شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

مشاورهزمان کنونی: ۱۳-۹-۱۳۹۵، ۰۵:۵۲ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: simin
آخرین ارسال: ebrahim.alaee
پاسخ: 9
بازدید: 1803

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشاوره

۸-۲-۱۳۹۱, ۱۰:۴۸ :عصر
ارسال: #1
مشاوره
سلام دوستان و اساتید محترم
من میخواستم از شما دوستان مشاوره بگیرم.
درمورد گرایش هوش مصنوعی و نرم افزار
اینکه کدوم گرایش بازار کار بهتری دارد؟
با افراد خبره که مشورت میکردم میگویند هوش مصنوعی در ایران بی فایده است و نرم افزار بهتر هست
من بیشتر کار پژوهشی و تحقیقاتی دوست دارم.
ازتون راهنمایی میخام و اینکه در مورد این دو گرایش برایم توضیح دهید.
ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۸-۲-۱۳۹۱, ۱۱:۴۹ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۲-۱۳۹۱ ۱۱:۵۱ :عصر، توسط Masoud Ebrahimi.)
ارسال: #2
RE: مشاوره
با سلام.
در کمال نا باوری این همه دوستان این تاپیک را خوندن چرا کسی جواب نداده؟!!!!
خوب با اجازه بنده نظرم را اعلام می کنم و امیدوارم که بتونه مفید باشه.

گرایش شما بستگی به محل زندگیتون داره. منظورم از محل زندگی یعنی کشور و البته شهر هم می تونه باشد.
اول از همه با توجه به اینکه اینجا ایران است و دقیقا 180 درجه با جهان فرق داره گرایش نرم افزار بازار خیلی خیلی بهتری داره. ولی اشتباه فکر نکنید که در خارج از کشور گرایش نرم افزار ارزش نداره نه این طور نیست. در خارج از کشور هم این گرایش با توجه به همون محل و کشور زندگی فرق می کنه ولی در کل هر دو گرایش در خارج از کشور بازار خوبی دارن و انتخاب گرایش بیشتر به علاقه شما بستگی داره.
به عنوان مثال کسی که علاقه به گرایش هوش مصنوعی داره ولی برای این امکان وجود نداره که به آمریکا سفر کنه می تونه بهار این این گرایش را در استرالیا پیدا کنه. یعنی این کشور در گرایش هوش مصنوعی خوبه. بازم اعلام می کنم در خارج از کشور هر دو گرایش ارزش نسبتا برابری دارن.

نکته بعد در مورد علاقه داشتن شما به کارهای تحقیقاتی: شما با گرایش نرم افزار هم می تونید به کارهای تحقیقاتی بپردازید مثلا تحقیات در زمینه های موتورهای پایگاه داده ای. توی ایران Data mining برای کار تحقیقاتی گرایش نرم افزار بسیار عالی است. این یکی از کارهای تحقیقاتی است که شما با گرایش نرم افزار می تونید انجام بدید.
گيرم كه در باورتان به خاك نشستم
و ساقه‌هاي جوانم از ضربه‌هاي تبرهاتان زخم دار است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط mahdi hashemi
۹-۲-۱۳۹۱, ۰۹:۵۹ :صبح
ارسال: #3
سلام
مرسی از توضیحاتتون
ولی کافی نبود برام
بازهم برام توضیحات بدید
مثلا درس هوشمصنوعی را که دوران لیسانس پاس کردیم و کمی تو پروژه درسی پردازش تصویر کار کردیم این کارهای تحقیقاتی و مقاله نویسی توی اینکارها علاقه دارم...برای بعدا پذیرش توی مقطع دکترا هم با داشتن مقاله و تایید مقاله توی مجلات خاص میشه دکترا را ادامه داد.البته توی ایران تمام هدفم هست
موقعیت کارو زندگی من طوری هست که اصلا به خارج از کشور فکر نمیتونم بکنم
۹-۲-۱۳۹۱, ۰۴:۱۵ :عصر
ارسال: #4
با سلام.
خواهش می کنم. قابل شما را نداشت.
عرض به حضور شما که باید به دیدید که دارید نگاه کنید. مثلا شما آیا واقعا گرایش هوش مصنوعی به خاطر خودش مورد علاقه شما است یا فقط به خاطر همین کارهای تحقیقاتیش؟!

اگر گرایشی را به منظور کار تحقیقاتی می خواهید انتخاب کنید و با توجه به اینکه در ایران هم زندگی می کنید و می خواهید بازار خوبی در ایران داشته باشه پیشنهاد بنده به شما انتخاب گرایش نرم افزار است. خوب چرا؟!! واقعا به نظر شما چرا؟!
بهترینی گرایشی که در ایران واقعا بهش بهاء داده شده همین گرایش نرم افزار است است. اما در مورد کارهای تحقیقاتی: در این گرایش امکان انجام کارهای تحقیقاتی هم بسیار وجود دارد. شما اگر در مورد موتورهای پایگاه داده ای بخواهید می تونید کار تحقیقاتی انجام دهید. هم چنین شما اگر مایل باشید می تونید در بحث سیستم عامل ملی و کلا سیستم عامل متن باز کارهای تحقیقاتی بسیاری انجام دهید.
اما در مورد گرایش هوش مصنوعی: این گرایش به خوبی گرایش نرم افزار در ایران رشد نکرده ولی می شه گفت گرایش جوان تری نسبت به گرایش نرم افزار است. اینجا ایران است صدای بنده را از تالار azpnu.ir می شنوید: این گرایش اون بهای که باید بهش داده می شده داده نشده. اکثر دکتری ها و پرفسورهایی که در خارج از کشور نایل به کسب مدرک و یا پرفسور گرایش هوش مصنوعی شدند کم تر به ایران بازگشته اند به این دلیل که در خارج جایی بهتری برای کار کردن داشتند.
یعنی منابع و یاری کمم تری در این گرایش نصیب شما خواهد شد. که دقیقا این برخلاف گرایش نرم افزار است.

شما توی گرایش نرم افزار می تونید نرم افزارها را بررسی کنید و اگر در شرکت و یا اداره ای مشغول به فعالیت شوید به عنوان تحلیل گر سیستم فعالیت خواهید کرد که همان چیزی است که مورد علاقه شما.

نمی دونم تونستم به شما کمک کنم و اون چیزی که نیاز داشتید را برآورده کرنم یا نه؟!
در هر صورت بازم اگر سوالی بود بنده و دوستانم هستند.
 سپاس شده توسط marjan ، nasrin67
۹-۲-۱۳۹۱, ۰۶:۵۰ :عصر
ارسال: #5
مرسی
توضیحات بسیار کافی و خوب بود
موفق باشید
 سپاس شده توسط Masoud Ebrahimi
۱۰-۲-۱۳۹۱, ۰۱:۳۹ :عصر
ارسال: #6
خواهش می کنم. قابل شما را نداشت.
امیدوارم که مفید بوده باشن و بدرد شما هم خورده باشه.
۱۰-۲-۱۳۹۱, ۰۸:۲۶ :عصر
ارسال: #7
بستگی به علاقه طرف داره
هوش بیشتر جنبه تئوری تحقیقاتی داره ، زمینه های جدید پژوهشی زیاد داره و فیلد های کاری زیادی توش پیدا میشه (شبکه عصبی، فازی،پردازش تصویر، پردازش سیگنال و ....) مباحثشم خیلی جذاب ولی بازار کارش بیشتر آکادمیکه.
مثلا شما با داشتن فوق هوش خیلی سخت می تونید تویه شرکت کامپیوتری کار پیدا کنید اما فوق نرم خیلی راحت واسش پیدا میشه(بگذریم که الان دو تا شونم بیکارنن و کاری در کار نیست !!!!).
نرم افزار هم جنبه عملی بیشتری نسبت به هوش داره ، خصوصیات خاص خودشو داره( من خودم به شخصه عاشق سیستم عامل پیشرفته ام) ، مباحثی که تو ارشد می خونید نسبت به درسای هوش روش خیلی کار شده و اصولا گرایش نرم بیشتر تو ایران هم از لحاظ کار هم از لحاظ رشته طرفدار داره.

در کل بستگی به خود فرد داره ولی به نظر من نرم افزار بازار کار بهتری حداقل تو ایران داره اماتو هوش از لحاظ علمی و کار تویه فیلد خاص دستت باز تره و واسه ادامه تو مقاطع بالاتر مخصوصا اون ور آب خیلی بهتره(الان یونی ها مدام درخواست دکتری , DIP, ANN ، ML ،DM و... می دن که مباحث نسبتا جدیده و مطالعات زیادی روش داره انجام میشه).

برگرفته از : مانشت
مردم شهری که همه در آن می لنگند
به کسی که راست می رود میخندند !
 سپاس شده توسط Masoud Ebrahimi ، nasrin67 ، M-SH-IT
۱۲-۲-۱۳۹۱, ۰۸:۲۵ :عصر
ارسال: #8
با سلام
از اینکه در جواب بقیه اعضا باز توضیح میدم عذر خواهی میکنم
در مورد سوال کاربر محترم در مورد اینه کدوم گرایش رو انتخاب کنن
من گرایش نرم افزار بودم و میدونم تو این گرایش جنبه های تحقیقاتی زیادی وجود داره البته به خود شخص و اینکه تو چه زمینه ای تحقیقات خودش رو گسترش بده بستگی داره
در گرایش نرم افزار موارد تحقیقاتی که دیدم بچه های این گرایش انجام دادن و پروژه کار کردن موارد زیر هستن
داده کاوی، شبکه های توزیع شده، شبکه های حسگر، شبکه موبایل، پردازش تصویر و
اینجوری بهتون بگم که در موارد تحقیقاتی محدودیتی ندارید و هر موضوعی را بخوایید می تونید روش کار کنید
ولی بدر مورد کار بستگی به جاییکه میخواید کار کنیدف و ممکنه اون زمان یکی بهتر از دیگری باشه ولی از نظر بازار کار خصوصی معمولا به گرایش نرم افزار اقبال بیشتری هست چون بیشتر کارهای ایران کار نرم افزار هست گرایش نرم افزار موقعیت بهتری داره. از طرف دیگه فکر کنم پذیرش گرایش نرم افزار هم بیشتر باشه و دانشگاههای بیشتری نرم افزار دارن. ولی باز به علاقه شخص بستگی داره
انشالله موفق باشید.امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
گوش دادن را بياموز . گاهي اوقات فرصتها بسيار آهسته در مي زنند.
 سپاس شده توسط nasrin ، mahan ، Masoud Ebrahimi ، nasrin67 ، MostafA ، Administrator ، sahar.n ، M-SH-IT ، samani2012
۱۵-۲-۱۳۹۱, ۱۰:۱۲ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵-۲-۱۳۹۱ ۱۰:۱۵ :صبح، توسط ebrahim.alaee.)
ارسال: #9
با سلام خدمت دوستان گرامی
هر فردی بسته به علایق خود میتونه گرایشی را انتخاب کنه شما می توانید گرایش نرم افزار را انتخاب کنید و در فیلد مورد علاقه خود که پردازش تصویر هست به تحقیق و پژوهش بپردازید.اغلب دانشگاه ها برای هر گرایشی دو یا سه درس از گرایش های دیگر را هم ارائه میدن شما در حین خواندن گرایش نرم افزار می توانید دروس هوش مصنوعی را هم بگیرید یا به همین صورت دروس گرایش معماری.در کل به قول استاد گرامی مهندس پژوهش تحقیقات محدود به گرایش نیست.
با تشکر علایی
خواستن توانستن است.تلاش و تلاش و تلاش...

کانال تلگرامِ من، شامل معرفی کتابها و روش خرید:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وبلاگ ما به آدرس :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط MostafA ، Administrator ، z.d ، M-SH-IT
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشاوره flower 2 640 ۲-۸-۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ :صبح
آخرین ارسال: flower

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
12 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
z.d (۳-۴-۱۳۹۳, ۰۴:۲۹ :عصر)، ف.فرجی (۱۵-۵-۱۳۹۲, ۱۲:۰۴ :عصر)، tahoora (۱۱-۶-۱۳۹۲, ۰۵:۵۳ :عصر)، rezaamini46 (۲۳-۷-۱۳۹۲, ۰۶:۲۶ :عصر)، shima.6789 (۱۴-۴-۱۳۹۲, ۰۲:۰۲ :عصر)، keshavarzi.fam (۲۰-۶-۱۳۹۲, ۰۵:۵۳ :عصر)، samaneh672 (۱۱-۶-۱۳۹۴, ۰۸:۴۲ :عصر)، samani2012 (۱-۵-۱۳۹۳, ۰۹:۰۵ :صبح)، mmmmz (۱۱-۸-۱۳۹۲, ۰۲:۳۵ :صبح)، یلدا (۸-۱۲-۱۳۹۲, ۰۹:۰۳ :عصر)، fgh123654 (۳۰-۱۱-۱۳۹۳, ۱۱:۲۷ :صبح)، اناهیتایی (۱۸-۱۰-۱۳۹۴, ۰۱:۵۷ :صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری