شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

لیلة الرغائبزمان کنونی: ۱۶-۹-۱۳۹۵، ۰۶:۲۱ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: STAR
آخرین ارسال: Rastak432
پاسخ: 35
بازدید: 2894

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امتیازات: 3.39
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

لیلة الرغائب

۳-۳-۱۳۹۱, ۰۲:۴۴ :عصر
ارسال: #1
star لیلة الرغائب
پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در این ماه بسیار طلب آمرزش كنید كه خدا آمرزنده و مهربان است.

اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند. در این شب ملائك بر زمین نزول می كنند. برای این شب عملی از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) ذكر شده است كه فضیلت بسیاری دارد و بدین قرار است:

روز پنج شنبه اول آن ماه - در صورت امكان و بلا مانع بودن - روزه گرفته شود. چون شب جمعه شد مابین نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به یك سلام ختم می شود و در هر ركعت یك مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود. و چون دوازده ركعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذكر" اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله" گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر "سبوحٌ قدوسٌ رب الملائكة والروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذكر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلی الاعظم" گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة والروح" گفته شود. در اینجا می توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت می رسد.

پیامبر اكرم( صلی الله علیه و آله) در فضیلت این نماز می فرماید: كسی كه این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختی نجات یافتی.

میّت می‌پرسد تو كیستی؟ به خدا سوگند كه من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و كلامی شیرین تر از كلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم كه در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا كنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افكند.
امید آن است كه در پایان این نماز با فضیلت، محتاجان به دعا را فراموش نكنید و ما را نیز از دعای خیر خود محروم ننمایید.
خیلی دلتنگت شده ام،اما نمیدانم خیلی را چگونه بنویسم که "خیلی" خوانده شود...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط MostafA ، mahdi hashemi ، maryam ، Glaxy ، nasrin67 ، seda ، mostafa haddadi ، Administrator ، mahan ، Rastak432 ، sama ، neda.m ، AliReza ، mohammad ، ستاره ، ebrahim.alaee
۳-۳-۱۳۹۱, ۰۳:۰۷ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۳-۱۳۹۱ ۰۳:۱۹ :عصر، توسط STAR.)
ارسال: #2
RE: لیلة الرغائب
مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وقتی میگن امشب می تونی هرآرزویی داری بگی ،
بغض گلوم رو میگیره!

وقتی یادت میندازن که یکی هست ، یکی هست که صدات رو میشنوه
یکی که توی خلوت اشکات پا میذاره ،
یکی نزدیک تر از اونچه که فکرش رو بکنی!
دستام خالیه! خودم لبریز گناه!
اون میشنوه ... همیشه میشنوه... بگو
بگو که چقدر بهش نیاز داری ...

خوردی زمین، خسته ای، میخوای دستاتو بگیره و بلندت کنه!
بگو ، هرچی تو دلته... بریز بیرون...فریاد بزن...
خودش گفته!
اون قول داده!

خدایا به حق این شب عزیز همه رو به آرزوهاشون برسون.
خدایا ما را آن ده که آن به.

خدایا شیرینی بخشش و محبتت را به ما بچشان.

شب عفو است و محتاج دعايم
زعمق دل دعائي کن برايم

اگر امشب به معشوقت رسيدی
خدا را در ميان اشک ديدي

کمي هم نزد او يادي زماکن
کمي هم جاي ما او راصدا کن

بگو يارب فلاني روسياه است
دودستش خالي و غرق گناه است

بگو يارب توئي درياي جوشان
زجام رحمتت بر وي بنوشان

بگو امشب تو بگذر از خطايش
به لطف خود گره واکن زکارش
 سپاس شده توسط Administrator ، MostafA ، mahdi hashemi ، maryam ، nasrin67 ، mostafa haddadi ، mahan ، AliReza ، Glaxy
۳-۳-۱۳۹۱, ۰۴:۳۱ :عصر
ارسال: #3
مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﮐﻪ ...
ﺍﺳﻤﻢ ﺑﯿﺎﺩ ﺭﻭ ﻟﺐ ﺭﻓﯿﻘﺎﻡ،ﻧﯿﺸﺨﻨﺪ ﺑﺰﻧﻦ ﻭ ﺑﺎ ﭘﺸﺖ ﺩﺳﺖ ﺍﺷﮑﺎﺷﻮﻧﻮ ﭘﺎﮎ ﮐﻨﻦ ﺑﮕﻦ : ﻫﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﯽ !!!! ﮐﯽ ﻓﮑﺮﺷﻮ ﻣﯿﮑﺮﺩ؟؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط STAR ، Glaxy ، nasrin67 ، mostafa haddadi ، mahan ، Administrator ، AliReza ، maryam
۳-۳-۱۳۹۱, ۰۵:۰۵ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۳-۱۳۹۱ ۰۵:۲۱ :عصر، توسط mahdi hashemi.)
ارسال: #4
از بچه های تالار میخوام که توی این شب ها برای مریض ها و کسانی که مشکل دارن یا التماس دعا گفته اند دعا کنند برای من هم خیلی دعا کنید

التماس دعا

ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﮐﻪ ...
ﺍﺳﻤﻢ ﺑﯿﺎﺩ ﺭﻭ ﻟﺐ ﺭﻓﯿﻘﺎﻡ،ﻧﯿﺸﺨﻨﺪ ﺑﺰﻧﻦ ﻭ ﺑﺎ ﭘﺸﺖ ﺩﺳﺖ ﺍﺷﮑﺎﺷﻮﻧﻮ ﭘﺎﮎ ﮐﻨﻦ ﺑﮕﻦ : ﻫﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﯽ !!!! ﮐﯽ ﻓﮑﺮﺷﻮ ﻣﯿﮑﺮﺩ؟؟
 سپاس شده توسط Administrator ، STAR ، nasrin67 ، mostafa haddadi ، mahan ، sima ، Glaxy ، maryam ، AliReza ، saba_asali
۳-۳-۱۳۹۱, ۰۵:۱۲ :عصر
ارسال: #5
مهدی جان سعی کن تصاویر با حجم کم و ابعاد کوچیکتر بذاری
5 دقیقه است وایسادم هنوز تصویرت کامل لود نشده مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مردم شهری که همه در آن می لنگند
به کسی که راست می رود میخندند !
 سپاس شده توسط mahdi hashemi ، AliReza
۴-۳-۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ :صبح
ارسال: #6

خدایا به حق این شب عزیز همه رو به آرزوهاشون برسون.
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
 سپاس شده توسط nasrin67 ، Administrator ، sima ، mahdi hashemi ، maryam ، AliReza ، saba_asali
۴-۳-۱۳۹۱, ۰۷:۰۵ :عصر
ارسال: #7
امشب یادمون باشه همه ی محتاجان به دعا رو دعا کنیم ...
من هم از همه ی شما التماس دعا دارم،امیدوارم از دعای خیرتون بی نصیبم نذارید.

راستی، اگه ناخواسته باعث ناراحتی شخص یا اشخاصی شدم همینجا ازشون عذرخواهی میکنم و ازشون میخوام که در این شب عزیز از خطاهای دیگران بگذرن و دعاشون کنن

التماس دعا ...
 سپاس شده توسط mahan ، MostafA ، nasrin67 ، Administrator ، sima ، mostafa haddadi ، mahdi hashemi ، mohammad ، maryam ، AliReza ، saba_asali
۴-۳-۱۳۹۱, ۰۷:۵۲ :عصر
ارسال: #8
امشب را در کنار ثانیه ها ، آمین گوی آرزوهایتان هستم آرزویم را دعا کنید.....مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ایشالله امشب هر کی هر آرزویی داره براورده بشه
پروردگارا تو تکراری ترین “حضور” روزگار منی و من عجیب به آغوش تو از آن سوی فاصله ها خو گرفته ام !
 سپاس شده توسط MostafA ، Administrator ، sima ، mahan ، mostafa haddadi ، mahdi hashemi ، STAR ، Rastak432 ، mohammad ، maryam ، neda.m ، AliReza ، saba_asali
۲۵-۲-۱۳۹۲, ۱۰:۳۵ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵-۲-۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ :عصر، توسط Rastak432.)
ارسال: #9
بچه ها فردا شب لیلة الرغائبه
یادتون نره همدیگه رو دعا کنید

انشاالله همه به آرزوهاتون برسید......

شورش را درنیاور دنیا...
عزیزی دارم که شیرینیه خنده هایش "شوریت" را که هیج،"تلخیت"را هم از بین میبرد.....!
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، MostafA ، ستاره ، neda.m ، mahan ، AliReza
۲۵-۲-۱۳۹۲, ۱۰:۴۱ :عصر
ارسال: #10
سلام

منم از همگی التماس دعا دارم ...
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
 سپاس شده توسط Rastak432 ، ستاره ، mahan ، AliReza
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
11 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
Administrator (۱۱-۲-۱۳۹۳, ۰۸:۰۹ :عصر)، MostafA (۱۱-۲-۱۳۹۳, ۱۰:۴۷ :عصر)، STAR (۱۲-۲-۱۳۹۳, ۰۴:۴۱ :عصر)، mosafer (۱۲-۲-۱۳۹۳, ۰۱:۱۰ :صبح)، ebrahim.alaee (۱۱-۲-۱۳۹۳, ۱۰:۰۶ :عصر)، sahar.n (۱۱-۲-۱۳۹۳, ۱۰:۳۶ :عصر)، AliReza (۱۱-۲-۱۳۹۳, ۱۰:۱۷ :عصر)، parva (۱۳-۲-۱۳۹۳, ۰۴:۵۷ :عصر)، Rastak432 (۱۲-۲-۱۳۹۳, ۱۱:۲۳ :صبح)، sahar.i (۱۲-۲-۱۳۹۳, ۰۲:۲۳ :عصر)، saba_asali (۱۲-۷-۱۳۹۲, ۰۹:۵۸ :عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری