شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

شنیده ای که زیارت به دعوت است!زمان کنونی: ۱۴-۹-۱۳۹۵، ۱۱:۴۴ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mostafa haddadi
آخرین ارسال: Masoud Ebrahimi
پاسخ: 15
بازدید: 1523

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 3.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

شنیده ای که زیارت به دعوت است!

۲۳-۱۰-۱۳۹۰, ۰۴:۵۰ :عصر
ارسال: #1
شنیده ای که زیارت به دعوت است!
شنیده بودیم که زیارت به دعوت است ، اما این بار این مساله را در نجف اشرف دیدیم چطور جوانی بدون ویزا، پاسپورت و بلیط و حتی برنامه قبلی دعوت شد و سر از عتبات عالیات درآورد. ...

می گفتند زیارت حرم ائمه اطهار به خواستن نیست بلکه به دعوت است و تا آنها شما را دعوت نکنند موفق به آن نمی شوی.

این را شنیده بودیم اما این بار این مساله را در نجف اشرف دیدیم چطور جوانی بدون ویزا، پاسپورت و بلیط و حتی برنامه قبلی دعوت شد و سر از عتبات عالیات درآورد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج به کربلای معلی ، جوانی 24 ساله است و فعالیتش کشاورزی است و با قصد بدرقه یکی از خویشان به فرودگاه رفت اما به ناگاه مسافر نجف و کربلا شد.

مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این جوان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری در عتبات عالیات گفت: با یک وانت نیسان حامل محصول کشاورزی به فرودگاه رفتم تا خاله خود را بدرقه کنم، در فرودگاه از من خواسته شد تا یک زائر ویلچری را کمک کنم.

وی که "م ، ج" نام دارد افزود: با هدایت ویلچر از تمام گیت ها رد شدم و تا داحل هواپیما رفتم، در حالی که احدی از من نپرسید اسمت چیست، یا گذرنامه ات کو و یا شماره صندلی ات چند است، در هواپیما روحانی کاروان که از بستگان بود گفت اینجا چه کار می کنی زود پیاده شو.

وی افزود: قصد پیاده شدن داشتم که با مشاهده درب های بسته، ناخداگاه به صورت غیر ارادی روی صندلی خالی هواپیما نشستم، یکدفعه دیدم که اعلام شد تلفن های همراه را خاموش کنید و من در این شرایط از نفر کناری تلفن گرفتم و به خانواده خبر دادم که در حال رفتن به کربلا هستم مادرم هم گریه کرد که تو ثبت نام نکردی چطور میشود؟

این جوان گفت: در فرودگاه عراق نیز بدون اینکه از من مدارکی طلب کنند به راحتی از گیت های مختلف عبور کردم و فقط روحانی کاروان با دیدن من در فرودگاه با حالت عصبانیت گفت چرا آمدی حالا چگونه برمی گردی گفتم آنکه مرا آورده همان برمی گرداند.

وی که هم اکنون به ایران بازگشته احساس خود را از این امر غیر قابل وصف خواند و اظهار داشت: در روز عاشورا و در مراسم شام غریبان امام حسین (ع) ناگهان دلم شکست و از آن حضرت طلب زیارت کربلا را کردم.

وی گفت: چنان این سفر غیر منتظره بود که با همین یک دست لباس آمدم و اینجا خاله ام برای من این پیراهن و لباسهای را تهیه کرده است.

مدیر کاروان این زائر نیز با تایید گفته های وی افزود: ما نیز اصلا متوجه این مساله نشدیم و در عراق دریافتیم که وی بدون اینکه نامش در مانیفست باشد به همراه کاروان به عراق آمده است آری این است مهمان واقعی دعوت شده.

گفتنی است این زائر پس از این ماجرا کلیه هزینه های سفر را پرداخت کرده است.
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط MostafA ، kaka ، Administrator ، seda ، sima ، atefeh.m ، af.rad ، maryam
۲۴-۱۰-۱۳۹۰, ۰۶:۳۱ :عصر
ارسال: #2
RE: شنیده ای که زیارت به دعوت است!
میخاستم یه جوابی به این پست بدم ولی چون ایرانی ها اکثرن رو اعتقداتشون تعصب دارن اینکارو نکردم!!!
ولی یه کوچولو واقع بین باشید.به نظرتون اگر کربلا تو یه کشور اروپایی هم بود بازم این اتفاق می افتاد؟
اگر یك روز، یك ساعت، ناگهان همه چیز بخواهد به یك چیز تبدیل شود، برترین آنها مــــهـــــر ورزیدن است.
داستایوسكی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط MostafA ، sima ، seda ، hichkas ، Masoud Ebrahimi ، sinderela ، maryam
۲۴-۱۰-۱۳۹۰, ۰۶:۴۱ :عصر
ارسال: #3
(۲۴-۱۰-۱۳۹۰ ۰۶:۳۱ :عصر)ava_samin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میخاستم یه جوابی به این پست بدم ولی چون ایرانی ها اکثرن رو اعتقداتشون تعصب دارن اینکارو نکردم!!!
ولی یه کوچولو واقع بین باشید.به نظرتون اگر کربلا تو یه کشور اروپایی هم بود بازم این اتفاق می افتاد؟

این هم حرفیه... من آدم خیلی خیلی خیلی متعصبی نیستم که بخوام در همه شرایط عقل رو سرکوب کنم و فقط ندای احساس و تعصبم رو بشنوم ولی 1% این احتمال هم بدید که اگه توی یه کشور اروپایی بود به یه روش دیگه این زائر به پابوس امام (ع) میرسید... اینطور نیست...!؟؟؟!مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هیچکس همـــــــراه نیست... تنهــــــــــای اول...!

سپاس شده توسط sima
۲۴-۱۰-۱۳۹۰, ۰۶:۵۷ :عصر
ارسال: #4
(۲۴-۱۰-۱۳۹۰ ۰۶:۴۱ :عصر)MostafA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم حرفیه... من آدم خیلی خیلی خیلی متعصبی نیستم که بخوام در همه شرایط عقل رو سرکوب کنم و فقط ندای احساس و تعصبم رو بشنوم ولی 1% این احتمال هم بدید که اگه توی یه کشور اروپایی بود به یه روش دیگه این زائر به پابوس امام (ع) میرسید... اینطور نیست...!؟؟؟!مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی این اتفاق اولین بار نیست که تو ایران میافته! خانمی میخاست بره مشهد و از عربستان سر در اورد؟
اگر یك روز، یك ساعت، ناگهان همه چیز بخواهد به یك چیز تبدیل شود، برترین آنها مــــهـــــر ورزیدن است.
داستایوسكی
 سپاس شده توسط MostafA ، sima ، seda
۲۴-۱۰-۱۳۹۰, ۰۷:۳۵ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴-۱۰-۱۳۹۰ ۰۷:۳۶ :عصر، توسط mostafa haddadi.)
ارسال: #5
قبول کردن این موضع به افکار خود شخص می گرده

حالا یا افکار ما خیلی ساده لوحانه است؟!!!

یا افکار بقیه خیلی برپایه ی عقل هست؟

نمی دونم چرا وقتی ما از این اعتقاداتمون سخن هم میگیم میکن متعصبیم ولی خودشون هر چی دوست دارن میگن

(دوست ندارم یکی از بحث های این پست حذف بشه، هر کسی هم حرفی داره بزنه، تا کی باید این چنین بحث ها نیمه تموم بمونه؟)

سپاس شده توسط seda ، atefeh.m
۲۴-۱۰-۱۳۹۰, ۰۷:۵۳ :عصر
ارسال: #6
(۲۴-۱۰-۱۳۹۰ ۰۷:۳۵ :عصر)mostafa haddadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قبول کردن این موضع به افکار خود شخص می گرده

حالا یا افکار ما خیلی ساده لوحانه است؟!!!

یا افکار بقیه خیلی برپایه ی عقل هست؟

نمی دونم چرا وقتی ما از این اعتقاداتمون سخن هم میگیم میکن متعصبیم ولی خودشون هر چی دوست دارن میگن

(دوست ندارم یکی از بحث های این پست حذف بشه، هر کسی هم حرفی داره بزنه، تا کی باید این چنین بحث ها نیمه تموم بمونه؟)

آقـــــای حدادی
من که چیزی نگفتم بگید از کجای حرف من ناراحت شدید؟
ولی از اشتباه تایپیتون انگاری کلی عصبانی شدید.
من فقط میگم اگر شخصی اشتباهی یه کاری میکنه و بدون مدارک لازم از یه کشور خارجی سر در میاره(که غیر قانونیه) نباید اینو پای امامان و معصومان بزاریم.
انگار که به خاطر یه کار مستحبی یا به خاطر دل خودمون قانونو زیر پا بزاریم؟!!! واقعن کار درستیه؟
داستایوسكی
 سپاس شده توسط Masoud Ebrahimi ، sinderela
۲۴-۱۰-۱۳۹۰, ۰۷:۵۸ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴-۱۰-۱۳۹۰ ۰۷:۵۹ :عصر، توسط mostafa haddadi.)
ارسال: #7
آره اشتباه تایپی بوده

میخواستم بنویسم
قبول کردن این موضوع به افکار خود شخص بر می گرده

درسته کار مستحبی بوده، و قانون زیر پا گذاشته شده
زیر پا گذاشته شدن قانون بر دوش مجریان قانون بوده
چرا شما اونا رو مدنظر نمی گیرید؟

اگه اینطوریه باید بگیم خواست خدا هم در کارهای ما بی اثره
ائمه و معصومین هم در امتداد ولایت خدا هستند و مطمئنن خواست ائمه اجابت پیدا میکنه

ما باید بگردیم ببینم چه خوبی ای این فرد داشته که اینگونه براش خواستن

من خودم یه چیزایی رو درک کردم که اگه بگم می گید داره دروغ میگه؟!

سپاس شده توسط ava_samin
۲۴-۱۰-۱۳۹۰, ۰۸:۰۶ :عصر
ارسال: #8
آره راست می گید
زیارت امامان که نشد کار

بریم، اروپا سیاحت، ارتقای علم، یادگیری زندگی و ...

سپاس شده توسط seda
۲۴-۱۰-۱۳۹۰, ۰۸:۱۵ :عصر
ارسال: #9
علمی که وجود ولایت معصومین (که در امتداد ولایت خداست) رو قبول نکنه به هیچ دردی نمی خوره

پیامبر -ص- خیلی چیزای دیگه هم گفته

آقا مهدی، قصد یکه به دو با شما رو ندارما
ببیین
خیلی ها میگن چنین چیزایی خرافات، دروغ و .... هستند
آدم دلش میسوزه
همینایی که میگن اینا دروغه، وقتی گره ای تو کارشون میفته میگن یا باب الحوائج خودت برس به دادم
همینایی که قسمشون ، " به ابولفضل" هست

۲۴-۱۰-۱۳۹۰, ۰۸:۳۳ :عصر
ارسال: #10
(۲۴-۱۰-۱۳۹۰ ۰۸:۱۵ :عصر)mostafa haddadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علمی که وجود ولایت معصومین (که در امتداد ولایت خداست) رو قبول نکنه به هیچ دردی نمی خوره

پیامبر -ص- خیلی چیزای دیگه هم گفته

آقا مهدی، قصد یکه به دو با شما رو ندارما
ببیین
خیلی ها میگن چنین چیزایی خرافات، دروغ و .... هستند
آدم دلش میسوزه
همینایی که میگن اینا دروغه، وقتی گره ای تو کارشون میفته میگن یا باب الحوائج خودت برس به دادم
همینایی که قسمشون ، " به ابولفضل" هست

اول باید بگم که اسلام در امتداد حق و عقل هست ، هر جا تضادی دیدید تجدید نظر کنید و ببینید کجارو اشتباه اومدید.
دوم من هیچ چیزیو نگفتم خرافات یا دروغه.
سوم من هم مسلمان و شیعه هستم.

من فقط میگم: آیا این آقا غیر قانونی رفته زیارت؟؟؟؟
به نظر شما کار درستی کرده؟ در مورد کار این آقا شما نظرتونو واضح اعلام کنید.
داستایوسكی
 سپاس شده توسط Masoud Ebrahimi
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
1 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
AliReza (۲۰-۴-۱۳۹۲, ۰۱:۱۵ :صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری