, ۰۳:۴۴ :عصر
ارسال: #5
سلام ستاره جان من با این جمله ات که میگی ساده بنویسم خیلی موافقم

• میخوام ساده بنویسم که چقد زود دیگران رو قضاوت کردم من یاد گرفتم هرگز درباره رفتار دیگران نظر ندم

هرکس در دنیای خودش زندگی میکند و خوب بودن یا بد بودن رفتارهاش به کسی مربوط نیست

نباید به راحتی تهمت بزنم..........نباید به راحتی درباره رفتار کسی صحبت کنم...............
خدایا !!
راهي نميبينم ! آينده پنهان است ...
اما مهم نيست !
همين كافيست كه
تو راه را مي بيني و من تو را ..............
 سپاس شده توسط pajouhesh ، Glaxy ، Rastak432 ، mohammad ، STAR ، mahan ، nasrin67 ، Ahmad
۱۲-۱-۱۳۹۳, ۰۵:۰۹ :عصر
ارسال: #6
سلام ...

امروز خواستم با دوچرخه برم جایی! مثل اینکه یکی از چرخ هاش پنچر شده بود، قبل از راه افتادن با تلمبه که بادش کردم دیدم انگاری درسته، و فقط کم باد بوده!
برای احتیاط تلمبه رو هم با خودم برداشتم و راهی شدم ...!
تقریبا یه کیلومتری رفته بودم که دیدم تایر چرخ جلو چسبیده به زمین!

تجربه ی اول: همیشه لوازمی که ممکنه در طول مسیر احتیاجم بشه را فراموش نکنم با خودم بردارم.
تجربه ی دوم: تا مشکل رو از ریشه حل نکنم، خودم اذیت میشم!(توی راه رفت و برگشت سه چهار باری تایر رو باد کردم و دوباره به راهم ادامه دادم)
تجربه ی سوم(تعمیم یافته ی تجربه ی دوم): توی راهی که به سعادت و رسیدن به خدا دارم(توی راهی که برای رسیدن به هدفم دارم)، باید مشکل های اصلی رو حل کنم، وگرنه هر از چندگاهی متوقف خواهم شد! چه بسا که از ادامه دادن راه هم خسته بشم!

سپاس شده توسط sahar.n ، pajouhesh ، Glaxy ، Rastak432 ، mohammad ، STAR ، mahan ، soshia ، nasrin67 ، AliReza ، Ahmad
۱۳-۱-۱۳۹۳, ۰۴:۰۷ :عصر
ارسال: #7
با سلام به همه
گاهی همه چیز اونطور که باید مفهوم اصلی و واقعی خودش رو نداره گاهی خوبی اونقدر که ما فکر میکنیم خوب نیست همه از قضاوتهای بد پشیمانند من میخوام بگم گاهی باید از کنار آدمها فقط رد شد گاهی هم نباید اونقدر درگیر خوبی انسانها شد شاید این خوب بودن یک تظاهر یا یک فریب باشه
به هرحال بزرگترین درسهایی رو که در سال 92 گرفتم و هرلحظه در این روزهای آغازین سال به کار میبرم در یک جمله میتونم خلاصه کنم اونم رعایت حد اعتدال در اخلاقیات
یک چند در این مدرسه ها گردیدیم *** از اهل کمال نکته ها پرسیدیم
یک مسئله ای که بوی عشق آید از آن*** در عمر خود از مدرسی نشنیدیم
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، Rastak432 ، mohammad ، sahar.n ، STAR ، mahan
۱۴-۱-۱۳۹۳, ۱۱:۲۴ :عصر
ارسال: #8
سلام ...

دیشب و امشب جایی باید می رفتم، دوستان هم بودند، ولی همکاری نمی کردند ...!
ولی برخلاف ترس من، کاری که باید صورت میگرفت خیلی خوب صورت گرفت!

تجربه ی اول: نگران آینده نباشم، همه چیز به موقع و همون نحوی که باید انجام بشه میشه ...
تجربه ی دوم: هیچ وقت خدا و خواست اون رو نادیده نگیرم ...
تجربه ی سوم: به خودم متکی باشم ...

سپاس شده توسط STAR ، Rastak432 ، mahdi ، Glaxy ، AliReza ، sahar.n
۱۶-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۰۸ :عصر
ارسال: #9
سلام

یه روز از رفتار یا بهتره بگم حرف یه شخصِ تقریباً با تجربه ای، خیلی ناراحت شدم،و دلیل حرفشو خواستم، دیدم بهم گفت این، عین رفتار خودت بود! بهم گفت گاهی وقتا آدم ها باید آینه ی دیگری باشن تا طرف مقابل بفهمه رفتار ،حرفها و کردارش چطور بوده. اگه بدش اومد،بفهمه که موقعی هم که تو داشتی این حرفو میزدی،طرف مقابلت بدش اومد،ناراحت شد،ولی شاید به روی تو نیاورد!

به نظر خودم، واقعا تلنگر خوبی بود
 سپاس شده توسط mahan ، nasrin67 ، mostafa haddadi ، mahdi ، soshia ، sahar.n ، Rastak432 ، Glaxy ، AliReza ، Ahmad
۱۸-۱-۱۳۹۳, ۰۹:۰۷ :صبح
ارسال: #10
سلام

یه نفر میگفت: دردها و رنجهات رو پنهان کن،حتی پشت لبخندهای مصنوعی! صبر و سکوت پیشه کن ...
مبادا بذاری دیگران، تو رو یه آدم ضعیف بدونن. بذار قوی به نظر برسی،وقتی این روش رو پیش بگیری،خواه ناخواه قوی میشی!
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، soshia ، nasrin67 ، sahar.n ، mahan ، Glaxy ، af.rad ، Rastak432 ، Ahmad
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
39 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
Administrator (۲۰-۴-۱۳۹۳, ۱۰:۲۶ :عصر)، MostafA (۲۰-۴-۱۳۹۳, ۱۱:۴۵ :عصر)، mostafa haddadi (۲۰-۴-۱۳۹۳, ۱۱:۳۵ :عصر)، Ahmad (۲۴-۱-۱۳۹۳, ۰۸:۱۹ :عصر)، mohammad (۱۵-۱-۱۳۹۳, ۰۲:۴۳ :عصر)، nasrin67 (۲۳-۱-۱۳۹۳, ۱۰:۰۰ :صبح)، mahdi (۱۷-۱-۱۳۹۳, ۰۹:۰۸ :عصر)، STAR (۱۵-۱-۱۳۹۴, ۰۵:۰۰ :عصر)، sarina (۱۷-۱-۱۳۹۳, ۰۹:۴۴ :صبح)، nasrin (۱۶-۱-۱۳۹۳, ۱۱:۱۳ :عصر)، fahime.azad69 (۲۴-۴-۱۳۹۳, ۰۹:۴۶ :صبح)، mahan (۲۳-۱-۱۳۹۳, ۱۰:۳۳ :عصر)، Glaxy (۲۱-۴-۱۳۹۳, ۱۲:۲۱ :صبح)، ebrahim.alaee (۱۴-۱-۱۳۹۳, ۱۱:۱۵ :صبح)، sahar.n (۲۱-۴-۱۳۹۳, ۰۱:۵۶ :صبح)، pajouhesh (۱۴-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۵۳ :عصر)، AliReza (۲۳-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۳۹ :عصر)، af.rad (۲۱-۱-۱۳۹۳, ۱۰:۴۳ :صبح)، amir_ch_1367 (۱۴-۱-۱۳۹۳, ۱۱:۳۲ :عصر)، mahdi hashemi (۲۳-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۳۷ :عصر)، sinderela (۲۳-۴-۱۳۹۳, ۰۷:۴۸ :صبح)، tahoora (۲۲-۱-۱۳۹۳, ۰۶:۱۵ :عصر)، f_AllahbeiGy (۱۶-۱-۱۳۹۳, ۱۰:۰۰ :عصر)، flower (۲۳-۱-۱۳۹۳, ۰۹:۵۳ :صبح)، مش قربون (۲۱-۱-۱۳۹۳, ۱۰:۲۳ :عصر)، engin_atefe (۲۴-۱-۱۳۹۳, ۰۴:۲۶ :عصر)، Rastak432 (۲۳-۱-۱۳۹۳, ۰۸:۰۱ :عصر)، soshia (۲۵-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۴۵ :صبح)، habib (۲۰-۱-۱۳۹۳, ۱۰:۵۵ :عصر)، شاسلطان (۲۱-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۴۸ :صبح)، motamed (۲۶-۴-۱۳۹۳, ۰۶:۱۶ :عصر)، sahar.i (۱۶-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۲۴ :عصر)، parnia (۱۸-۱-۱۳۹۳, ۱۰:۲۸ :عصر)، h_v1988 (۱۸-۱-۱۳۹۳, ۱۰:۵۸ :عصر)، miladziveh (۲۱-۴-۱۳۹۳, ۰۲:۳۹ :عصر)، golebita (۲۳-۱-۱۳۹۳, ۰۷:۲۹ :عصر)، samani2012 (۱-۵-۱۳۹۳, ۰۹:۰۴ :صبح)، @li (۲۰-۴-۱۳۹۳, ۰۷:۲۱ :عصر)، خدر (۴-۷-۱۳۹۳, ۰۲:۱۴ :عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری