شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.


تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

نگران تغییر رمز عابر بانکهای خود نباشیدزمان کنونی: ۲۷-۹-۱۳۹۶، ۰۲:۵۶ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: farhad
آخرین ارسال: Administrator
پاسخ: 3
بازدید: 958

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 3.31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نگران تغییر رمز عابر بانکهای خود نباشید

۲۷-۱-۱۳۹۱, ۱۰:۳۸ :عصر
ارسال: #1
نگران تغییر رمز عابر بانکهای خود نباشید
بگفته خود شخص لو دهنده اطلاعات بانکی که از ایران خارج شده:این اطلاعات قابل ردیابی نیستند بدلیل اینکه سه میلیون را در وبلاگ خود گذاشته ،که رمز هر شخص در 14 عدد میباشد وبرای هیچکس قابل حدس نیست الا خود شخص صاحب حساب،درثانی اگر شخصی رمزی را حس بزند احتیاج به کارت عابر بانک یادر صورت استفاده اینترنتی از حساب نیاز به تاریخ انقضا و رمز اینترنتی میباشد.
شخص لو دهنده اطلاعات مدیرitشرکت خدمات و تامین کننده دستگاههای pos وatmبوده وبدلیل اخطار از طرف او به مدیر عامل وبانکها وبانک مرکزی بدلیل ناامن بودن اطلاعات وتایید نکردن حرف او توسط انها دست به اینکار زده واز ایران بیرون رفته.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Administrator ، mostafa haddadi ، sima
۲۷-۱-۱۳۹۱, ۱۱:۱۸ :عصر
ارسال: #2
RE: نگران تغییر رمز عابر بانکهای خود نباشید
متن منتشر شده در وبلاگ هکر به شرح زیر است:

در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۱۵ وجود خطر سوء استفاده از اطلاعات کارتهای بانکی را با ارسال اطلاعات کامل یکهزار کارت همان بانک برای ایمیل مدیران عامل آنزمان بانکهای کشور اقدام نمودم.
بانکها و مدیرانی که اطلاعات برایشان ارسال گردید عبارت بودند از بانکهای:
( ملی ” خاوری ” , صادرات “جهرمی” , ملت “دیواندری” , تجارت “داوری” , پارسیان “شایسته” , سپه “پاشائی فام” , کشاورزی “طالبی” , پاسارگاد “قاسمی” , رفاه “ایمانی” , مسکن “شریفی” , اقتصاد نوین info@enbank.ir , سامان ebb@sb24.com , سینا “همتی” )
این ارسال با مخفی کردن اطلاعات ارسال کننده برای بررسی عکس العمل مدیران فوق و در صورت مناسب بودن برخوردها ارسال اطلاعات کامل و همکاری برای حل این مشکل بود. متاسفانه برخوردی که صورت گرفت در شان هیچ یک از مدیران فوق نبود و به هیچ عنوان اقدام شایسته ای برای حل مشکل مشاهده ننمودم. یکی از دلایل پخش این اطلاعات در این سایت نیز نشان دادن وخامت اوضاع مدیریتهای کلان در کشور میباشد.
تنها بانک ملی و بانک ملت به ایمیل ارسالی پاسخ دادند. و بقیه مدیر عاملها هیچ گونه پاسخی ارسال نکردند. شاید هیچگاه در عمرشان ایمیل نداشتند و این ایمیلهائی که در سایت بانکها قرار میدهند تنها برای خالی نبودن عریضه گذاشته شده است. حتی یک مدیر عامل مبتدی هم اگر خودش وقت بررسی ایمیلهای اداری را نداشته باشد مسئول دفترش را مامور اینکار میکند. به هر حال قضاوت در مورد این واقعیت را به شما هموطنان عزیز واگذار میکنم.
جوابی که از بانک ملی و بانک ملت دریافت نمودم تقریبا مشابه بود. آنها اعلام آمادگی کرده بودند که با عقد قرارداد نفوذ اخلاقی با اینجانب محل نشت اطلاعات را شناسائی و از بین ببرند. و من نیز سوال نمودم که به ازای هر کارت بانکی که اطلاعاتش را در اختیار بانک قرار میدهم آماده هزینه کردن چه مبلغی هستند؟ این سوال به هیچ عنوان پاسخ داده نشد و تنها چیزی که از من درخواست کردند تماس از طریق یک تلفن همگانی با آقای ژان صیاد بانک ملی و گفتگوی مستقیم با ایشان بود و سپس ایمیل دیگری نیز دریافت نکردم. برعکس ارتش سایبری مامور پیدا کردن من گردید. موضوع اختلاس و بانک آریا مطرح شد آقای خاوری فرار کردند تمامی مدیران مسئول در بانک ملی یکی یکی تعویض شدند از اعضاء هیات مدیره درگیر تا مدیران انفورماتیک و سداد. سپس بانک ملی کارتهای بانکی خود را در مقابل سرقت تا سقف دویست هزار تومان بیمه کرد. بدون اینکه شرکت بیمه ایران از این نشت اطلاعات مطلع باشد.
مجبور شدم به جای همکاری جهت اصلاح ایرادات مقدمات فرار خودم را از ایران فراهم کنم و گریختم. هم اکنون نیز نیاز به کمک محافل حقوق بشری و سازمانهای بین الملی دارم تا با حمایت خود مرا از آزار و اذیت این مدیران در امان نگه دارند. تنها گناه من سعی در رفع یک خطر بزرگ برای حسابهای بانکی هموطنان خودم میباشد. و حتی به خاطر این گناه از تمامی حقوق خویش در مقابل نرم افزارهائی که تولید کردم و تحویل انیاک دادم محروم شدم.
من در این سایت اختصاصا به موضوع خطر شرکت انیاک پرداختم تا از یکسو خطری که تمامی هموطنان و سیستم بانکی را تهدید میکند آشکار شود و از سوی دیگر مدیرانی که دانسته و با اینکه امکان جلوگیری وجود داشت اقدام نکردند معرفی شوند. نظرات و سایر موضوعات و دیدگاههای من را میتوانید از وبلاگ شخصی و دیگر وبلاگهایم تعقیب کنید. هم اکنون نیز که این اطلاعات را با شما هموطنان خودم در میان گذاشته ام در مورد این موضوع خیالم آسوده شده و احساس میکنم آنچه باید انجام میشد انجام شده است. ( فروردین ۱۳۹۱ )

گروه خبر چهل پنجره
مردم شهری که همه در آن می لنگند
به کسی که راست می رود میخندند !
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط MostafA ، sima
۳۱-۱-۱۳۹۱, ۱۰:۴۲ :صبح
ارسال: #3
RE: نگران تغییر رمز عابر بانکهای خود نباشید
در روز های اخیر یکی از توصیه های رسانه ها به مردم تغییر رمز کارت بانکی (عابر بانک) در اسرع وقت می باشد، این سخن و گفته رسانه ها باعث شده مقابل دستگاه های خودپرداز (ATM) صف های طولانی تشکیل شود.اما دلیل این امر و اطلاعیه(تغییر رمز کارت بانکی) چیست؟ چند روز پیش آقای خسرو زارع فرید در وبلاگ شخصی خود مشخصات کارت بانکی (شماره کارت و رمز عبور )مربوط به سه میلیون مشتری را منتشر کرد.زارع فرید مدیر IT شرکت انیاک می باشد.وظیفه این شرکت ارائه سرویس و پشتیبانی دستگاه های POS (فروش) می باشد.
مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.طبق مصاحبه ای که آقای زارع فرید با خبرنگار بی بی سی داشته اند، هدف این کار خود را، نشان دادن سیستم نا امن شرکت انیاک و کارشکنی هایی که مدیران این شرکت در خصوص عدم رعایت استاندار ها و قوانین مربوط به امنیت دستگاه و سیستم های خرید انجام می دهند، اعلام کرده.البته ایشان رمز های چهار رقمی کارت ها را در عددی14 رقمی پنهان کرده اند و پیدا کردن عدد رمز (4 رقم) از بین 14 رقم کار دشوار و چه بسا محال است.حال سوال اینجاست، واقعا هدف از این کار چه بوده؟ تصویه حساب شخصی با مدیران شرکت انیاک و به بحران کشاندن این شرکت؟ اعلام سیستم نا امن شرکت انیاک و آشکار سازی واقعیت؟ و....

پیغامی آقای زارع فرید در وبلاگ خود گذاشته اند آمده است:
" اطلاعات سه میلیون کارت بانکی در این وبلاگ پخش میشود . تنها چاره اطلاع رسانی به مردم و دارندگان کارتهاست. کدام مدیران انفورماتیک بانکها با دریافت رشوه چشم بر کجرویها بستند؟ مدیریت ناشایست شرکت انیاک توسط دو برادر مالک آن آقایان ناصر حجازیان ( مدیر عامل ) و نادر حجازیان ( مدیر بازرگانی ) چنان غرق در تجهیز املاک و دارائیهای خود در آنسوی مرزها شدند که تمامی هزینه های مربوط به تامین امنیت لازم برای سرویس دهی به دارندگان کارتهای بانکی را فراموش کردند. (خسرو زارع فرید)"
اگر کنجکاو هستید و می خواهید بدانید که شماره کارت و رمز شما هم در بین کارت های هک شده است یا به این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه کنید.
مردم شهری که همه در آن می لنگند
به کسی که راست می رود میخندند !
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط sima
ارسال پاسخ 


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سرقت از طریق رسیدهای باطله عابر بانک! yasi 0 365 ۱۶-۹-۱۳۹۱ ۰۱:۱۲ :عصر
آخرین ارسال: yasi

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
1 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
ashketanhae (۱۱-۴-۱۳۹۴, ۰۲:۲۷ :صبح)

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری