شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

نظر شما چیست؟زمان کنونی: ۱۹-۹-۱۳۹۵، ۰۶:۵۱ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: nasrin67
آخرین ارسال: Glaxy
پاسخ: 10
بازدید: 907

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نظر شما چیست؟

۱۳-۱۰-۱۳۹۰, ۰۲:۵۲ :عصر
ارسال: #1
نظر شما چیست؟
با احترام کامل نسبت به استیو جابز و خدمات ارزنده اش
.

مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ترجمه نوشته عکس:
یک نفر می میرد میلیون ها نفر ناراحت می شوند و میلیون ها نفر می میرند، هیچ کس ناراحت نمی شود
.
پروردگارا تو تکراری ترین “حضور” روزگار منی و من عجیب به آغوش تو از آن سوی فاصله ها خو گرفته ام !
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Administrator ، MostafA ، mahdi ، mostafa haddadi ، STAR ، mahan ، atefeh.m ، mohammad ، yasi ، Ahmad ، The DaRk PrOpheT ، seda
۲۶-۱۱-۱۳۹۰, ۱۱:۰۳ :صبح
ارسال: #2
RE: نظر شما چیست؟
با سلام به همه كاربران محترم تالار.
همونطور كه شما عزيزان مي‌دونيد بنده علاقه بسيار زيادي به استيو جابز داشتم و خوشبختانه اين علاقه با غيرت كوركورانه همراه نبوده (هميشه طرف اسيتو جابز را بگيرم و هر كس مخالفش حرف زد براي اون فرد جبه بگيرم) حتي هيچ وقت هم نه قيافه‌ام را مثل استيو تغيير دادم نه سعي كردم مثل اون لباس بپوشم. ولي اين خودم ما هستيم كه فردي را بسيار بزرگ مي‌كنيم و مي‌گوييم كه يه نفر مي‌ميره ميليون‌ها نفر ناراحت مي‌شن ولي ميليون‌ها نفر مي‌ميرن يه نفر هم ناراحت نمي‌شه.
مي‌شه گفت استيو جابز توي اين مسئله الان قرباني شده. من خيلي وقت قبل از اين‌ها اين عكس را ديده بودم. حتي قبل از اين كه شما اين عكس را توي تالار بذاريد وقتي براي ثبت نام دانشگاه به قشم سفر كرده بودم براي برگشتن داخل بندر عباس توقفي داشتم كه سوغاتي بخرم توي كوچه‌ها بچه‌هايي را مي‌ديدم كه با يه توپ پلاستيك كه اون را به آسمون مي‌نداختن چقدر ذوق مي‌كردند و به وجد مي‌يومدن. پيش خودم فكر كردم كه دل خوشي اينا را نگاه كن و دلخوشي ما را باش. خيلي دلم سوخت. خواستم از همون جا براشون يه اسباب بازي بخرم ولي به اين فكر كردم كه ما آدم‌ها بسيار پرتوقع خواهيم شد اگر كسي برايمان كاري انجام دهد. ممكن بود اين كودكان توقعاتشان بالا مي‌رفت و هر مسافري كه مي‌آمد بندر عباس دنبالش مي‌كردن كه برايشان چيزي بخرد و يا خانواده آنها نمي‌توانستند توقع آنها را برطرف كنند و ... خلاصه اون روز خيلي خيلي ناراحت شدم و برگشتم هنوز هم خودم را دارم سرزنش مي‌كنم كه اي كاش حداقل يه چيزي خريده بودم.
گيرم كه در باورتان به خاك نشستم
و ساقه‌هاي جوانم از ضربه‌هاي تبرهاتان زخم دار است
 سپاس شده توسط Administrator ، atefeh.m ، mohammad ، سامانی ، seda
۲۶-۱۱-۱۳۹۰, ۰۳:۳۹ :عصر
ارسال: #3
(۲۶-۱۱-۱۳۹۰ ۱۱:۰۳ :صبح)R.B.M Co.Software نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خواستم از همون جا براشون يه اسباب بازي بخرم ولي به اين فكر كردم كه ما آدم‌ها بسيار پرتوقع خواهيم شد اگر كسي برايمان كاري انجام دهد. ممكن بود اين كودكان توقعاتشان بالا مي‌رفت و هر مسافري كه مي‌آمد بندر عباس دنبالش مي‌كردن كه برايشان چيزي بخرد و يا خانواده آنها نمي‌توانستند توقع آنها را برطرف كنند و ... خلاصه اون روز خيلي خيلي ناراحت شدم و برگشتم هنوز هم خودم را دارم سرزنش مي‌كنم كه اي كاش حداقل يه چيزي خريده بودم.

اگه الان ناراحتین که چرا برای اون بچه ها چیزی نخریدین، هنوز فرصت دارین!! اطراف محل سکونت خودتونو که نگاه کنید، افراد محتاج خیلی زیادن...!! پس میتونید به اونا کمک کنید!!

فکر نکنم این طرز فکر درست باشه که بگیم "کمک نمیکنم به کسی، چون توقعش میره بالا!!!!"
مسلما اونایی که طعم نداری رو میچشن و با نداری و فقر دست و پنجه نرم میکنن بهتر از بقیه به این موضوع پی میبرن که از کل آدمها، تعداد اندکی هستن که به بقیه کمک میکنن و بازهم درجریانند که از این تعداد اندک، تعداد انگشت شماری هستن که به خاطر خشنودی خدا و بنده اش به دیگران کمک میکنند، نه به خاطر فخر فروشی و خودنمایی و ریا و...
خیلی دلتنگت شده ام،اما نمیدانم خیلی را چگونه بنویسم که "خیلی" خوانده شود...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Ahmad ، mohammad ، atefeh.m ، mostafa haddadi ، The DaRk PrOpheT
۲۶-۱۱-۱۳۹۰, ۰۶:۲۸ :عصر
ارسال: #4
به نظر من این دو موضوع غیرقابل مقایسه با هم هستند برای همین واقعا نمیشه از بحثش نتیجه گرفت.
خیلی خوبه که آدما انقدر به بزرگان عرصه علمی علاقه دارند که از مرگشون ناراحت میشن
واگر بحث فقط ناراحت شدن ومتاثر شدن باشه فکر نمیکنم ناراحتی و درد غم دوم دل کمتر کسی رو به درد نیاورده باشه
یک چند در این مدرسه ها گردیدیم *** از اهل کمال نکته ها پرسیدیم
یک مسئله ای که بوی عشق آید از آن*** در عمر خود از مدرسی نشنیدیم
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، Masoud Ebrahimi
۲۸-۱۱-۱۳۹۰, ۱۲:۰۸ :صبح
ارسال: #5
(۲۶-۱۱-۱۳۹۰ ۰۳:۳۹ :عصر)Eslami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه الان ناراحتین که چرا برای اون بچه ها چیزی نخریدین، هنوز فرصت دارین!! اطراف محل سکونت خودتونو که نگاه کنید، افراد محتاج خیلی زیادن...!! پس میتونید به اونا کمک کنید!!
فکر نکنم این طرز فکر درست باشه که بگیم "کمک نمیکنم به کسی، چون توقعش میره بالا!!!!"
مسلما اونایی که طعم نداری رو میچشن و با نداری و فقر دست و پنجه نرم میکنن بهتر از بقیه به این موضوع پی میبرن که از کل آدمها، تعداد اندکی هستن که به بقیه کمک میکنن و بازهم درجریانند که از این تعداد اندک، تعداد انگشت شماری هستن که به خاطر خشنودی خدا و بنده اش به دیگران کمک میکنند، نه به خاطر فخر فروشی و خودنمایی و ریا و...
خواهرم بايد عرض كنم هنوز طعم دست توي جيب خود كردن را نچشيدي و اصلا واسه پول درآوردن زحمت نكشيدي.
طعم خيلي چيزها را نكشيدي كه بتوني بعضي چيزها را متوجه بشيد. يادمه يك بار به يه بچه‌ي كوچكي كه داشت آدامس مي‌فروخت كمك كردم (دلم واسش سوخت چند تا آدامس ازش خريدم) يهو همه‌ي افراد اين ور و انور ريخت روي سرم و گفتن از ما هم بخر. از ما هم بخر. به نظر شما نبايد مي‌خريدم يا ... باز هم از اين اتفاقاها توي زندگيم افتاده يادمه يه بار داشتم با ماشين مي‌رفتم جايي سر راهم يه مسافري را چون ديدم هوا سرد و يكم مسن سال است سوار كردم يه كوچولو هم عجله داشتم گفتم تا فلان جا مي‌رسونمتون طلبكار شده بود كه تا خود مقصد برسونمش. يه چيز ديگه اين كه خيلي از افراد را دارم توي ايران مي‌بينم كه مي‌تونن كار كنن ولي مي‌ايستند تا كسي بياد بهشون كمك كنه. كمك كردن ما به اين افراد اونا را داره بد عادت بار مياره. خودم به چشمم ديدم افرادي كه واقعا مستحق كمك هستند هيچ وقت حاضر به اين كار نمي‌شن. كمك كردن ما به اين افراد نه تنها كمك كردن بهشون نيست بلكه خيانت بهشون است. به نظر من آدم اگر قرار است به كسي كمك كنه بايد در عوض چيزي باشه. درسته سني ندارم ولي خيلي چيزها را توي اين دنيا تجربه كردم. يه بار داشتم توي خيابان مي‌رفتم ديدم فردي كنار خيابان داره كفاشي مي‌كنه و كفش واكس مي‌زنه. منم همون موقع يه جفت كفش مشكي پام بود. يكم خاكيش كردم و رفتم گفتم بي‌زخمت اگر ممكنه برام واكس مي‌زنيد. اون بنده خدا هم درخواستم را قبول كرد شروع كرد به واكس زدن. سريع پام را عوض كردم و اون يكي پام را هم سريع برداشتم. گفتم چقدر مي‌شه گفت 500 تومان. منم 1000 تومن بهش دادم. گفت خورد ندارم گفتم دستت درد نكنه خيلي تميز شدن. منم خورد ندارم حلالت باشه.

حالا خود شما قضاوت كنيد.
گيرم كه در باورتان به خاك نشستم
و ساقه‌هاي جوانم از ضربه‌هاي تبرهاتان زخم دار است
۲۸-۱۱-۱۳۹۰, ۱۲:۲۱ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸-۱۱-۱۳۹۰ ۱۲:۲۴ :صبح، توسط Glaxy.)
ارسال: #6
دیشب توی اخباردیدم که یه آقایی یه شرکت تولید مواد شوینده دایر کرده بود 47 نفر اونجا کار میکردن که 35 نفرشون معلول بودن ناشنوا نابینا و فلج
مطمئنا کارایی اونا با این شرایط واسه اون آقا خیلی سودآور نخواهد بود ولی با این کارش هم به روح و غرور و شخصیت این آدما احترام گذاشت و هم مفهوم کمک کردن رو خیلی خوب به همه فهموند به نظر من هرکاری توی این دنیا باید عاقلانه و حساب شده باشه حتی کمک کردن به دیگران که یه کار انسان دوستانه است
چرا فکر میکنیم کمک کردن یعنی اینکه باید دست بکنیم تو جیبمون و یه پولی به کسی بدیم؟
 سپاس شده توسط Masoud Ebrahimi ، The DaRk PrOpheT ، Administrator ، STAR ، mohammad ، sahar.n
۲۸-۱۱-۱۳۹۰, ۰۳:۲۷ :عصر
ارسال: #7
(۲۸-۱۱-۱۳۹۰ ۱۲:۰۸ :صبح)R.B.M Co.Software نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خواهرم بايد عرض كنم هنوز طعم دست توي جيب خود كردن را نچشيدي و اصلا واسه پول درآوردن زحمت نكشيدي.

طعم خيلي چيزها را نكشيدي كه بتوني بعضي چيزها را متوجه بشيد. يادمه يك بار به يه بچه‌ي كوچكي كه داشت آدامس مي‌فروخت كمك كردم (دلم واسش سوخت چند تا آدامس ازش خريدم) يهو همه‌ي افراد اين ور و انور ريخت روي سرم و گفتن از ما هم بخر. از ما هم بخر. به نظر شما نبايد مي‌خريدم يا ... باز هم از اين اتفاقاها توي زندگيم افتاده يادمه يه بار داشتم با ماشين مي‌رفتم جايي سر راهم يه مسافري را چون ديدم هوا سرد و يكم مسن سال است سوار كردم يه كوچولو هم عجله داشتم گفتم تا فلان جا مي‌رسونمتون طلبكار شده بود كه تا خود مقصد برسونمش. يه چيز ديگه اين كه خيلي از افراد را دارم توي ايران مي‌بينم كه مي‌تونن كار كنن ولي مي‌ايستند تا كسي بياد بهشون كمك كنه. كمك كردن ما به اين افراد اونا را داره بد عادت بار مياره. خودم به چشمم ديدم افرادي كه واقعا مستحق كمك هستند هيچ وقت حاضر به اين كار نمي‌شن. كمك كردن ما به اين افراد نه تنها كمك كردن بهشون نيست بلكه خيانت بهشون است. به نظر من آدم اگر قرار است به كسي كمك كنه بايد در عوض چيزي باشه. درسته سني ندارم ولي خيلي چيزها را توي اين دنيا تجربه كردم. يه بار داشتم توي خيابان مي‌رفتم ديدم فردي كنار خيابان داره كفاشي مي‌كنه و كفش واكس مي‌زنه. منم همون موقع يه جفت كفش مشكي پام بود. يكم خاكيش كردم و رفتم گفتم بي‌زخمت اگر ممكنه برام واكس مي‌زنيد. اون بنده خدا هم درخواستم را قبول كرد شروع كرد به واكس زدن. سريع پام را عوض كردم و اون يكي پام را هم سريع برداشتم. گفتم چقدر مي‌شه گفت 500 تومان. منم 1000 تومن بهش دادم. گفت خورد ندارم گفتم دستت درد نكنه خيلي تميز شدن. منم خورد ندارم حلالت باشه.

حالا خود شما قضاوت كنيد.

در نهایت احترام با 90 درصد حرفاتون مخالفم! ترجیح میدم بیشتر از این بحث رو ادامه ندم، چون بحث ما ربطی به موضوع اصلی این تاپیک نداره...!! مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی دلتنگت شده ام،اما نمیدانم خیلی را چگونه بنویسم که "خیلی" خوانده شود...
۲۸-۱۱-۱۳۹۰, ۰۳:۴۸ :عصر
ارسال: #8
پیرو فرمایشات دوست عزیزم اقای ابراهیمی باید دونکته رو بگم.
1.آیه ی شریفهی ی "لا تبطلوا صدقاتکم بالمن و الآذی....
و دوم اینکه امیرالمومنین علی علیه السلام میفرمایند مومن بین بندگان خدا زندگی میکند، درد بندگان خدا را میفهمد،با خلق خدا خوش رفتار است و با شادی آنها شاد و است و با اندوهشان اندوهگین... اما هرگز برای بزرگی خویش از کاستی ها و نادانیهای مردم استفاده نمیکند.
البته میدونم که مسعود جان فقط خواست از روزگار یه کوچلو گله کنه،همین
بودن آدم عین هو امضاشه...
-متین فروزنده:؟؟
-حاضر...
همین که خودمم نه یکی دیگه،یعنی:
امضا،متین فروزنده...
 سپاس شده توسط Administrator ، Masoud Ebrahimi
۲۸-۱۱-۱۳۹۰, ۰۴:۰۰ :عصر
ارسال: #9
با سلام و ادب خدمت دوستان عزیز
بعضی اوقات داخل این انجمن بحثهایی شروع میشه از مشرق زمین و بعد کشیده میشه به مغرب زمینمهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از مقایسه دو عکس معروف و جهانی بحث کشیده میشه به قشم و بندر عباس و کمک کردن به دیگران و کارخانه موارد شوینده و ...
خیلی دوست دارم بدونم چطور این بحثها یکدفعه این طور دچار انحراف میشه
مثلا توی مقایسه به نظر من این دو عکس تفاوت بین رفاه مطلق و فقر مطلقه نه تفاوت بین انسان ثروتمند و یک بچه فقیر (نماینده ی ملت فقیر)
در حقیقت این دو نماینده دو قوم و دوطبقه اجتماعی کاملا متفاوت هستند و دلیل تاکید بر روی این عکسها به نظر من اینه که اون بچه روی بزرگترین ذخائر مالی دنیا زندگی میکنه اما هیچ بهره ای ازش نمی بره اما کسی مثل آقای جابز با استفاده از علم و تبحرش به ثروتی عظیم دست پیدا میکنه
این که دوست عزیزمون می فرمایند لذت دست توی جیب کردن تا حدودی درسته اما شیرینی بخشش بیشتره . اما اینکه شما دو نفر را سوار کنید و ایشان به دلیل کمبود فرهنگیشون یه رفتاری از خودشون نشون میدن ی مسئله جزئیه که نمیشه به عام تعمیمش داد و............
 سپاس شده توسط Administrator
۲۸-۱۱-۱۳۹۰, ۰۴:۲۰ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸-۱۱-۱۳۹۰ ۰۴:۲۱ :عصر، توسط Glaxy.)
ارسال: #10
کاربر یوزر برداشت کاملا درست و به جایی دارند یعنی تنها برداشتی که متناسب با این موضوع هست رو بیان کردند
ولی ترجمه عنوان عکس باعث شد بحث به اینجا کشیده بشه در ضمن من در اولین نظرم طبق این که گفته شدیک نفر می میرد میلیون ها نفر ناراحت می شوند و میلیون ها نفر می میرند، هیچ کس ناراحت نمی شود عرض کردم این دو موضوع قابل مقایسه نیستند.
بقیه اش هم واسه شفاف سازی بود
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
1 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
Glaxy (۱۷-۶-۱۳۹۳, ۰۳:۴۳ :عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری