شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.


تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

واليبال ايران، کوبا را درهم کوبيدزمان کنونی: ۲-۱۲-۱۳۹۶، ۰۱:۰۳ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mostafa haddadi
آخرین ارسال: mostafa haddadi
پاسخ: 5
بازدید: 443

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 4.54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

واليبال ايران، کوبا را درهم کوبيد

۱۶-۴-۱۳۹۲, ۰۷:۴۰ :صبح
ارسال: #1
واليبال ايران، کوبا را درهم کوبيد
سوغات 5 امتيازي از سفر به کوبا

واليبال ايران، کوبا را درهم کوبيد

تيم ملي واليبال ايران در هفته ششم ليگ جهاني توانست براي دومين بار از سد ميزبان قدرتمند خود عبور کند.

مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


دومين ديدار تيم‌هاي ملي واليبال ايران و کوبا در هفته ششم ليگ جهاني واليبال از ساعت 5:10 امروز در سالن سيدواد دپورتيوا شهر هاوانا برگزار شد که در پايان اين مسابقه شاگردان خوليو ولاسکو با نتيجه 3 بر يک و با نتايج (25 - 22، 20 - 25، 18 - 25، 22 - 25) براي دومين بار از سد ميزبان قدرتمند خود گذشتند و جمع امتيازهاي خود را به 12 رساندند.

به گزارش فارس، اين مسابقه در حالي آغاز شد که خوش‌خبر و افروزي، شهرام محمودي را بلافاصله بعد بازي اول با کوبا به بيمارستان بردند.

دومين مسابقه تيم‌هاي ايران و کوبا هم مانند ديدار اول اين دو تيم در حالي در سالن 15 هزار نفري شهر هاوانا به انجام رسيد که ايراني‌هاي زيادي از کشورهاي کانادا و آمريکا خود را به محل برگزاري مسابقه رسانده بودند و از تيم ايران حمايت مي‌کردند.

* گيم اول؛ 25 بر 22 به سود کوبا

خوليو ولاسکو، سرمربي تيم ملي واليبال ايران ترکيب اصلي تيم ايران را در آخرين لحظات تعيين کرد. بر اين اساس سعيد معروف، آرمين تشکري، امير غفور، فرهاد ظريف، سيد محمد موسوي، رحمان داودي و عليرضا مباشري نفرات اصلي تيم ايران را در دومين ديدار مقابل کوبا در ليگ جهاني تشکيل مي‌دادند. تيم ايران گيم نخست را خوب شروع کرد و توانست از حريف خود پيش بيفتد. ملي‌پوشان ايران اختلاف خوبي را با حريف ايجاد کرده بودند و با حساب 11 بر 9 هم از ميزبان خود پيش افتاد، اما رفته رفته کوبايي‌ها بر بازي مسلط شدند و بازي را به تساوي کشاندند. برتري کوبايي‌ها ادامه داشت تا اينکه نتيجه بازي 16 بر 15 به سود شاگردان ساموئل شد و تيم‌ها به وقت استراحت فني دوم رفتند.

ولاسکو براي اينکه روند برتري ايران را حفظ کند دست به يک دو تعويضه زد و مهدوي و محمودي را جاي غفور و معروف به ميدان فرستاد.

در ادامه بازي کوبايي‌ها توانستند روند امتيازگيري خود را حفظ کنند و بازي را 21 بر 19 به سود خود کنند. شاگردان ساموئل که براي انتقام شکست بازي نخست وارد ميدان شده بودند کار راحتي در پيش نداشتند، چراکه شاگردان خوليو ولاسکو بازي را در امتياز 22 به تساوي کشاندند، اما اين گيم در پايان با حساب 25 بر 22 به سود تيم ميزبان تمام شد.

* گيم دوم؛ 25 بر 20 به سود ايران

تيم ايران گيم دوم را هم مانند يک نخست و با همان ترکيب آغاز کرد، اما اين بار کوبايي‌ها بهتر بازي کردند و توانستند زودتر از ايران به امتياز 8 برسند و تيم‌ها را روانه وقت استراحت فني اول کنند. تيم ايران که با حساب 8 بر 6 از حريف خود عقب بود توانست در امتياز 11 بازي را به تساوي بکشاند. امتيازگيري ايران ادامه پيدا کرد تا اينکه شاگردان ولاسکو زودتر از حريف به امتياز 16 رسيدند و تيم‌ها را به وقت استراحت فني دوم فرستادند.

در ادامه مسابقه بازهم اين شاگردان ولاسکو بودند که بهتر بازي مي‌کردند و توانستند با نتيجه 22 بر 18 از حريف خود پيش بيفتند. اين برتري تا انتهاي گيم دوم ادامه پيدا کرد و ايران اين گيم را با نتيجه 25 بر 20 به سود خود رقم زد تا بازي در مجموع يک بر يک شود و تيم‌ها به گيم سوم بروند.

* گيم سوم؛ 25 بر 18 به سود ايران

تيم ايران که در اين مسابقه با لباس‌هاي قرمز بازي مي‌کرد گيم سوم را هم خوب آغاز کرد و توانست پا به پاي کوبا پيش برود. سرويس‌هاي خوب ملي‌پوشان ايران و دريافت‌هاي نامطمئن کوبايي موجب شد تا نتيجه بازي 8 بر 6 به سود ايران شود و تيم‌ها روانه وقت استراحت فني اول شوند. سرويس‌هاي عالي معروف و داودي موجب شد نتيجه بازي 11 بر 7 به سود ايران شود و به دليل افزايش اختلاف تيم‌ها ساموئل درخواست وقت استراحت فني کرد تا مانع امتيازگيري شاگردان ولاسکو شود. دفاع کوبايي‌ها در اين گيم بسيار خوب و با تک دفاع‌هاي خود کار را براي ايران سخت مي‌کرد، اما تنوع پاس‌ها به قدري در تيم ايران زياد بود که مهاجمان ايران با خيال راحت به توپ ضربه مي‌زدند.

نتيجه 16 بر 11 به سود ايران موجب شد تا تيم‌ها روانه وقت استراحت فني دوم بروند. حمايت هواداران ايراني حاضر در سالن هم مانند بازي نخست قطع نمي‌شد و انگيزه ملي‌پوشان را افزايش مي‌دادند. در حالي که بازيکنان کوبا کاملاً سردرگم شده بودند تيم ايران توانست نتيجه بازي 21 بر 15 به سود خود رقم بزند تا ساموئل بازهم درخواست وقت استراحت فني کند تا شايد در ادامه بازيکنانش بتوانند اختلاف را کمتر کنند.

دو دفاع عالي متوالي توسط ملي‌پوشان ايران امتياز 23 و 24 را به ارمغان آورد تا شاگردان ولاسکو در آستانه پيروزي در گيم سوم قرار بگيرند. امتياز 25 را هم براي ايران در اين گيم محمد موسوي کسب کرد تا گيم سوم با حساب 25 بر 18 به سود ايران خاتمه پيدا کرد.

* گيم چهارم؛ 25 بر 22 به سود ايران

در گيم حساس چهارم هم هر دو تيم پاياپايي پيش رفتند، اما رفته رفته کوبايي‌ها خود را از ايران جدا کردند و نتيجه بازي 4 بر 2 به سود ميزبان شد. زماني که نتيجه مسابقه 6 بر 3 به سود کوبا شد، ولاسکو درخواست وقت استراحت کرد تا مانع روند امتيازگيري حريف شود. داودي که در اين گيم عملکرد خوبي نداشت جاي خودش را به زريني داد. در امتياز 8 بر 5 به سود کوبا تيم‌ها به وقت استراحت فني اول رفتند.

دفاع خوب شاگردان ولاسکو موجب شد تا بازي در امتياز 9 به تساوي برسد. در ادامه سرويس خوب عادل غلامي و دريافت بد کپدا موجب شد تا بازي 11 بر 10 به سود ايران شود و ساموئل درخواست وقت استراحت کند. بازي در اين گيم که بسيار براي ايران هم حساس بود بسيار نزديک پيش مي‌رفت، اما اين تيم ايران بود که توانست زودتر به امتياز 16 برسد و به وقت استراحت فني دوم برود. بازي در امتياز 20 مساوي شد و هيچ کدام از تيم‌ها نمي‌خواستند که بازنده باشند، اما سرويس‌هاي پرشي و محکم کوبايي‌ها و انسجام خوب در دفاع روي تور نتيجه بازي را 22 بر 20 به سود شاگردان ساموئل کرد تا کادر فني تيم ايران وقفه‌اي در جريان بازي ايجاد کند.

مهدي مهدوي که براي کمک به دفاع روي تور ايران جايگزين سعيد معروف شد توانست بازي خوبي از خود به نمايش بگذارد و با دفاع‌هاي خوب خود نتيجه بازي را 23 بر 22 به سود ايران کرد تا اين‌بار اورلاندو ساموئل درخواست وقت استراحت فني کند. اين گيم در پايان با دفاع خوب ايران با حساب 25 بر 22 به سود شاگردان ولاسکو خاتمه پيدا کرد تا در مجموع تيم ايران 3 بر يک پيروز شود.

* سوغات 5 امتيازي از سفر به کوبا

پيش از اين مسابقه ايران با کسب 9 امتياز در رده پنجم جدول رده‌بندي قرار داشت و کوبايي‌ها هم با 4 امتياز در انتهاي جدول گروه دوم حضور داشتند. تيم ايران در مجموع دو مسابقه برابر کوبا توانست 5 امتياز از حريف خود بگيرد و تنها يک امتياز به ميزبان قدرتمند خود واگذار کرد.

پيش از بازي اول تيم‌هاي ايران و کوبا در سوابق رسمي دو تيم ملي واليبال ايران و کوبا، اين دو تيم تنها 4 بار با هم در رده بزرگسالان با يکديگر روبرو شده‌ بودند که سهم ايران در هر 4 بازي قبلي شکست بود. اين در حالي بود که در مجموع رقابت‌هاي ايران و کوبا تنها يک گيم به سود ايران ثبت شده بود، اما با نتيجه‌اي که شاگردان ولاسکو در بازي نخست کسب کردند، سرانجام اين طلسم را شکستند و توانستند در خاک کوبا اين تيم قدرتمند را شکست دهند و افتخار ديگري براي ايران به ارمغان بياورند.

بازي بعدي تيم ايران روز جمعه و از ساعت 21 برابر آلمان و در سالن 12 هزار نفري آزادي به انجام خواهد رسيد.
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mahdi hashemi ، Rastak432 ، sama ، mahan
۱۶-۴-۱۳۹۲, ۰۸:۰۲ :صبح
ارسال: #2
RE: واليبال ايران، کوبا را درهم کوبيد
غفور بهترين بازيکن ميدان شد
امير غفور بهترين بازيکن ديدار تيم‌هاي ايران و کوبا شناخته شد.

مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


ملي‌پوشان واليبال ايران در دومين ديدار مقابل کوبا با نتيجه‌ سه بر يک به پيروزي رسيدند. امير غفور در اين بازي ستاره ايران بود و با به دست آوردن 19 امتياز به عنوان بهترين بازيکن ميدان شناخته شد.

به گزارش ايسنا ، غفور در اين ديدار 15 حمله موفق و چهار دفاع روي تور داشت.

رحمان داوودي و محمد موسوي نيز به ترتيب با 14 و 12 امتياز بعد از غفور امتيازآورترين‌هاي ايران بودند.

در تيم کوبا نيز في‌يل و بي‌ست با 16 امتياز بهترين‌ بازيکنان تيم ميزبان بودند.
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mahdi hashemi ، mahan
۱۶-۴-۱۳۹۲, ۰۸:۳۳ :صبح
ارسال: #3
RE: واليبال ايران، کوبا را درهم کوبيد
"خولیو ولاسکو" پس از پیروزی دوم تیم ملی والیبال ایران برابر کوبا گفت: ایران با سرویس‌های خوب و هدفمند خود توانست کوبا را اسیر کند!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم والیبال ایران موفق شد در هفته‌ هفتم لیگ جهانی والیبال با نتیجه‌ سه بر یک کوبا را شکست دهد.

خولیو ولاسکو ، سرمربی آرژانتینی تیم ملی ایران با تمجید از بازیکن تیمش در کسب دومین پیروزی برابر کوبا، گفت: چندین اشتباه در ست نخست انجام دادیم که باعث شد کوبا پیروز ست نخست بازی شود.

وی افزود: در ادامه بازی با سرویس‌های خوب و هدفمند خود توانستیم کوبا را اسیر کنیم. ما در توپ‌های برگشتی در این بازی مشکل داشتیم، اما دفاع‌های ما عملکرد خوبی داشتند و توانستیم به پیروزی ارزشمندی در این دیدار برسیم. این پیروزی برای ما بسیار اهمیت داشت. ما می دانستیم که بازیکنان کوبایی جوان و بی تجربه هستند. آنها برای موفقیت به زمان نیاز دارند. کوبایی‌ها مربی خوبی دارند که می‌تواند در آینده آنها را به شرایط بهتری برساند. با این حال باید بدانیم که در ورزش والیبال معجزه جایی ندارد. فراز و نشیب در رشته والیبال کاملا طبیعی است.
ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﮐﻪ ...
ﺍﺳﻤﻢ ﺑﯿﺎﺩ ﺭﻭ ﻟﺐ ﺭﻓﯿﻘﺎﻡ،ﻧﯿﺸﺨﻨﺪ ﺑﺰﻧﻦ ﻭ ﺑﺎ ﭘﺸﺖ ﺩﺳﺖ ﺍﺷﮑﺎﺷﻮﻧﻮ ﭘﺎﮎ ﮐﻨﻦ ﺑﮕﻦ : ﻫﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﯽ !!!! ﮐﯽ ﻓﮑﺮﺷﻮ ﻣﯿﮑﺮﺩ؟؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، sama ، mahan
۱۶-۴-۱۳۹۲, ۰۸:۳۴ :صبح
ارسال: #4
RE: واليبال ايران، کوبا را درهم کوبيد
سعید معروف پس از پیروزی 3 بر یک تیم ملی والیبال ایران برابر کوبا در نشست خبری حاضر شد و در خصوص این بازی اظهار داشت: باید اعتراف کنم که امروز هم مانند بازی اول در گیم نخست بازی را بد شروع کردیم. به خوبی می‌دانستیم که کوبایی‌ها به راحتی امتیاز نمی‌دهند و برای پیروزی آمده‌اند.
وی ادامه داد: بدون شک آنها تمام تلاش خود را برای پیروزی بر ایران به کار گرفتند، اما با نتیجه‌ای که حاصل شد نشان دادیم که پیروزی‌مان در بازی نخست یک اتفاق نبوده است.
کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: ما امروز در دفاع روی تور عملکرد خوبی داشتیم و فکر می‌کنم که کارگروهی مهمترین رمز موفقیت تیم ایران بود. کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد که تیم ایران بتواند در خاک کوبا چنین نتیجه‌ای کسب کند.
ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﮐﻪ ...
ﺍﺳﻤﻢ ﺑﯿﺎﺩ ﺭﻭ ﻟﺐ ﺭﻓﯿﻘﺎﻡ،ﻧﯿﺸﺨﻨﺪ ﺑﺰﻧﻦ ﻭ ﺑﺎ ﭘﺸﺖ ﺩﺳﺖ ﺍﺷﮑﺎﺷﻮﻧﻮ ﭘﺎﮎ ﮐﻨﻦ ﺑﮕﻦ : ﻫﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﻬﯽ !!!! ﮐﯽ ﻓﮑﺮﺷﻮ ﻣﯿﮑﺮﺩ؟؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، sama ، mahan
۱۶-۴-۱۳۹۲, ۰۹:۰۷ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶-۴-۱۳۹۲ ۰۹:۳۳ :صبح، توسط mostafa haddadi.)
ارسال: #5
RE: واليبال ايران، کوبا را درهم کوبيد
آمار تحليلي عملکرد ملي‌پوشان ايران برابر کوبا
آمار تحليلي عملکرد ملي‌پوشان واليبال ايران برابر کوبا منتشر شد.


مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.دومين ديدار تيم‌هاي ملي واليبال ايران و کوبا در هفته ششم ليگ جهاني واليبال از ساعت 5:10 امروز در سالن سيدواد دپورتيوا شهر هاوانا برگزار شد که در پايان اين مسابقه شاگردان خوليو ولاسکو با نتيجه 3 بر يک و با نتايج (25 - 22، 20 - 25، 18 - 25، 22 - 25) براي دومين بار از سد ميزبان قدرتمندخود گذشتند و جمع امتيازهاي خود را به 12 رساندند.

به گزارش فارس، امير غفور، بازيکن تيم ملي ايران با به دست آوردن 19 امتياز به عنوان امتياز‌آورترين بازيکن ايران و اين ميدان معرفي شد.

در تيم کوبا هم داويد فل و رولند کپدا با کسب 16 امتياز، عنوان امتيازآورترين بازيکنان تيمشان را به خود اختصاص دادند.

* آمار عملکرد ملي‌پوشان ايران در بخش‌هاي حمله، دفاع و سرويس به اين شرح است:

در بخش حمله امير غفور از مجموع 27 حمله، توانست 15 امتياز براي ايران به ارمغان بياورد. پس از غفور، عليرضا مباشري از 27 حمله خود موفق شد 12 امتياز کسب کند. رحمان داودي هم در اين بازي 20 حمله انجام داد و موفق به کسب 9 امتياز براي ايران در بخش هجومي شد.

در دفاع محمد موسوي عراقي در تيم ايران از مجموع 35 دفاع خود توانست 7 امتياز کسب کند و پس از وي امير غفور 11 دفاع انجام داد که موفق به کسب 4 امتياز شد. حمزه زريني هم يک دفاع انجام داد و توانست يک امتياز براي ايران به ارمغان بياورد.

در بخش سرويس هم رحمان داودي 15 بار پشت خط سرويس قرار گرفت و توانست 5 امتياز مستقيم سرويس کسب کند. معروف هم از 11 باري که پشت خط سرويس قرار گرفت 2 امتياز کسب کرد. محمد موسوي هم از 13 باري که پشت خط سرويس قرار گرفت موفق شد يک امتياز براي ايران کسب کند.
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Rastak432 ، sama ، mahdi hashemi ، Ahmad ، sahar.n ، mahan ، ستاره
ارسال پاسخ 


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پيروزي شيرين ايران مقابل کوبا(تبریک) mostafa haddadi 2 397 ۱۵-۴-۱۳۹۲ ۰۸:۱۸ :صبح
آخرین ارسال: mahdi hashemi
  آشنايي با اولین حريف ايران در ليگ جهاني واليبال mostafa haddadi 0 373 ۱۶-۳-۱۳۹۲ ۰۳:۰۷ :عصر
آخرین ارسال: mostafa haddadi
  برد غم‌انگيز واليبال ايران مقابل ژاپن mahdi hashemi 0 347 ۲۱-۳-۱۳۹۱ ۰۴:۲۷ :عصر
آخرین ارسال: mahdi hashemi
  استراليا المپيكي شد؛ "روز حسرت" واليبال ايران mahdi hashemi 0 382 ۲۱-۳-۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ :عصر
آخرین ارسال: mahdi hashemi
  مصطفي كارخانه: واليبال ايران شايستگي حضور در المپيك را داشت mahdi hashemi 0 358 ۲۱-۳-۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ :عصر
آخرین ارسال: mahdi hashemi
  پيروزي تيم ملي واليبال ايران بر پورتوريكو mahdi hashemi 0 372 ۱۷-۳-۱۳۹۱ ۰۹:۳۸ :صبح
آخرین ارسال: mahdi hashemi
  شكست ناباورانه تيم ملي واليبال ايران از استراليا mahdi hashemi 0 931 ۱۶-۳-۱۳۹۱ ۰۴:۵۹ :عصر
آخرین ارسال: mahdi hashemi

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
13 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
Administrator (۱۶-۴-۱۳۹۲, ۰۹:۱۳ :صبح)، MostafA (۱۶-۴-۱۳۹۲, ۱۲:۱۴ :عصر)، mostafa haddadi (۱۶-۴-۱۳۹۲, ۰۹:۲۷ :صبح)، Ahmad (۱۶-۴-۱۳۹۲, ۰۴:۵۳ :عصر)، ستاره (۱۷-۴-۱۳۹۲, ۱۲:۱۰ :صبح)، Masoud Ebrahimi (۱۷-۴-۱۳۹۲, ۰۲:۳۲ :عصر)، mahan (۱۶-۴-۱۳۹۲, ۱۰:۰۵ :عصر)، sahar.n (۱۶-۴-۱۳۹۲, ۰۸:۰۷ :عصر)، mahdi hashemi (۱۶-۴-۱۳۹۲, ۰۲:۵۷ :عصر)، masood_r (۱۷-۴-۱۳۹۲, ۰۹:۴۰ :صبح)، Rastak432 (۱۶-۴-۱۳۹۲, ۰۱:۰۰ :عصر)، parnia (۱۶-۴-۱۳۹۲, ۱۰:۱۶ :عصر)، sama (۱۶-۴-۱۳۹۲, ۰۱:۲۲ :عصر)

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان


آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری