شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

مشکلات لپ تاپ و صفحه کلید...!!زمان کنونی: ۱۴-۹-۱۳۹۵، ۰۹:۳۹ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: kaka
آخرین ارسال: javadem
پاسخ: 8
بازدید: 4553

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 35 رأی - میانگین امتیازات: 3.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشکلات لپ تاپ و صفحه کلید...!!

۱۵-۵-۱۳۹۱, ۱۱:۱۶ :صبح
ارسال: #1
1 (2) مشکلات لپ تاپ و صفحه کلید...!!
سلام
1- موقع کارکردن با لپ تاپ ، وقتی 2-3ساعتی روشن هست، صفحه کلیدش داغ میشه و یه حرارتی ازش میاد....این طبیعی هست؟!!
2- در ضمن باتریش هم دیگه خوب کارنمیکنه و نهایتا تا 65% فول شارژ هست و همون 65% در نیم ساعت کار با لپ تاپ تموم میشه!!!!
3-نمیدونم چرا جدیدا ، فلش که میزنم به USB، سیستم ریستارت میشه؟مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

4-گهگاهی هم صدای تیک تاک خیلی بدی میده،طوری که احساس میکنم اگر سیدی داخل سیدی رام هست،سیدی بدجور شکسته شده!! ولی این صدا نمیدونم به خاطر چی هست!!!
البته بگم که یکبار ضربه خورده!!!
حدود 4-5سالی هست عمر کرده...
مدلش هم DELL A860 هست.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۱۵-۵-۱۳۹۱, ۰۱:۳۰ :عصر
ارسال: #2
RE: مشکلات لپ تاپ و صفحه کلید...!!

دخترعمو تو که تِرکوندی لپ تاپتو که...!!!!

مشکل داغ شدن کیبورد بخاطر داغ شدن بیش از حد قطعات داخلی هست دیگه... ممکنه فن داخلی لپ تاپ مشکل پیدا کرده باشه...

باتریش هم که مشخصه خراب شده و حداقل 50 یا 60 هزار تومن باید بدی تا یه باتری بتونی بخری. (اگه گرونتر نشده باشن)

مشکل ریستارت شدن موقع اتصال USB هم احتمال میدم از مادربورد باشه... یه اتصالی یا مشکل دیگه ای داره که موقع اتصال usb یه شوک الکتریکی وارد میشه و سیستم ریستات میشه.

اون صدایی هم که میشنوی به نظر من یا صدای فن هست که در اثر ضربه مشکل پیدا کرده و یا صدای هارد دیسکته که ضربه ای که خورده اونو تِرکونده...!!

هیچکس همـــــــراه نیست... تنهــــــــــای اول...!

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط kaka
۱۵-۵-۱۳۹۱, ۰۱:۵۱ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵-۵-۱۳۹۱ ۰۱:۵۷ :عصر، توسط kaka.)
ارسال: #3
خوب پس حالا چکار کنم؟ مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای اینکه از داغ شدن جلوگیری کنه، فن که میگذارم بهتر هست ولی خب بعضی اوقات اگر فن نگذارم، حدود نیم ساعت که میگذره خیلی خیلی داغ میشه....

برای باتری رفتم خدمات لپ تاپ پرسیدم، گفتند اگر بخواهید بهتر بشه، حدود 48 ساعت باتری را داخل فریزر قرار بدید!!!!! تاثیر داره و اتصالات داخلی باتری را منجمد میکنه و بهتر میشه..!! ولی من هرچه با سواد ناچیزم میخوام ربطش را بفهمم نمیشه... مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای جلوگیری از ریستارت شدنش چکار کنم ؟ البته اگر فلش را به usb فن بزنم خوبه ولی به usb خود لپ تاپ باعث ریستارت شدن میشه...
نمیدونم این ضربه تاثیر داشته؟ولی خدایی ضربه مهیبی خورده...حدود 3-4ماه پیش از ارتفاع حدود دو 2متری افتاد رو زمین...!!حالا تا الان چطور زنده مونده را خدا میدونه مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کلا باتری لپ تاپ چقدر طول میکشه شارژ تموم کنه؟
۱۵-۵-۱۳۹۱, ۰۲:۰۹ :عصر
ارسال: #4

درست گفته... انجماد باتری های لیتیوم، یکمی توی کارکردشون بهبود ایجاد میکنه... حالا تو که اینقدر باتریت داغون هست، خب یه امتحانی بکن، ضرر نداره که...!!

باتری لپ تاپ های معمولی (باتری های 6 سلولی) به طور متوسط حدود 2 ساعت برق سیستم رو تغذیه میکنن...!!

هیچکس همـــــــراه نیست... تنهــــــــــای اول...!

سپاس شده توسط kaka ، sima
۱۵-۵-۱۳۹۱, ۱۰:۱۲ :عصر
ارسال: #5
با سلام. خوب اجازه بدید بنده هم کمی اظهار نظر کنم. برای خنک شدن لپ تاپتون پیشنهاد می کنم از Cool Pad استفاده کنید. سعی کنید Cool Pad که انتخاب می کنید دو تا فن داشته باشه و این فن ها بتون مکان های اصلی Lap Top را خنک کنند مانند: RAM, Hard, etc.

در مورد باتری هم عرض کنم خرابی باتری لپ تاپ شما حدود 80 درصد حتمی است. تا جایی که بنده اطلاع دارم توی تنظیمات Lop topهای این امکان وجود داره که وقتی دارید از برق زیاد استفاده می کنید و می خواهید باتری دیرتر خراب بشه تنظیم می کنید که شارژ باتری را روی یه درصد خاصی مثلا 80 درصد نگه داره. (ان امکان را در لپ تاپ های Sony دیدم).

متصل کردن flash و reboot شدن سیسم هم دلایلی داره. مثلا همون طور که گفتند خرابی Main board یا خرابی و صعف در قسمت تغذیه و یا خرابی در سیستم عامل لپ تاپ شما.

در مورد صدایی که در هنگام کار کردن می ده فکر کنم باید لپ تاپتون را کمی تمیز کنید. تجربه نشون داده که با تمییز کردن و بررسی و روغن کاری فن ها سیستم حدود 90 درصد صداهای اضافی برطرف می شه.

اگر لپ تاپ شما Dell باشه و اونم از اون قدیمی هاش نگران ضربه نباشید اگر ضربه بخواد کاری انجام بده اول Monitor لپ تاپتون نشانه ضربه را بیان می دارد.
گيرم كه در باورتان به خاك نشستم
و ساقه‌هاي جوانم از ضربه‌هاي تبرهاتان زخم دار است
 سپاس شده توسط kaka
۱۵-۵-۱۳۹۱, ۱۰:۳۸ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵-۵-۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ :عصر، توسط kaka.)
ارسال: #6
سلام.ممنون از راهنماییتان
خب من هم از cool pad با 2فن استفاده میکنم وهمین توی خنک نگهداشتن لپ تاپ خیلی تاثیرداره.ولی هرموقع که استفاده نمیکنم، خیلی داغ میشه و نیم ساعتی که از زمان روشن بودن سیستم میگذره،حرارت از روی کیبورد بالا میاد که خیلی نگران کننده هست!!
در مورد باتری هم من اعتراف میکنم که اصلا نگهداری خوبی ازش نکردم و این چندسال در هنگام کار با لپ تاپ ، هم باتری بود و هم از برق استفاده میکرد که این کارایی باتری را پایین آورده...ولی الان با کمترین هزینه میخوام بهبودش بدم که ظاهرا نمیشه!!!!
در مورد تمییز کردن لپ تاپ منظورتون متوجه نشدم.یعنی چی تمییزش کنم؟ مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موقع ضربه خوردن ، روی مانیتور هیچ اثری وارد نشد، پس ظاهرا خدا را شکر ضربه خیلی مضر نبوده..!مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط Masoud Ebrahimi
۱۵-۵-۱۳۹۱, ۱۰:۴۶ :عصر
ارسال: #7
عرضم به حضورتان که شما می تونید با هزینه کم مدتی را با اون باتری سر کنید تا ببینیم چه اتفاقی میوفته. همون گذاشتن باتری در فریزر تاثیر داره. چند وقت پیش بود یه Hard دستم بود. Hard 60 گیگ بود. متوجه شدم که مشکل داره وقتی با استادم در موردش صحبت کردن گفت توی فریزر بذارش و کارت را انجام بده ولی بعد از این که کارت تمام شد دیگه به عنوان یه Hard سالم روش حساب نکن.

تمیز کردن چی می تونه باشه؟!!! خوب منظورم از تمیز کردن بر طرف کردن گرد و خاک تا حد امکان است. اگر می تونید از قسمت های باز لپ تاپ یه باد پرفشار با استفاده از کمپرسور یا بلوور بگیرید تا تا جایی که ممکنه گرد و خاکش برطرف بشه. اگر می تونید پشت لپ تاپ را هم باز کنید و با یه برس به صورت ملایم دستی به سر و گوش قطعاتش بگشید که عالی می شه. اگر بتونید در پشت لپ تاپ را باز کنید دسترسی به فن های اون هم یکی دیگر از امتیازها است که می تونید روغن کاریشون کنید.

قطعات کامپیوتر پس از مدتی به علت فرسایش و اصطلاک باعث می شن که به راحتی منتقل کننده گرما باشن که از نر من مشکل نداره
گيرم كه در باورتان به خاك نشستم
و ساقه‌هاي جوانم از ضربه‌هاي تبرهاتان زخم دار است
 سپاس شده توسط kaka
۲۰-۵-۱۳۹۱, ۱۲:۱۱ :عصر
ارسال: #8
من هم با مشکل شما مواجه هستم . البته فقط داغ کردن شدید که جدیدا دچار لپ تاپم شده.
من باز کردم و تمیز کردم اما مشکل رفع نشد. احتمالمیدم که مشکل از قطعات cpu یا گرافیکم باشه.
ولی به شما توصیه میکنم که باز کنید و تمیز کنید شاید مشکل شما سطحی باشه.
میتونید طریقه باز کردن لپ تاپتون رو اگه dell هست از سایت dell پیدا کنید. اگر هم داخل سایت نمیتونید پیدا کنید ، میتونید کلمه service manual و مدل لپ تاپتون رو داخل google بنویسید و داخل گزینه ها گزینه ای که از سایت dell پیدا شده رو باز کنید. به طور کامل طریقه باز کردن هر قسمت از لپ تاپتون هست ، شما فقط نیاز به یه پیچ گوشتی چهار پهلو و یک مسواک و یک روغن چرخ دارید.
یک توصیه به قسمت های حساس به هیچ عنوان دست نزنید چون الکتریسیته ساکن دست ممکن است کار دست لپ تاپتان بدهد.
موفق باشید.
 سپاس شده توسط Administrator ، kaka ، sima ، Masoud Ebrahimi
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
2 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
aynooshnew (۱۰-۴-۱۳۹۲, ۱۱:۵۵ :عصر)، elshan_n (۳۱-۶-۱۳۹۲, ۰۲:۰۳ :عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری