شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

سئوال و جوابزمان کنونی: ۱۵-۹-۱۳۹۵، ۰۵:۵۱ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: soshia
آخرین ارسال: mostafa haddadi
پاسخ: 5
بازدید: 659

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سئوال و جواب

۱۰-۶-۱۳۹۲, ۰۴:۴۴ :عصر
ارسال: #1
سئوال و جواب
با عرض ادب و سلام خدمت همه دوستان
لطفا فقط و فقط جواب شخصی خود را بیان نمایید
معنی نماز از دیدگاه شما؟
مهمترین دلیل شما برای برپایی نماز
جوان و نماز؟
شیطان و نماز؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط STAR ، The DaRk PrOpheT ، mostafa haddadi ، sahar.n ، atefeh.m ، سامانی
۱۱-۶-۱۳۹۲, ۰۱:۲۹ :عصر
ارسال: #2
RE: سئوال و جواب
با عرض سلام وادب خدمت دوستان
و تشکر خالصانه و صادقانشون به خاطر جوابهای زیباشونمهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خدایی نمیدونم چی بگم
هر دفعه میپرسم توی این انجمن مهمترین فعالیت چیه
علمیه؟
پژوهشیه؟
دینیه؟
چیه
متاسفانه با دانش به این موضوع که افراد با سواد و فهیمی در این انجمن عضو هستند و احترام همه اونها بر من و سایر بازدید کنندگان واجبه اما مطالبی که عنوان میشه و گفتگوهایی که حتی در سطح گروه سنی الف انجام میشه و بی پاسخ میمونه در سطح محلات هم نیست
یک سری موضوعاتی که در بقیه انجمنها بیشتر به عنوان سرگرمی در کنار مطالب اصلی انجمن قرار داده میشه در اینجا شده اصل و اصل جای خودشو به فرع داده
شما ببینید اینهمه بحث علمی توی انجمن کدومشون به اندازه یک چهارم موضوعاتی مثل تولد ایشون و اوشون و احساس امروز و دیروز و فردا و یا حرف دل و روده و .... مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طرفدار داره
من یقین دارم با این تعداد عضو مدیریت باید یک نگرشی جدید در مورد انجمن بوجود بیاره متاسفانه کسی نیست که هم و غمش این انجمن باشه مدیران که هفته ای یا دو هفته ای یک بار میان و ی سری میزنند ادمین سایت هم که ما مخلصش هستیم نمی دونم چه افکاری در سر داره و چرا ی خونه تکونیتوی انجمن راه نمی اندازه
این سکون امروز زیاد به چشم نمی خوره اما در آینده ای نزدیک یک حس بی تفاوتی در افراد بوجود میاره
پس خواهشا ای که دستت میرسد کاری بکن
کمی به فکر تحول و دگرگونی بودن بد نیستمهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط kaka ، sahar.n ، سامانی ، ف.فرجی ، sima ، STAR
۱۲-۶-۱۳۹۲, ۱۰:۱۱ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۶-۱۳۹۲ ۰۲:۵۹ :عصر، توسط atefeh.m.)
ارسال: #3
سلام ...واقعا مر30 از ایجاد اینجور پستهایی که یادمه از قدیم پایه گذارش شما بودین.
جواب ندادن به بعضی پستها رو به حساب عدم فعالیت اعضا نذارید بعضی پستهاباید استارتش زده بشه وچند نفر یکم در موردش حرف بزنن تا صحبت گل کنه.
اما نظر کاملا شخصیم درمورد نماز:
انسان باید به عنوان اشرف مخلوقات و برای رسیدن به تعالی روحش نماز بخونه و نباید این نماز صرفا برای بهشت و جهنم ادا بشه .این در ایده آل ترین حالتش هست و در درجات پایین تر نماز از نظر من عاملی برای رسیدن به آرامش محسوب میشه.مهم ترین دلیل برای نماز هم بنظرم اینه که انسان نباید از اصلش ( که همون خداونده) دور بشه مثل یه قطره ای که اگه از اقیانوس دور بشه خشک میشه ولی اگه به اون اقیانوسه بپیونده جزئی از اون اقیانوسه محسوب میشه.
ده درصد از زندگی مسائلی است که برای من اتفاق می افتد و نود درصد آن نحوه ی رویارویی من با آن هاست...
 سپاس شده توسط soshia ، mostafa haddadi ، STAR ، kaka ، سامانی ، Rastak432
۱۲-۶-۱۳۹۲, ۱۱:۱۹ :صبح
ارسال: #4
اینم استارتی که خانم مطهری زحمت کشیدند و زدند
حالا دوستان خواهشا بیان و نظراتشونو اعلام کنند
 سپاس شده توسط atefeh.m ، STAR
۱۲-۶-۱۳۹۲, ۱۱:۳۹ :صبح
ارسال: #5
با سلام ...

نماز ...
یکی از نیاز های ما صحبت کردن با بزرگان هست، کی از خدا بزرگتر؟ کی بهتر از خدا شنواتر؟ کی از خدا مهربون تر؟
ما تا وقتی به این باور نرسیم که نماز، نیازی از نیازهای ما هست، مثل غذا، پوشاک و ... نماز هم برامون غریب خواهد بود
این نیازی هست که روحمون داره ... حالا بعضا با اسم نیاز به آرامش هم خونده میشه ...
ولی همش به خاطر نیازی هست که دارم، ورگنه خدا به نماز های وا احتیاجی نداره ...

اما میشه از یه لحاظ دیگه هم به نماز نگاه کرد:
خدا خودش میدونسته ما چندمرده حلاجیم، میخواسته اتمام حجت کنه تا جایی برای اعتراض نداشته باشیم که چرا به حرفام گوش نمیکنی و دعاهام رو برآورده نمی کنی ... اگر نماز نمی خونیم، اگر به حرفای خدا گوش نمی کنیم، نباید انتظار معجزه توی زندگی مون داشته باشیم ... یه کم غیرمنطقیه، حرف خدا رو گوش نکنیم و انتظار داشته باشیم خدا به همه ی حرفامون گوش کنه ولی با این اوصاف خدا مهربونتر از این حرفاست ...

حدیث از معصوم علیه السلام هست که میگه نماز مرز بین کفر و ایمان هست، یعنی ترک نماز باعث کفر میشه ... پس حواسمون باشه
خیلی هم تاکید به نماز شده، به صورتی که ائمه چندباری فرمودند که اگر کسی نماز بخونه، این نماز همه ی کارهاش رو کم کم درست میکنه ...

من نماز میخونم، چون نیاز دارم ...

بازم اگر چیزی یادم بیاد میگم مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط STAR ، soshia ، kaka ، atefeh.m ، ف.فرجی ، Rastak432
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
25 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
Administrator (۱۲-۶-۱۳۹۲, ۱۲:۰۳ :عصر)، The DaRk PrOpheT (۱۱-۶-۱۳۹۲, ۰۲:۱۱ :صبح)، sima (۱۳-۶-۱۳۹۲, ۰۵:۴۹ :عصر)، MostafA (۱۲-۶-۱۳۹۲, ۱۲:۰۶ :عصر)، mostafa haddadi (۱۲-۶-۱۳۹۲, ۰۸:۱۷ :عصر)، kaka (۲۲-۶-۱۳۹۲, ۱۱:۰۶ :عصر)، nasrin67 (۱۲-۶-۱۳۹۲, ۰۱:۴۳ :عصر)، mahdi (۱۱-۶-۱۳۹۲, ۱۱:۴۳ :صبح)، STAR (۲۱-۶-۱۳۹۲, ۰۳:۳۶ :عصر)، nasrin (۱۲-۶-۱۳۹۲, ۱۲:۰۷ :عصر)، atefeh.m (۱۳-۶-۱۳۹۲, ۰۸:۰۳ :صبح)، mahan (۱۳-۶-۱۳۹۲, ۰۳:۲۸ :عصر)، ف.فرجی (۱۲-۶-۱۳۹۲, ۰۸:۱۴ :عصر)، سامانی (۱۲-۶-۱۳۹۲, ۰۴:۲۲ :عصر)، sahar.n (۱۲-۶-۱۳۹۲, ۰۹:۳۲ :عصر)، pegah.kh (۱۳-۶-۱۳۹۲, ۱۰:۳۳ :صبح)، af.rad (۱۲-۶-۱۳۹۲, ۰۹:۴۱ :عصر)، parva (۱۲-۶-۱۳۹۲, ۰۳:۰۷ :عصر)، masood_r (۱۱-۶-۱۳۹۲, ۰۶:۰۷ :عصر)، Rastak432 (۱۳-۶-۱۳۹۲, ۰۱:۲۲ :صبح)، soshia (۱۵-۲-۱۳۹۳, ۰۱:۴۹ :عصر)، habib (۱۲-۶-۱۳۹۲, ۱۰:۲۷ :عصر)، parnia (۱۲-۶-۱۳۹۲, ۰۳:۳۷ :عصر)، golebita (۱۹-۷-۱۳۹۲, ۱۱:۳۸ :عصر)، Fruity (۲۵-۱۱-۱۳۹۲, ۰۴:۰۲ :عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری