شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

سخنان دانته دکارتزمان کنونی: ۱۲-۹-۱۳۹۵، ۱۱:۲۰ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Ahmad
آخرین ارسال: Ahmad
پاسخ: 1
بازدید: 646

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 3.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سخنان دانته دکارت

۱۱-۲-۱۳۹۱, ۱۲:۵۵ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۲-۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ :عصر، توسط Ahmad.)
ارسال: #1
سخنان دانته دکارت
دانته دکارت ریاضیدان،فیزیکدان و فیلسوف فرانسوی

مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

می اندیشم پس هستم، هستم چون فکر می کنم، فکر می کنم چون شک می کنم.

انسان نباید هیچ امری را به عنوان حقیقت قبول کند، مگر آنکه به راستی در نظر او حقیقت باشد.

از آنچه شنیده و دیده و خوانده اید، هیچ چیز را قبول نکنید، مگر آنکه درستی و صحت آن بر خودتان آشکار شده باشد.

از هیچ اندیشه جدیدی بدون فهم آن حمایت نکنید. بلکه با شک و تردید در آن وارد شده و حقیقت را کشف کنید.

ما می توانیم مدعی شویم که جسم وجود ندارد و همچنین ادعا کنیم که جهانی نیز وجود ندارد… اما هرگز نمی توانیم ادعا کنیم که من وجود ندارم؛ زیرا من می توانم در حقیقت سایر اشیاء شک کنم .

زمانی که خداوند ما را خلق می کرد، تصور فطری خویش را در ذهن ما مهر نمود.

برای اینکه بتوانم در مسیر زندگانی با اطمینان خاطر گام بردارم و عمل کنم، میل فوق العاده ای دارم که بدانم چگونه می توان بین حقیقت و غیر حقیقت، راست و دروغ و درستی و نادرستی تفاوت قایل شد.

کسانی که آهسته می روند، اگر همواره در راه راست قدم بردارند، از آنانکه می شتابند و به بیراهه می روند بسیار بیشتر خواهند رفت.

باید بخواهیم تا بتوانیم!

رقابت تا زمانی پسندیده است که کار را به حسادت نکشاند.

مسافرت چیزی است کم و بیش مثل حرف زدن با آدمیان قرنهای گذشته.

به جای تسلط بر جهان، باید بر خویشتن مسلط شد.

من در هر چه شک کنم، در این شک نمی توانم کرد که شک می کنم و چون شک می کنم، می اندیشم؛ می اندیشم، پس هستم.

حقیقت را با بیطرفی مطلق و با روحی آزاد از هر گونه تعصب جستجو کنید.

مطالعه، یگانه راهی است برای آشنایی و گفتگو با بزرگان روزگار که قرن ها پیش در دنیا به سر برده و اکنون در زیر خاک منزل دارند.

انسان، مالک و ارباب است، در حالی که حیوان فقط یک ماشین خودکار است، یک ماشین جاندار است. وقتی جانوری ناله می کند، نشانه ی شِکوه و زاری نیست، بلکه سر و صدای ابزار ماشینی است که خوب کار نمی کند.

در بین تمامی مردم تنها عقل است که عادلانه تقسیم شده، زیرا همه فکر می کنند به اندازه کافی عاقلند.

خواندن کتابهای خوب،مکالمه با انسانهای شرافتمند گذشته است.

تنها، داشتن اندیشه ی خوب کافی نیست؛ مسئله ی بنیادی در این است که آن را خوب به کار ببریم.
اللهّمَ صَلّ عَلی عَلی بنْ موسَی الرّضا المرتَضی الامامِ التّقی النّقی و حُجّتکَ عَلی مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثری الصّدّیق الشَّهید صَلَوةَ کثیرَةً تامَةً زاکیَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه کافْضَلِ ما صَلّیَتَ عَلی اَحَدٍمِنْ اوْلیائِکَ
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط pegah.kh ، farhad
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گزیده سخنان شهید بهشتی طاقانک 0 511 ۲۴-۱۲-۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ :صبح
آخرین ارسال: طاقانک
  سخنان شهید دکتر مصطفی چمران ـ چند دقیقه قبل از شهادت طاقانک 0 507 ۲۴-۱۲-۱۳۹۱ ۰۷:۳۴ :صبح
  سخنان كورش كبير طاقانک 0 500 ۲۴-۱۲-۱۳۹۱ ۰۷:۳۲ :صبح
  سخنان بزرگان mohammad.habibiyan 0 487 ۲۶-۴-۱۳۹۱ ۰۹:۳۳ :عصر
آخرین ارسال: mohammad.habibiyan
  سخنان برتر sinderela 1 1,144 ۸-۴-۱۳۹۱ ۱۰:۴۱ :صبح
آخرین ارسال: sinderela
  سخنان بزرگان در مورد تکبر و غرور mostafa haddadi 0 10,082 ۲۴-۲-۱۳۹۱ ۱۰:۱۴ :عصر
آخرین ارسال: mostafa haddadi
  سخنان آدولف هیتلر Ahmad 0 740 ۷-۲-۱۳۹۱ ۱۰:۵۴ :عصر
آخرین ارسال: Ahmad

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
1 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
sheida (۲۲-۴-۱۳۹۲, ۰۱:۰۷ :صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری