شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

عید سعید غدیر خم مبارک بادزمان کنونی: ۱۹-۹-۱۳۹۵، ۰۷:۱۶ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: STAR
آخرین ارسال: mostafa haddadi
پاسخ: 20
بازدید: 1622

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

عید سعید غدیر خم مبارک باد

۱۲-۸-۱۳۹۱, ۱۰:۴۴ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۸-۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ :صبح، توسط STAR.)
ارسال: #1
star عید سعید غدیر خم مبارک باد

مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گفتم: واقعا صد هزار نفر بودند؟! گفت: آری! شاید هم بیش تر!

گفتم: واقعا همه را آن همه مدت زیر آفتاب سوزان نگه داشت؟ !

گفت: آری! همه را . منتظر شد تا آنان که عقب مانده بودند، برسند; حتی به جلویی ها هم گفت که برگردند .

گفتم: حالا آن همه معطلی، آن هم در آن هوای گرم برای چه بود؟

گفت: برای این که همه حضور داشته باشند و حجت بر همگان تمام شود .

گفتم: خب، بعد . . .

گفت: جهاز شترها را روی هم گذاشتند و منبری درست شد و آن دو بر بلندای آن جای گرفتند .

گفتم: چرا؟

گفت: فرشته وحی به او گفته بود که اگر این پیام خدا را نرساند، تمامی زحماتش بی نتیجه می ماند و گویی اصلا رسالتش را ابلاغ نکرده است .

گفتم: حالا چرا «برکه غدیر» را انتخاب کرد؟

گفت: تا «عده ای » آب بیداری به سر و صورت خود بزنند و از خواب غفلت بیدار شوند .

گفتم: چه چیزی گفت؟

گفت: او فرمود: هر که را باشم منش مولا و دوست ... ابن عم من «علی » مولای اوست .

گفتم: آن همه جمعیت چطور صدایش را شنیدند؟

گفت: چندین نفر، جملات را با صدای بلند برای آنان که عقب تر بودند، تکرار می کردند .

گفتم: پس با این حساب همه شنیدند . نه؟!

گفت: آری . همه شنیدند .

گفتم: حتما بسیاری هم غبطه خوردند و به او تبریک گفتند . نه ؟

گفت: آری . هلهله شادی مردم گوش آسمان را کر کرده بود و همه خوشحال بودند . حتی بعضی ها از لا به لای جمعیت خود را به علی علیه السلام رساندند و به او تبریک گفتند .

گفتم: خوشا به حالش . راستی، هیچ کس اعتراض نکرد؟

گفت: اتفاقا همان کسانی که تبریک می گفتند، حسادت هم می ورزیدند!

گفتم: چرا؟

گفت: خب دوست داشتند پیامبر به جای او، آنان را تایید می کرد و دست آنها را به نشانه «ولایت و رهبری » بالا می برد .

گفتم: راستی، مگر همه این صحنه را ندیدند؟

گفت: چرا! بلندی آن تپه، از چشم هیچ کس پوشیده نماند .

گفتم: مگر آن سال، سال آخر عمر پیامبر نبود؟

گفت: چرا! بود .

گفتم: مگر موقع رحلت پیامبر، از واقعه «غدیر خم » چه مدت گذشته بود؟

گفت: کم تر از سه ماه!

گفتم: پس چرا به این زودی فراموشش کردند؟

گفت: مساله همین جاست . آن هایی که خود را یاران پیامبر می انگاشتند . همین که پای پست و مقام و . . . به میان کشیده شد، نتوانستند، «حقیقت » را ببینند . حتی کار به جایی رسید که بر علی شمشیر کشیدند و او را دست بسته به مسجد بردند تا از او بیعت بگیرند!

گفتم: خب آنها به خاطر ریاست، غدیر از یادشان رفت! بقیه مردم مگر شاهد نبودند؟

گفت: وقتی سفره ای پهن شود، هر کس می خواهد سهمی برای خود داشته باشد . به همین خاطر دست از علی کشیده و از پی دنیا رفتند و بجز چند نفر انگشت شمار، همه دچار «فراموشی مصلحتی » شدند . گروهی نیز از ترس کتک و ترور کنار کشیدند .

گفتم: جدا عجب انسان نماهایی پیدا می شدند! برای پست و مقام دو سه روزه دنیا، چشم به روی «خورشید» بستند و آن را ندیدند!

گفت: چرا می گویی «پیدا می شدند» ؟

گفتم: پس چه بگویم؟

گفت: بگو پیدا می شوند!

گفتم: هنوز هم؟

گفت: آری! هنوز هم! مگر نشنیده ای که تاریخ تکرار می شود؟

گفتم: چرا ، ولی چگونه؟

گفت: اگر چشم هایت را خوب باز کنی، خواهی دید که برای خاطر یک میز، یک کرسی، یک مسۆولیت، یک موبایل و یا یک ماشین و چیزهای بی ارزش دنیا، «ولایت » را ندیده می گیرند و از «خط قرمز» ها می گذرند .

گفتم: آری! راست می گویی! حال مظلومیت علی را حس می کنم و گویی می فهمم که چه دردمندانه سکوت کرد . و چرا دردهای دلش را با چاه درمیان گذاشت...!!
خیلی دلتنگت شده ام،اما نمیدانم خیلی را چگونه بنویسم که "خیلی" خوانده شود...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، MostafA ، mahdi hashemi ، marjan ، nasrin67 ، kaka ، mahan
۱۲-۸-۱۳۹۱, ۱۰:۵۹ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۸-۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ :صبح، توسط mostafa haddadi.)
ارسال: #2
RE: عید سعید غدیر خم مبارک باد
من هم تبریک میگم

امیدوار از زلال غدیر، توشه ی اجابت همراهتان شود ..

التماس دعا

« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط kaka ، mahan
۱۲-۸-۱۳۹۱, ۱۱:۳۳ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۸-۱۳۹۱ ۱۱:۳۵ :صبح، توسط mostafa haddadi.)
ارسال: #3

سپاس شده توسط kaka
۱۲-۸-۱۳۹۱, ۱۱:۴۹ :صبح
ارسال: #4
مگه فردا عید نیست ؟
پس پیشاپیش عیدتان مبارک
مردم شهری که همه در آن می لنگند
به کسی که راست می رود میخندند !
 سپاس شده توسط STAR ، kaka ، mahan
۱۲-۸-۱۳۹۱, ۱۱:۵۴ :صبح
ارسال: #5
(۱۲-۸-۱۳۹۱ ۱۱:۴۹ :صبح)Administrator نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مگه فردا عید نیست ؟
پس پیشاپیش عیدتان مبارک

بله، فردا عیده ...
ولی از همین حالا باید تبریک بگیم دیگه ، مخصوصا به شما که سید هستید مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آقای جزایری عیدی چی بهمون میدین؟؟!! مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط Administrator ، MostafA ، nasrin67 ، kaka ، mahan
۱۲-۸-۱۳۹۱, ۱۱:۵۶ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۸-۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ :عصر، توسط Administrator.)
ارسال: #6
عیدی چی میدم یا عیدی چی میدید مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مگه نمیدونید عید سیداست ( سادات ) باید عیدی بهشون بدید مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[spoiler='رابطه عید غدیر با سادات(چرا عید غدیر رو به سادات تبریک میگیم)']رابطه عید غدیر با سادات(چرا عید غدیر رو به سادات تبریک میگیم)

'روز عید غدیر خم روز منصوب شدن حضرت امیرالمومنین به جانشینی سرور عالمیان حضرت محمد مصطفی(ص)می باشد. خداوند در این روز به وسیله تعیین امام علی (ع)به عنوان خلیفه پیامبر خاتم دین خود را كامل كرد.و از آنجا كه امیرالمومنین سرسلسه تمام سادات میباشندو تمام سادات فرزندان امام علی (ع)یه حساب می آیند،نصب امام علی(ع)را به عنوان خلیفه،به سادات تبریك می گویند و این عید را عید سادات می نامند به عباررت دیگر سادات، جزو خانواده پیامبر و از نسل پاک او به شمار می روند. همان گونه که اهل بیت پیامبر جایگاه والایی نزد پروردگار دارند، مقام و شأن فرزندان آنان نیز در نگاه مردم با احترام و تکریم همراه است. بزرگداشت و احترام سادات از سوی مردم در همه زمان ها صورت می گیرد، ولی این امر در روز غدیر که زمان به ولایت و امامت رسیدن حضرت علی علیه السلام است، به فرهنگ خاصی در میان مردم تبدیل شده است. آنان با رفتن به خانه سادات و تبریک گفتن چنین روزی، احترام و اکرام خود را به ایشان آشکار می سازند. رسول خدا صلی الله علیه و آله در روایت های گوناگون، مردم را به گرامی داشت مقام سادات سفارش می کرد و ایشان می فرمود: «دوست داشتن اهل بیت من و فرزندانم، کمال دین است» منبع:تبیان']روز عید غدیر خم روز منصوب شدن حضرت امیرالمومنین به جانشینی سرور عالمیان حضرت محمد مصطفی(ص)می باشد.
خداوند در این روز به وسیله تعیین امام علی (ع)به عنوان خلیفه پیامبر خاتم دین خود را كامل كرد.و از آنجا كه امیرالمومنین سرسلسه تمام سادات میباشندو تمام سادات فرزندان امام علی (ع)یه حساب می آیند،نصب امام علی(ع)را به عنوان خلیفه،به سادات تبریك می گویند و این عید را عید سادات می نامند
به عباررت دیگر سادات، جزو خانواده پیامبر و از نسل پاک او به شمار می روند. همان گونه که اهل بیت پیامبر جایگاه والایی نزد پروردگار دارند، مقام و شأن فرزندان آنان نیز در نگاه مردم با احترام و تکریم همراه است. بزرگداشت و احترام سادات از سوی مردم در همه زمان ها صورت می گیرد، ولی این امر در روز غدیر که زمان به ولایت و امامت رسیدن حضرت علی علیه السلام است، به فرهنگ خاصی در میان مردم تبدیل شده است. آنان با رفتن به خانه سادات و تبریک گفتن چنین روزی، احترام و اکرام خود را به ایشان آشکار می سازند. رسول خدا صلی الله علیه و آله در روایت های گوناگون، مردم را به گرامی داشت مقام سادات سفارش می کرد و ایشان می فرمود: «دوست داشتن اهل بیت من و فرزندانم، کمال دین است»

منبع:تبیان[/spoiler]
 سپاس شده توسط STAR ، kaka
۱۲-۸-۱۳۹۱, ۱۲:۰۰ :عصر
ارسال: #7
(۱۲-۸-۱۳۹۱ ۱۱:۵۶ :صبح)Administrator نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عیدی چی میدم یا عیدی چی میدید مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مگه نمیدونید عید سیداست ( سادات ) باید عیدی بهشون بدید مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

غیر سادات باید به سادات خیلی تبریک بگن و سادات هم باید خیلی عیدی بدن!!! مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همه بخونید: ما عیدی میخوایم یالله ... مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، kaka
۱۲-۸-۱۳۹۱, ۱۲:۰۲ :عصر
ارسال: #8
(۱۲-۸-۱۳۹۱ ۱۲:۰۰ :عصر)STAR نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همه بخونید: ما عیدی میخوایم یالله ... مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط STAR ، kaka
۱۲-۸-۱۳۹۱, ۱۲:۰۵ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۸-۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ :عصر، توسط Administrator.)
ارسال: #9
این رسم و رسومات از قدیم بوده که غیر سادات به سادات عیدی میدادند اگه هم نمیدادند سادات به زور ازشون میگرفتن مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حالا هی شما رسم و رسومات رو نقض کنید تا متوسل بشم به زور مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط kaka
۱۲-۸-۱۳۹۱, ۱۲:۰۷ :عصر
ارسال: #10
(۱۲-۸-۱۳۹۱ ۱۲:۰۵ :عصر)Administrator نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این رسم و رسومات از قدیم بوده که غیر سادات به سادات عیدی میدادند اگه هم نمیدادند سادات به زور ازشون میگرفتن مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حالا هی شما رسم و رسومات رو نقض کنید تا متوسل بشم به زور مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عید سعید قربان مبارک Administrator 0 220 ۱۲-۷-۱۳۹۳ ۰۸:۴۰ :عصر
آخرین ارسال: Administrator
1 (9) غدیر عید ولایت بر شما مبارک باد nasrin67 3 523 ۱-۸-۱۳۹۲ ۱۰:۲۹ :عصر
  عید سعید فطر مبارک Administrator 1 402 ۱۷-۵-۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ :عصر

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
2 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
STAR (۲-۸-۱۳۹۲, ۱۱:۲۹ :صبح)، Rastak432 (۱-۸-۱۳۹۲, ۰۹:۵۲ :عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری