شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

مقالات تاریخیزمان کنونی: ۱۶-۹-۱۳۹۵، ۰۴:۱۶ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: اسیر خودم
آخرین ارسال: اسیر خودم
پاسخ: 1
بازدید: 380

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مقالات تاریخی

۲۳-۶-۱۳۹۲, ۰۳:۳۰ :صبح
ارسال: #1
مقالات تاریخی
تاریخ ایران را می توان چنین خلاصه کرد :صحرانشینان به شهر می تازند شهر را خورد خراب می کنند و پس از یک نسل به فرهنگ شهر تن می سپارند نسل دوم مهاجمان که خصلتهای صحرانشینی را از دست داده است به اباد کردن شهر ها می پردازند اما مقهور مهاجمان صحرانشین دیگری می شود .

سدی بازدارنده مانند دیوار چین در این ناحیه وجود ندارد و ظاهرا" وظیفه شهرنشینان است که مهاجمان را اهلی کنند بخش بزرگی از نیروی اهل نظر در ایران صرف این گونه ارتقای فرهنگی شده است . در این ناحیه جز حمله اسکندر تمام حمله های دو هزار سال گذشته هجوم تمدنهای پست تر به تمدنهای پیشرفته تر بوده است و جز صفویه کمتر دودمانی هنگام به دست گرفتن قدرت فرهنگی برای عرضه کردن داشت.

اهل قبایل در روند رسیدن به مرتبه حاکم معمولا بیش از انکه مردم را تربیت کرده باشند خودشان تربیت شده اند چه از نظر خلق و خو وچه از جنبه توان ارایه فرهنگ . مثلا میبینید تفاوت میان اقا محمد خان قاجار و احمد شاه قاجار بسیار زیاد است .

کشور ما کشور انقراض گاه سلسله هاست.
یکی گفتا به کعبه ما هر دو خاکیم چرا باید به دورت من بگردم بگفتا کعبه تو با پای امدی باید بگردی برو با دل بیا تا من بگردم.
الهی پیشانی بر خاک نهادن اسان است دل از خاک برداشتن دشوار است
قبر صندوق اعمال ماست فشار قبر فشار اعمال ماست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مقاله تاریخی اسیر خودم 1 505 ۳۱-۶-۱۳۹۲ ۰۳:۴۶ :عصر
آخرین ارسال: Rastak432

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
7 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
Administrator (۲۴-۶-۱۳۹۲, ۱۱:۵۸ :صبح)، STAR (۲۳-۶-۱۳۹۲, ۰۹:۱۴ :صبح)، شاسلطان (۱۱-۹-۱۳۹۲, ۱۰:۰۰ :صبح)، اسیر خودم (۴-۷-۱۳۹۲, ۰۲:۰۲ :صبح)، فاطمه گل محمد (۲۳-۷-۱۳۹۲, ۰۹:۴۳ :صبح)، ma.abd (۳۰-۷-۱۳۹۲, ۰۸:۵۰ :صبح)، arash2015 (۳-۱-۱۳۹۴, ۰۵:۴۷ :صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری