شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

رضا مهماندوست: انتظار پاسخگویی از مسئولین تکواندو نداشته باشید!زمان کنونی: ۱۸-۹-۱۳۹۵، ۰۱:۴۲ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: yasi
آخرین ارسال: yasi
پاسخ: 3
بازدید: 497

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 3.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

رضا مهماندوست: انتظار پاسخگویی از مسئولین تکواندو نداشته باشید!

۲۱-۵-۱۳۹۱, ۰۱:۵۰ :عصر
ارسال: #1
رضا مهماندوست: انتظار پاسخگویی از مسئولین تکواندو نداشته باشید!
مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

رضا مهماندوست بی شک بزرگترین غایب کاروان ایران در لندن است ، نبودش مهمتر است از نبود غلام محمدی یا دیگرانی که با تصمیمات مسئولان ورزش از حضور در بازی ها محروم شدند. رضا مهماندوست که باید بنای تکواندوی ایران می شد حالا المپیک را از خانه تماشا می کند چون اصرار داشته حق و حقوقش را کامل بگیرد. او می خواسته حقوقش تنها برای 11 ماه فقط همان 7.5 میلیون تومان باشد اما فدراسیون اصرار داشت این رقم باید 5 میلیون باشد و این کش و قوس ، رضا مهماندوست را خانه نشین کرد.

گروه ورزش: برکناری برترین مربی تکواندو جهان در آستانه بازی‌های المپیک 2012 لندن از سوی مدیران فدراسیون تکواندو اتفاقی عجیبی بود، درگیری بر سر پرداخت دستمزد سرمربی تیم ملی تکواندو بود، مدیران فدراسیون تکواندو علی رغم اختصاص بودجه کمیته ملی المپیک برای پرداخت حقوق سرمربی تیم ملی از اختصاص حقوق به رضا مهماندوست خودداری کرد تا به این ترتیب زمینه حذف وی را مهیا کند.

به گزارش رجانیوز، برکناری ناگهانی رضا مهماندوست با انتقاد بسیاری از کارشناسان همراه شد، اما کمیته فنی فدراسیون تکواندو به صورت عجیبی از حذف مهماندوست حمایت کرد تا فریبرز عسگری بدون هیچ تجربه‌ای در عرصه بین المللی هدایت تیم ملی را برعهده گیرد، انتصاب فریبرز عسگری با مخالفت طیف گسترده‌ای از کارشناسان و منتقدان رو به رو شد اما محمد پولادگر زیر حکم مربیگری وی را امضا کرد تا او به عنوان جانشین مهماندوست هدایت تیم ملی تکواندو ایران را برعهده گیرد.

با آغاز رقابت‌های تکواندو در بازی‌های المپیک پیش بینی منتقدان درست از آب درآمد، چون کادر فنی جدید تیم ملی نتوانست انتظار را برآورده سازد،عملکرد ضعیف ملی پوشان و حذف ناباورانه یوسف کرمی و خداحافظی زودهنگام تنها تکواندو کار زن ایران در المپیک نشان داد برکناری بهترین مربی جهان تصمیمی اشتباه بود که ایران را از دستیابی به نشان‌های ارزشمند محروم کرد. پس از حذف کرمی و حاجی پور در نبردهای نخست آنها با رضا مهماندوست گفت و گو کردیم تا از نظرات وی در خصوص عملکرد ملی پوشان ایران در رشته تکواندو آگاه شویم.

آقای مهماندوست، تیم ملی تکواندو ایران برخلاف انتظار افکارعمومی عملکرد مناسبی در بازی‌های المپیک 2012 لندن نداشت، دلیل اصلی این اتفاقات چه عواملی بود؟

ایرانی‌ها عادت دارند همیشه باید غصه گذشته و تصمیمات اشتباه خود را بخورند،دقیقا همان چیزی شد که همه پیش بینی می‌کردند، همان اتفاقی که در کشتی فرنگی در المپیک 2008 پکن برای ملی پوشان ما رقم خورد، امروز برای تکواندو کاران ما روی داد، در آن برهه به خاطر نظر شخصی و غیر فنی برخی آقایان محمد بنا از کار برکنار شد تا فرنگی کاران ما با بحران روحی و روانی رو به رو شوند و شکستی تلخ را تجربه کنند،در این المپیک هم نوبت تکواندو بود که با کنار گذاشتن من بهترین های تکواندو جهان به این حالت گرفتار شوند.

سوال من از آقای پولادگر، وزیر ورزش و آقای علی آبادی اینست که آیا انصاف اینست که بازیکنان ما، کاپیتان تیم ملی تکواندو ما که جزو برترین های جهان به شمار می‌رود باید مثل یک بچه یک 8 ساله روی شیاپ چانگ از حریف بخورد، آقایان چرا روزه سکوت گرفته‌اند،چه کسی باید پاسخگوی این افتضاح بزرگ باشد، باور کنید از وقتی یوسف کرمی برابر این حریف اسپانیایی شکست خورد از شدت ناراحتی گریه کردم چون این تکواندو کار اسپانیایی همیشه برابر تکواندو کاران ایرانی ذلیل بود اما این بار از ناتوانی کادر فنی تیم ملی ما سود برد و انتقام چهار شکست گذشته اش را گرفت!

منتقدان بر این باورند اگر رضا مهماندوست در المپیک 2012 لندن هدایت تیم ملی تکواندو ایران را برعهده داشت، هرگز چنین اتفاقی روی نمی‌داد،آیا با این مساله موافقید؟

من که کار بلد نیستم، اما واقعا جای تاسف دارد که کادر فنی در جریان بازی هیچ کاری انجام ندادند، به جرات می‌توانم بگویم که مدال محمد باقری معتمد هم با شانس اقبال برای ما به دست امد، شما مبارزه های سابق این بچه را تماشا کنید، کجا چنین رفتاری را از وی دیده بودید، او یکی از بهترین کسانی است که در مبارزات ضربه سر و صورت می‌زند اما نکته جالب اینجاست در مبارزات محمد باقری معتمد این تکواندو کار شایسته کشورمان یک ضربه سر و صورت نداشت، این ها نشان از ضعف کادر فنی ماست چون با انها کار نشده است.

واقعا جای تاسف است که بهترین مربی دنیا در تکواندو به دلیل سلیقه شخصی رئیس فدراسیون در گوشه خانه بنشیند و تکواندو کاران ایران در بازی های المپیک با کادر فنی بی تجربه راهی مسابقات شود،آیا به عقیده شما آقای پولادگر اکنون پاسخگوی تصمیمات کاملا شخصی و سلیقه‌ای خود خواهد بود؟ اگر قرار به پاسخگویی است باید همین امروز آقای پولادگر به نشانه احترام به نظر مردم از کار و مسوولیت خود کناره گیری کند، اگر وزیر ورزش و جوانان واقعا به دنبال اجرای عدالت است الان باید جواب دهد که چرا از پولادگر حمایت کرد تا بهترین مربی جهان را در آستانه المپیک برکنار کند تا افرادی بی تجربه را بالای سر تیم ملی بگذارند.

عملکرد محمد باقری متعمد چگونه بود، این تکواندو کار کشورمان با شانس اقبال راهی مرحله فینال شد اما در بازی فینال برابر تکواندوکار ترکیه‌ای برای چندمین با شکست خورد، اگر او این مدال را صید نمی‌کرد فاجعه در تکواندو حادتر از این می‌شد؟

باور کنید محمد باقری معتمد تکواندو کار خوبی است، توانمندی بسیار زیادی دارد، تجربه مسابقات جهانی دارد،اما وقتی برای او حریفانش آنالیز نمی‌شود مشکل تکواندو کار چیست؟چرا کسی از دوستان سوال نمی‌کند که چرا پیش از مسابقات حریفان به خوبی آنالیز نشدند؟این مدال با خوش اقبالی به دست آمد، چون ما در مبارزه قبل از فینال با شانس و اقبال برابر حریف برزیلی برنده اعلام شدیم، از طرفی در مبارزه اول باقری معتمد برابر حریف آفریقایی؛ رقیب او به درستی صربه صورت زد که اشتباه داوری به سود باقری معتمد تمام شد در حالی که اگر عدالت به درستی رعایت می‌شد این ملی پوش ارزنده کشورمان نیز به سرنوشت یوسف کرمی دچار می‌شد و از گردونه رقابت‌ها حذف می‌شد.

به باقری معتمد گفته‌اند که بگوید حریف ترکیه‌ای من گربه سیاه ام شده است، در صورتی که این حرف ها زمینه جبران شکست در بازی فینال است،اگر کادر فنی به درستی ثروت از ترکیه را آنالیز می‌کرد باقری معتمد می‌توانست در فینال موفق شود اما این اتفاق روی نداد و باقری معتمد با قبول شکست به این حریف ترک تبار یک مدال طلا را به راحتی از دست داد.

به مبارزه یوسف کرمی کاپیتان تیم ملی کشورمان بازگردیم، یوسف کرمی با وجود آن که یک وزن پائین تر از دوره های قبل در این بازی ها شرکت کرد اما با عملکردی ضعیف شکستی سنگین را تجربه کرد،علت ناکامی یوسف کرمی چه بود؟

یوسف کرمی به هیچ وجه آن یوسف همیشگی نبود، باور کنید اگر نام ایران روی لباس او نبود کسی نمی‌توانست باور کنید این تکواندو کار قهرمان جهان است،یوسف کرمی به اندازه‌ای ضعیف بود که باور کنید کادر فنی تیم ملی هم بهت زده این ماجرا شده بودند.شما این مساله را در نظر بگیرید که یوسف کرمی در یک وزن بالاتر تمام رقبای خود را با شکستی سنگین مغلوب خود کرده بود اما در این بازی‌ها او با شرکت در یک وزن پائین تر در مبارزه نخست برابر حریف اسپانیایی اش چنان روی شیاپ چانگ کتک خورد که چنین اتفاقی در تکواندو ایران سابقه نداشت. یوسف کرمی در این مبارزه دو امتیاز گرفت که از این امتیاز فقط یک امتیاز واقعی بود چون امتیاز دوم به دلیل خطای فنی به وی تعلق گرفت!

سوسن حاجی پور هم در این بازی‌ها عملکرد خوبی نداشت، به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و منتقدان علت اصلی حذف وی عدم تجربه کافی مربیان او بود، آیا علت حذف وی از گردونه مسابقات با قبول شکست برابر حریف استرالیایی بی تجربگی مربیان حاجی پور بود؟

شاید باور نکنید مربیان سوسن حاجی پور در حد هدایت یک تیم باشگاهی درجه سوم ایران را هم نبودند اما در کمال ناباوری هدایت تیم ملی ایران را به آنها سپردند،در صورتی که به عقیده من "مینو حداد" که پیش از این هدایت تکواندو کاران زن بهترین گزینه برای مربیگری تکواندو کاران زن ما بود، واقعا جای تاسف است که چنین اتفاقاتی در ورزش ما روی می‌دهد، آیا کسی از مسوولان تکواندو سوال کرد که چرا مربی بدون کارنامه را به عنوان مربی سوسن حاجی پور به المپیک اعزام کرد.

جا دارد دستگاه‌های نظارتی عملکرد مدیریت این فدراسیون را به صورت دقیق بررسی کنند تا مردم متوجه شوند چرا تکواندوکاران ما در المپیک چنین آبروریزی بزرگی را رقم زدند. آیا کسی هست امروز از دوستان بپرسند که چرا پنج هزار دلار از پول بیت المال صرف این مربی بدون کارنامه و بدون تجربه شد!

پس از ناکامی تکواندو کاران کشورمان در بازی‌های المپیک 2012 فریبرز عسگری، هادی ساعی و حسن ذوالقدر در توجیه این ناکامی اعلام کردند،هیچ حرفی در خصوص این ناکامی ندارند، آیا این اظهارنظرها توجیه کننده این ناکامی بزرگ است؟

شما از فریبرز عسگری و هادی ساعی و دیگر مسوولان فدراسیون تکواندو انتظار پاسخگویی نداشته باشید،چون اگر قرار به پاسخگویی بود آنها در برابر سوالات منتقدان بابت حذف من، حذف خانم مینو حداد و اتفاقات عجیب و غریب دیگر که در تکواندو ایران روی داد پاسخگو بودند،به هیچ وجه انتظار پاسخگویی از مسوولان را نداشته باشید.اگر آقای پولادگر شهامت داشته باشد همین امروز به دلیل این آبروریزی از سمتش ریاست فدراسیون کناره گیری خواهد کرد اما آقای رئیس چنین شهامتی ندارد.

خیلی ها می گویند نفرین شما پشت سر تیم بوده؟

من تیم و شاگردانم را نفرین نکردم. 4 سال برای این بچه ها از زندگی ام گذشتم. چطور می توانستم نفرین شان کنم؟ من فقط گفتم از پولادگر نمی گذرم که با خودخواهی اش هم به این بچه ها ضربه زد و هم به من و هم خودش . او حق بچه های بیمار و همسر من را پایمال کرد و مدیون آنهاست.اگر به نفرین من قرار باشد این اتفاق ها بیفتد که سنگ روی سنگ بند نمی شود. ما با این بچه ها خوب کار نکردیم این هم حاصل کاری است که کردیم. آنها به زن و بچه من ظلم کردند اما ظلم بزرگتر این اتفاقی بود که برای 4 سال زحمت بچه های تکواندو افتاد. مگر نمی گفتند من کارایی ام از هوگوهای الکترونیکی کمتر است؟ آنها که سهمیه های شان را هم برای المپیک بدون هوگوی الکترونیکی گرفته بودند ، چرا اینجا این حسگرها باعث نشدند بچه ها طلا بگیرند؟ واقعا چه اتفاقی افتاد؟ چه جوابی الان دارند که به مردم بدهند؟ وقتی یک رئیس فدراسیون نمی تواند ببیند به مربی تیمش می گویند بهترین مربی دنیا ، نتیجه اش این می شود.

راستی حال بچه های تان چطور است؟

افتضاح هستند. حتی آسایشگاه هم جواب شان کرده. یکی که ریه هایش پر از آب است و هیچ چیز را متوجه نمی شود و تقریبا در حالت بی هوشی است. آن یکی هم کم کم دارد هوشیاری اش را از دست می دهد. ولش کن. علاقه ای ندارم درباره آنها چیزی بگویم. دوست دارم الان از آقای هادی ساعی بپرسم ، شما آمدی در المپیک هم حاضر شدی. حالا از کاری که کردی راضی هستی پسر؟ من یک عمر برایت زحمت کشیدم ، آخرش اینی شد که دیدی. الان چه حرفی داری که بگویی؟ همه کار کردید که در راس کار باشید ، الان هستید اما حالا که هستید و مدال های مان سوخت شده از کارتان راضی هستید؟

برخی افراد مدعی‌اند سیستم تمرین دهی بازیکنان تیم ملی یکی از دلایل ناکامی تیم ملی در المپیک بود، آیا به عنوان سرمربی سابق تیم ملی چنین اتفاقی را منطقی می‌دانید؟

اصلا چنین مساله‌ای را قبول ندارم، ما هم در دوره گذشته در طول یک روز سه نوبت تمرین می‌کنیم اما هرگز چنین نتایجی را به دست نیاوردیم،مشکل ما آنجا بود که دوستان از نظر خود برخی تمرینات غیر اصولی را به تمرینات تیم ملی اضافه کردند،کجای دنیای مسوولان فنی یک تیم تکواندوکاران خود را برای بدنسازی به تپه ببرند، دوستان بازیکنان تیم ملی را در آستانه المپیک به قدری دور دریاچه ورزشگاه آزادی دوانده اند که قدرت بازیکنان ما تحلیل رفته است!

رضا مهماندوست با همه مشکلاتی که داشت چرا به پیشنهادهای خارجی که داشت ، پاسخ مثبت نداد تا در المپیک باشد؟

ترسیدم. از این ترسیدم که بگویند به خاطر پیشنهاد خارجی و به خاطر پولدوستی جنجال را انداخته. من هم از انگلیس پیشنهاد داشتم و هم از تایپه و چند کشور دیگر. ماندم تا متهم نشوم . 7 تا پیشنهاد را رد کردم تا حرف و حدیثی برایم ایجاد نکنند. نشستم و حالا باید افسوس بچه هایم را بخورم. چه می شد اگر می گذاشتند من هم مثل بنا بمانم و کارم را بکنم؟ البته اگر می توانستند بنا را هم به المپیک نمی بردند . مگر او را هم فراری ندادند.به بنا با این همه زحمتی که کشیده می گویند حاضری خور. انتظار داری به من رحم کنند؟

منبع: رجا نیوز- سایت تحلیل خبری عصر ایران
لبخند بزن!
بدون انتظار پاسخی از دنیا ،
بدان روزی دنیا آنقدر شرمنده می شود
که به جای پاسخ لبخند ،
با تمام سازهایت می رقصد ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mahan ، Administrator
۲۱-۵-۱۳۹۱, ۰۳:۲۹ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱-۵-۱۳۹۱ ۰۳:۳۳ :عصر، توسط Administrator.)
ارسال: #2
RE: رضا مهماندوست: انتظار پاسخگویی از مسئولین تکواندو نداشته باشید!
نقل قول: راستی حال بچه های تان چطور است؟

افتضاح هستند. حتی آسایشگاه هم جواب شان کرده. یکی که ریه هایش پر از آب است و هیچ چیز را متوجه نمی شود و تقریبا در حالت بی هوشی است. آن یکی هم کم کم دارد هوشیاری اش را از دست می دهد. ولش کن. علاقه ای ندارم درباره آنها چیزی بگویم. دوست دارم الان از آقای هادی ساعی بپرسم ، شما آمدی در المپیک هم حاضر شدی. حالا از کاری که کردی راضی هستی پسر؟ من یک عمر برایت زحمت کشیدم ، آخرش اینی شد که دیدی. الان چه حرفی داری که بگویی؟ همه کار کردید که در راس کار باشید ، الان هستید اما حالا که هستید و مدال های مان سوخت شده از کارتان راضی هستید؟

مگه بچه هاش چشون شده ؟ مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مردم شهری که همه در آن می لنگند
به کسی که راست می رود میخندند !
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط yasi
۲۱-۵-۱۳۹۱, ۰۷:۱۱ :عصر
ارسال: #3
RE: رضا مهماندوست: انتظار پاسخگویی از مسئولین تکواندو نداشته باشید!
(۲۱-۵-۱۳۹۱ ۰۳:۲۹ :عصر)Administrator نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مگه بچه هاش چشون شده ؟ مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلامت: مي‌خواهيم کمي هم در زندگي شخصي‌تان سرک بکشيم. چه سالي ازدواج کرديد؟

وقتي از جبهه برگشتم و جنگ تمام شد، تصميم گرفتم تشکيل خانواده بدهم و با توصيه پدر و مادرم با نوه خاله‌ام ازدواج کردم. آن زمان مثل حالا نبود که آزمايش ژنتيک الزامي باشد و ما بدون در نظر گرفتن احتمال‌هاي منفي، زندگي‌مان را آغاز کرديم. حاصل اين ازدواج، 2 فرزند بيماري است که مشکل آنزيمي دارند. درحال حاضر يک پسر 11 ساله و يک دختر 6 ساله دارم که هر دوي آنها از بيماري موكوپلي‌ساكاريدوزيس رنج مي‌برند. در بدن افراد عادي، آنزيمي وجود دارد که کارش شکستن پروتئين‌ها، قندها و چربي‌هاست اما در بدن کساني که به اين بيماري مبتلا هستند، اين آنزيم وجود ندارد. به همين دليل پروتئين، چربي و قندي که مي‌خورند، در قلب، کليه، کبد و چشم آنها رسوب مي‌کند. اين افراد آرام‌آرام از حالت عادي و سلامت خارج مي‌شوند و همين رسوبات باعث مي‌شود تا به مرور قدرت تکلم خود را از دست بدهند. بيماري موكوپلي‌ساكاريدوزيس سرانجام سيستم‌هاي عصبي را از کار مي‌اندازد و کساني که به اين بيماري مبتلا هستند، معمولا در سنين 18 تا 20 سالگي از بين مي‌روند.

سلامت: براي مداواي فرزندانتان، هيچ راهي وجود ندارد؟

بيماري موكوپلي‌ساكاريدوزيس 7 نوع دارد که 3 نوع آن با آنزيم درماني و 3 نوع آن هم با پيوند مغز استخوان قابل درمان هستند. نوع سوم اين بيماري، بدترين نوع است که فقط با پيوند خون بندناف در سنين زير 4 سال درمان مي‌شود. بعد از 4 سال اصطلاحا مغز اين افراد سفت و آگروفي و کم‌کم شبيه آدم‌هاي عقب‌مانده ذهني مي‌شود. متاسفانه بيماري هر 2 فرزند من از نوع سوم است.

سلامت: چرا قبل از اينکه بچه‌ها به سن 4 سالگي برسند، آنها را درمان نکرديد؟

درمان نوع سوم اين بيماري چند سالي است که در آمريکا، هلند و آلمان انجام مي‌شود و هزينه آن هم 500ميليون تومان است. وقتي فرزند اولم را براي عمل گوش به بيمارستان برديم، متوجه نوع بيماري او شديم. پزشک به ما گفت از حالت غيرطبيعي اين بچه معلوم است که يک نوع بيماري ژنتيکي دارد. همان موقع آزمايش‌هاي او را به آلمان فرستاديم اما چون کسي را نداشتيم که پيگير باشد، 3 سال طول کشيد تا جوابش به دستمان رسيد و کار از کار گذشته بود. در مورد فرزند دوم هر چه فرياد کشيديم، کسي صداي ما را نشنيد. همسرم 2 ماهه باردار بود که متوجه شديم اين بچه هم به بيماري موکوپلي‌ساكاريدوزيس مبتلاست. من براي نجات دخترم به خيلي جاها مراجعه کردم. مي‌شد وقتي که بچه به دنيا آمد با پيوند خون بند ناف او را نجات داد اما کسي به داد ما نرسيد.

سلامت: ماهي چقدر براي بيماري بچه‌ها هزينه مي‌کنيد؟

کل حقوقي که بابت سرمربيگري تيم ملي مي‌گيرم، 2 ميليون تومان است و براي هر کدام از بچه‌ها ماهي 600 هزار تومان هزينه مي‌کنم. تا چند وقت پيش به عنوان کارمند رسمي سايپا هم حقوق مي‌گرفتم اما به دليل حضور در اردوهاي تيم ملي و مسابقه‌هاي بين‌المللي و حاضر نشدن در محل کار، اخراج شدم. الان از کشورهاي ديگر تماس گرفته‌اند و پيشنهاد حقوق ماهيانه 18 و 20 ميليون توماني به من داده‌اند. سخت‌ترين روزهاي زندگي?ام را تجربه مي‌کنم شايد به يکي از اين پيشنهادها پاسخ مثبت بدهم.

منبع:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لبخند بزن!
بدون انتظار پاسخی از دنیا ،
بدان روزی دنیا آنقدر شرمنده می شود
که به جای پاسخ لبخند ،
با تمام سازهایت می رقصد ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Administrator
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو