شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

نحوه نامگذاری سالها با اسامی حیوانات ...زمان کنونی: ۱۲-۹-۱۳۹۵، ۱۱:۲۰ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: STAR
آخرین ارسال: AliReza
پاسخ: 9
بازدید: 1668

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 3.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نحوه نامگذاری سالها با اسامی حیوانات ...

۲۴-۱۲-۱۳۹۰, ۱۰:۰۱ :صبح
ارسال: #1
star نحوه نامگذاری سالها با اسامی حیوانات ...
سال ۹۰ که در واپسین روزهای خود است سال خرگوش است،سال ۱۳۹۱ هم سال نهنگ است.
حال می خواهیم ببینیم چگونه سالها را نام گذاری می کنند و روش نام گذاری به چه صورت است و منطق نامگذاری چگونه می باشد

در ابتدا با این نامها آشنا می شویم:

موش و بقر و پلنگ و خرگوش و شمار .......................... زین چهار چو بگذری نهنگ آید و مار

آنگاه به اسب بر گوسفند است حساب......................... میمون و مرغ و سگ و خوک آخر کار

روش کار به این صورت است که برای تشخیص اینکه یک سال خورشیدی با نام کدام یک از این حیوانها مطابقت دارد،در ابتدا باید عدد ۶ را از سال خورشیدی کم کرد و عدد به دست آمده را بر ۱۲ تقسیم نمود.

باقیمانده این تقسیم از ۰ تا ۱۱ می تواند باشد که هرکدام از این اعداد بیانگر نام یکی از حیوانات است.

باقیمانده این تقسیم برای سال 1390 ، ۴ می شود که گویای سال خرگوش است.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

که نام این حیوانات طبق اعدادشان به صورت زیر است.

۰ خوک

۱ موش

۲ گاو

۳ پلنگ

۴ خرگوش

۵ نهنگ

۶ مار

۷ اسب

۸ گوسفند

۹ میمون

۱۰ مرغ

۱۱ سگ

تنها کافی است عدد ۶ را از سال 1391 کم کنیم که می شود ۱۳۸۵ بعد در ادامه با تقسیمی ساده باقیمانده تقسیم 1385 بر ۱۲ را می یابیم که مطمئنا ۵ می شود و طبق داده های بالا ۵ برابر نهنگ می باشد.

۵+(۱۱۵×۱۲)=۱۲÷۱۳۸۵ ۱۳۸۵=۶-۱۳۹۱

5= نهنگ
خیلی دلتنگت شده ام،اما نمیدانم خیلی را چگونه بنویسم که "خیلی" خوانده شود...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Administrator ، MostafA ، mohammad ، marjan ، nasrin67 ، AliReza
۵-۱-۱۳۹۱, ۰۱:۱۱ :صبح
ارسال: #2
RE: نحوه نامگذاری سالها با اسامی حیوانات ...
اونوقت این بزش کجاست؟؟؟ مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من که متولد سال بز هستم با خوندن این مطلب دچار بی هویتی شدم مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه اشتباه نکنم بجای گوسفند باید بز باشه ، نه؟
فلک به مردم نادان دهد زمام مراد / تو اهل دانش و فضلی همین گناهت بس

"حافظ"
۵-۱-۱۳۹۱, ۱۰:۰۱ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۱-۱۳۹۱ ۱۰:۰۳ :صبح، توسط STAR.)
ارسال: #3
والا من از اون موقع که یادمه همیشه میگفتن سال گوسفند، سال بز تاحالا نشنیده بودم!! مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط Administrator
۵-۱-۱۳۹۱, ۱۱:۴۶ :صبح
ارسال: #4
به افتخار کاربر sprit (چون متولد ماه بز هستند) مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

12 بز مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی هرچی ضرب و تقسیمم بکنید سال بز نمیشه مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مردم شهری که همه در آن می لنگند
به کسی که راست می رود میخندند !
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۵-۱-۱۳۹۱, ۱۲:۱۴ :عصر
ارسال: #5
چه جالب ، منم سال نهنگ شدم مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دلگیر نباش از آدمها ، نیش زدن طبیعتشونه ، سالهاست به هوای بارانی میگویند " خراب "...
۵-۱-۱۳۹۱, ۰۱:۰۴ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۱-۱۳۹۱ ۰۱:۰۶ :عصر، توسط AliReza.)
ارسال: #6
من قبلا گوسفند بودم
اما اینجا شدم مرغ
جریان چیه؟
من الان دچار2گانگی شخصیت شدم
مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۵-۱-۱۳۹۱, ۰۱:۲۸ :عصر
ارسال: #7
(۵-۱-۱۳۹۱ ۰۱:۰۴ :عصر)alireza alizadeh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من قبلا گوسفند بودم

دور از جون مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مردم شهری که همه در آن می لنگند
به کسی که راست می رود میخندند !
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط AliReza
۵-۱-۱۳۹۱, ۰۳:۰۳ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۱-۱۳۹۱ ۰۳:۰۷ :عصر، توسط STAR.)
ارسال: #8
(۵-۱-۱۳۹۱ ۰۱:۰۴ :عصر)alireza alizadeh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من قبلا گوسفند بودم

اما اینجا شدم مرغ

جریان چیه؟

طبق پروفایلتون متولد 70 هستید،پس:

گوسفند= 8 <= 8+ (12*113) = 1364/12 و 1364= 6 - 1370
 سپاس شده توسط AliReza
۵-۱-۱۳۹۱, ۰۳:۵۰ :عصر
ارسال: #9
(۵-۱-۱۳۹۱ ۰۳:۰۳ :عصر)Eslami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من قبلا گوسفند بودم

اما اینجا شدم مرغ

جریان چیه؟

طبق پروفایلتون متولد 70 هستید،پس:

گوسفند= 8 <= 8+ (12*113) = 1364/12 و 1364= 6 - 1370
ها ببخشید
اشتباه از من بود
1370 منهای 6رو 1366حساب کردم
ممنون از راهنمایی
 سپاس شده توسط STAR
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  با طرز نامگذاری شرکت های بزرگ آشنا شوید ! yasi 1 377 ۳۱-۱-۱۳۹۱ ۱۰:۴۵ :عصر
آخرین ارسال: yasi
  لیست خنده دار ترین اسامی ایرانی ها در ثبت احوال!! nasrin67 0 367 ۱۶-۱۰-۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ :عصر
آخرین ارسال: nasrin67

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
1 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
sahar.i (۲۱-۱۲-۱۳۹۲, ۰۹:۰۸ :عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری