شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

سوال درسی زمان کنونی: ۱۴-۹-۱۳۹۵، ۰۷:۲۳ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: nasrin
آخرین ارسال: nasrin
پاسخ: 12
بازدید: 1245

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 29 رأی - میانگین امتیازات: 3.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سوال درسی

۹-۲-۱۳۹۱, ۰۵:۰۵ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۲-۱۳۹۱ ۰۵:۰۵ :عصر، توسط nasrin.)
ارسال: #1
سوال درسی
سلام بچه ها
2 تا سوال سیستم عامل دارم لطفا هرکی بلده توضیح بده :

1 : سیستمی از الگوریتم جایگزینی صفحه LFU استفاده مینماید . اگر سیستم دارای 4 قاب صفحه خالی باشد و برنامه ای به ترتیب از چپ به راست به صفحات مجازی خود در دنباله زیر ارجاع نماید آنگاه تعداد نقص صفحه کدام است ؟

دنباله : A,A,B,B,C,D,C,C,E,F,E,E,E,C,D
جواب هم 8 میشه

2: سیستمی از روش صفحه بندی درخواستی استفاده مینماید . اگر زمان دسترسی به حافظه 100ns و احتمال وقوع خطای صفحه 0.1 باشد . در صورت وقوع نقص صفحه زمان بارگزاری صفحه جدید در حافظه 1ms باشد آن گاه زمان دستیابی موثر به حافظه کدام است؟

ممنون.
دلگیر نباش از آدمها ، نیش زدن طبیعتشونه ، سالهاست به هوای بارانی میگویند " خراب "...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۹-۲-۱۳۹۱, ۰۵:۱۰ :عصر
ارسال: #2
RE: سوال درسی
اونایی که دارن درس سیستم عامل را می خونن بیان جواب بدن. بنده که بعد از عید به علت مشغله بیش از حد از ادامه مطالعه ارشد خلاص شدم. باید به درس سیستم عامل یه نیم نگاهی بندازم تا بتونم جواب بدم و با توجه به اینکه از دیروز سرما خوردم بعید می کنم بتونم یه لحطه هم نگاه بندازم چه برسه یه نیم نگاه هم بندازم.
اگر عجله ندارید شاید تا شب شایدم تا فردا ظهر جواب دادم.
گيرم كه در باورتان به خاك نشستم
و ساقه‌هاي جوانم از ضربه‌هاي تبرهاتان زخم دار است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۹-۲-۱۳۹۱, ۰۵:۱۲ :عصر
ارسال: #3
نه آقای ابراهیمی عجله ای نیست ، ممنون میشم پاسخ بدین
میگم چه درسایی رو خوندین که اشکالات رو بپرسم ؟؟
دلگیر نباش از آدمها ، نیش زدن طبیعتشونه ، سالهاست به هوای بارانی میگویند " خراب "...
 سپاس شده توسط Masoud Ebrahimi
۹-۲-۱۳۹۱, ۰۵:۱۶ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۲-۱۳۹۱ ۰۵:۱۶ :عصر، توسط Masoud Ebrahimi.)
ارسال: #4
خواهش می کنم. چی بگم. توی عید یه چیزای خوندم ولی بعد از عید همش دنبال کارهای سربازی و انتخابات و هزار و یک کار دیگه بودم. اصلا تمرکز حواس ندارم. ولی شما سوال های درسیتون را بپرسید سعی می کنم تا جایی که بتونم پاسخ گو باشم.
معمولا من منطقی و ساختمان داده می خونم. البته گاهی هم طراحی الگوریتم.
 سپاس شده توسط nasrin
۹-۲-۱۳۹۱, ۰۷:۱۴ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۲-۱۳۹۱ ۰۷:۱۹ :عصر، توسط seda.)
ارسال: #5
سوال اول
هر صفحه ای که وارد قاب ها می شه بهشون شماره به صورت اندیس داده می شه و اگر صفحه ای که تو قاب ها هست دوباره بهش ارجاع بشه اندیسشون یه واحد افزایش پیدا می کنه . وقتی به نقص صفحه برخورد کنه صفحه ای رو خارج می کنه که اندیسش از همه کمتره . و اگه چند تا صفحه اندیس یکسان داشتن واسه خارج کردنشون ازFIFO استفاده می کنه .
شرمنده این جور سوالا رو نمی تونم با نوشتن توضیح بدم . مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم .

تو سوال دومی چیزی از استفاده از جدول TLBنگفته ؟
 سپاس شده توسط nasrin ، Masoud Ebrahimi
۹-۲-۱۳۹۱, ۰۸:۰۵ :عصر
ارسال: #6
الهام خب چطوری جواب میشه 8 ؟؟
تو سوال دوم هم از این جدول چیزی نگفته؟؟
۹-۲-۱۳۹۱, ۰۸:۲۶ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۲-۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ :عصر، توسط Masoud Ebrahimi.)
ارسال: #7
خواهر نگران نباشید. الان می شینم می خونم و راه حل را برای شمتا آپلود می کنم یکم فرصت بدید تمام سعیم را می کنم که جواب بدم.

از خواهر مشهدلو هم تشکر می کنم برای همکاریشون.
 سپاس شده توسط nasrin ، seda
۹-۲-۱۳۹۱, ۱۰:۱۸ :عصر
ارسال: #8
فرصت شد حل می کنم عکسشو می زارم .
۱۰-۲-۱۳۹۱, ۰۲:۴۹ :عصر
ارسال: #9
با سلام. خواهر نسرین (خواهر حسنی اگر اشتباه نگفته باشم) بنده سوال اول شما را حل کردم. اول یه توضیحی در مورد الگوریتم LFU میدم بعد نحوه ی حل سوال را می ذارم.
در این الگوریتم برای هر صفحه یه شمارنده در نظر می گیریم. اگر صفحه ای در دسترس بود یعنی قاب های موجود بود شمارنده آن یک واحد اضافه می شود ولی در صورتی که درخواست صفحه ی را بخواهد که در قاب های موجود نباشد صفحه ای از قاب ها خارج می شود که شمارنده کوچک تری دارد.

در زیر نحوه ی پر شدن و قاب بندی را می ذارم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط seda ، MostafA ، nasrin
۱۰-۲-۱۳۹۱, ۰۳:۵۰ :عصر
ارسال: #10
سلام
خیلی ممنون آقای ابراهیمی ، خیلی لطف کردین.
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری