شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.


تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

شكست ناباورانه تيم ملي واليبال ايران از استراليازمان کنونی: ۳۰-۸-۱۳۹۶، ۰۹:۵۷ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mahdi hashemi
آخرین ارسال: mahdi hashemi
پاسخ: 1
بازدید: 925

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امتیازات: 3.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

شكست ناباورانه تيم ملي واليبال ايران از استراليا

۱۶-۳-۱۳۹۱, ۰۴:۵۹ :عصر
ارسال: #1
شكست ناباورانه تيم ملي واليبال ايران از استراليا
تيم ملي ايران در سومين روز از رقابت‌هاي انتخابي المپيك با نتيجه 3بر يك ناباورانه از استراليا شكست خورد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، تيم ملي واليبال ايران در سومين ديدار خود از رقابت‌هاي انتخابي المپيك به مصاف استراليا رفت و با اين باخت صعود ايران به المپيك به اما و اگر كشيده شد. ايران در دو ديدار قبلي خود با نتيجه 3بر صفر كره جنوبي و با نتيجه 3بر 2 چين را شكست داده بود. استراليا نيز تا پيش از اين ديدار با دو پيروزي سه بر صفر برابر ونزوئلا و پورتوريكو در صدر جدول رده‌بندي اين مسابقات قرار گرفته بود. دو تيم ايران و استراليا دو روز قبل از آغاز اين مسابقات در يك ديدار تداركاتي برابر هم به ميدان رفته بودند كه آن ديدار با نتيجه 3بر2 به سود ايران تمام شده بود.
مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.سعيد معروف، فرهاد قائمي ، محمد موسوي ، حمزه زريني، عليرضا نادي و امير غفور تركيب تيم ملي ايران را در آغاز اين ديدار تشكيل مي‌دادند. در حالي كه گفته مي‌شد حمزه زريني به دليل مصدوميت ممكن است در بازي امروز برابر استراليا به ميدان نرود و استراحت كند اما ولاسكو از او نيز بازي گرفت.

ست نخست:

تيم ملي واليبال ايران بازي را منطقي آغاز كرد. تمركز بر دفاع روي تور و مهار آبشار هاي قدرتي حريف در دستور كار شاگردان ولاسكو قرار داشت. محمد موسوي با درخشش فوق العاده خود بارها آبشارهاي يودين كاپيتان استراليا را مهار مي‌كرد. ايران خيلي زود از حريف خود سه امتياز پيش افتاد و با همين اختلاف امتياز وقت فني اول را به سود خود تمام كرد.

حمزه زريني كه روز گذشته دچار مصدوميت شده بود نسبت به ساير بازيكنان كم فروغ تر نشان مي‌داد با اين حال وظايف دفاعي خود را خوب انجام مي‌داد. تك دفاع خوب امير غفور موجب شد تا وقت استراحت فني دوم نيز با اختلاف 6 امتياز به سود ايران تمام شود. استراليا حريفي نبود كه در ست اول بتواند برابر ملي‌پوشان ايران حرفي براي گفتن داشته باشد. بازيكنان استراليا پراشتباه ظاهر مي‌شدند به ويژه در فاكتور سرويس آمار خطاي قابل توجهي داشتند. البته توماس بازيكن بلند قامت استراليا سرويس‌هاي فني زيبايي را به نمايش مي‌گذاشت كه حتي فرهاد ظريف ليبروي ايران را نيز در دريافت دچار مشكل مي‌كرد.

دفاع روي تور استراليا خيلي ضعيف و پر اشتباه بود و از مهار ساده ترين توپ‌ها نيز برنمي‌آمد. سرعت بازي استراليا كمتر از آن بود كه تيم ايران را آزار دهد و به نوعي اين ست براي ايران زنگ تفريح به شمار مي‌رفت. پاس‌ كوتاه سعيد معروف و آبشار ديدني محمد موسوي امتياز آخر را نيز براي ايران به ارمغان آورد تا اين ست با امتياز‌ 25-17 به سود ايران تمام شود.

ست دوم:

تيم ملي همچون ست نخست اين ديدار كوبنده ظاهر نشد. استراليا با تمركز روي ارسال سرويس به منطقه چهار زمين ايران، سه امتياز پيش افتاد. در اين ديدار هم مثل بازي قبل ايران دچار خطاي آرايش تيمي شد و يك امتياز مفت را به حريف واگذار كرد. امير غفور با سرويس‌هاي "صد" از ضعف دفاع روي تور استراليا سود مي‌جست و توپ‌ را در يك‌سوم دفاعي زمين حريف مي‌نشاند.

استراليا در اين ست به نسبت بهتر بازي مي‌كرد. ايران با اختلاف4 امتياز از حريف عقب افتاده بود. پوريا فياضي بعد از وقت اسراحت فني دوم به ميدان رفت تا سيستم هجومي ايران تقويت شود. در حالي كه ملي‌پوشان ايران حريف را دست كم گرفته بودند و به تدريج از آماج حملات خود مي‌كاستند بازيكنان حريف از تك اشتباه‌هاي ايران سود مي‌بردند.

اختلاف امتيازها همچنان زياد مي‌شد. دو تيم بازي متفاوتي را نسبت به گيم نخست به نمايش گذاشته بودند. استراليا خوب بازي مي‌كرد و تيم ايران در فاكتورهاي دريافت و پخش توپ پر اشتباه بود و به حريف امتياز مي‌داد. دريافت اول ايران در اين ست نااميد كننده بود و ظريف، قائمي، زريني و فياضي هيچ‌كدام در حد و اندازه‌هاي خود ظاهر نشده بودند. درست زماني كه استراليا به امتياز 22 رسيد ولاسكو وقت اسراحت خواست تا بازيكنانش را تهييج كند . اما به نظر نمي‌رسيد تيم ايران بتواند در اين ست به بازي برگردد و در نهايت با امتياز 25-18 مغلوب استراليا شد.

مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.ست سوم:

دو تيم در آغاز گيم سوم با احتياط بازي مي‌كردند. هر دو تيم مي‌دانستند واگذاري اين گيم حداقل كسر يك امتياز بازي را براي آن‌ها در پي خواهد داشت. هر دو تيم با بازي قدرتي در وقت سوم روي آورده بودند. غفور بيشتر توپ‌هايش را براي زريني و غفور مي‌فرستاد. بازيكنان بلندقامت استراليا بالاتر از دست دفاع اول ايران آبشار مي‌زدند و از ناهماهنگي ايران در دريافت نهايت استفاده را مي‌بردند تا با اختلاف دو امتياز از ايران پيش بيافتند.

كاپيتان نادي در مصاف با دفاع روي تور استراليا ناكام بود تا وقت استراحت فني نخست به سود حريف تمام شود. تيم ايران بعد از وقت استراحت فني اول قدري به خود آمد اما به نظر مي‌رسيد سرمربي استراليا دست ولاسكو را خوانده و اجازه نمي‌دهد تا ايران پيش بيافتد. بازي با اختلاف يك امتياز به سود هر دو تيم پيگيري مي‌شد. ايران در بازي قدرتي برابر استراليا موفق نبود و بايد به تاكتيك‌هاي سرعتي روي‌ مي‌آورد. درست برخلاف ست نخست اين بازي، آبشارهاي قدرتي استراليا تك دفاع‌ ايران را مي‌شكست.

در مقابل، زريني نمي‌توانست به تنهايي دو دفاع مستحكم حريف را پشت سر بگذارد. تيم استراليا كه از ابتدا با تركيب ثابت بازي مي‌كرد سرانجام به اولين تعويض در گيم سوم روي آورد. توماس از پشت خط استراليا امان را از تيم ايران بريده بود. ولاسكو كه اصلا از بازي تيمش راضي نبود تقريبا همه بازيكنان به غير از نادي و معروف را تعويض كرد.

معروف با هوشمندي خود يك جاي خالي انداخت و تا اجازه ندهند اختلاف امتياز‌ها به عدد پنج افزايش يابد. ولاسكو وقت استراحت گرفت تا بلكه تيم را به بازي برگرداند. استراليا با امتيازهاي 20-16 از ايران جلو بود. سرانجام بعد از تعويض‌هاي ولاسكو ايران به دفاع سه نفره روي تور روي آورد. كاري از رضا قرا جوان هم ساخته نبود و دفاع استراليا سر تسليم شدن نداشت. استراليا اين ست را نيز با امتيازهاي 25-18 به سود خود تمام كرد.

مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.ست چهارم:

ايران چيزي براي از دست دادن نداشت. در حالي كه همچنان حمزه زريني در حملات قدرتي برابر سد دفاعي استراليا ناكام بود دريافت‌هاي سالم به سعيد معروف نمي‌رسيد و پاسور تيم ملي نمي‌توانست سرعتي‌ها را تغذيه كند. تيم ايران سه امتياز از حريف خود عقب افتاده بود كه مچ پاي فرهاد قائمي پيچ خورد و ولاسكو مجبور شد تا پوريا فياضي را به جاي او به زمين بفرستد.

ايران به سختي توپ‌هاي حريف را دفاع مي‌‌كرد. امير غفور تنها اميد ولاسكو در اين دقايق بود كه براي ايران امتياز مي‌گرفت. حتي سرويس‌هاي موسوي هم به تور مي‌گرفت تا شانس هم با ايران سر همراهي نداشته باشد. برخي بازيكنان ايران در حالي كه بيشتر به پوشاندن گردنبند‌هاي خود زير پيراهن توجه داشتند از دريافت سرويس‌هاي حريف نيز برنمي‌آمدند. بعد از وقت استراحت فني دوم، حمزه زريني كه ديگرغيرتي بازي مي‌كر‌د سرانجام موفق شد تا آبشارهايش را بالاتر از دست دفاع اول حريف به امتياز تبديل كند. اما همچنان مشكل اصلي تيم ايران در دريافت بود. هر چند زريني در امتياز 18 ايران را براي اولين بار در اين ست مقابل 17 امتياز استراليا پيش انداخت اما استراليا در ادامه امتيازهاي حياتي را به سود خود رقم زد و ست سرنوشت ساز 25 بر 23 به سود استراليا رقم خورد تا شانس اين تيم براي صعود به المپيك زياد شود و كار براي ايران سخت شود.

تيم ملي ايران در اين ديدار با نتيجه 3 بر يك و امتياز‌هاي (25-17، 18-25، 18-25، 23 - 25) شكست خورد تا همچنان از سه ديدار نخست خود پنج امتياز گرفته باشد. در مقابل استراليا با ثبت سومين پيروزي خود 9 امتيازي شد تا صدرنشيني خود را در اين مسابقات حفظ كند.
ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﮐﻪ ...
ﺍﺳﻤﻢ ﺑﯿﺎﺩ ﺭﻭ ﻟﺐ ﺭﻓﯿﻘﺎﻡ،ﻧﯿﺸﺨﻨﺪ ﺑﺰﻧﻦ ﻭ ﺑﺎ ﭘﺸﺖ ﺩﺳﺖ ﺍﺷﮑﺎﺷﻮﻧﻮ ﭘﺎﮎ ﮐﻨﻦ ﺑﮕﻦ : ﻫﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﯽ !!!! ﮐﯽ ﻓﮑﺮﺷﻮ ﻣﯿﮑﺮﺩ؟؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط MostafA ، STAR ، marjan
ارسال پاسخ 


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  واليبال ايران، کوبا را درهم کوبيد mostafa haddadi 4 436 ۱۶-۴-۱۳۹۲ ۰۹:۰۷ :صبح
آخرین ارسال: mostafa haddadi
  آشنايي با اولین حريف ايران در ليگ جهاني واليبال mostafa haddadi 0 365 ۱۶-۳-۱۳۹۲ ۰۳:۰۷ :عصر
آخرین ارسال: mostafa haddadi
  برد غم‌انگيز واليبال ايران مقابل ژاپن mahdi hashemi 0 336 ۲۱-۳-۱۳۹۱ ۰۴:۲۷ :عصر
آخرین ارسال: mahdi hashemi
  استراليا المپيكي شد؛ "روز حسرت" واليبال ايران mahdi hashemi 0 374 ۲۱-۳-۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ :عصر
آخرین ارسال: mahdi hashemi
  مصطفي كارخانه: واليبال ايران شايستگي حضور در المپيك را داشت mahdi hashemi 0 349 ۲۱-۳-۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ :عصر
آخرین ارسال: mahdi hashemi
  پيروزي تيم ملي واليبال ايران بر پورتوريكو mahdi hashemi 0 364 ۱۷-۳-۱۳۹۱ ۰۹:۳۸ :صبح
آخرین ارسال: mahdi hashemi

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
1 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
هنی (۱۸-۷-۱۳۹۲, ۱۰:۰۷ :صبح)

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری