شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

وصیت نامه کوروش زمان کنونی: ۱۶-۹-۱۳۹۵، ۰۵:۳۱ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: nematolahi_22
آخرین ارسال: nematolahi_22
پاسخ: 1
بازدید: 329

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

وصیت نامه کوروش

۲۵-۱۱-۱۳۹۰, ۱۰:۲۸ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵-۱۱-۱۳۹۰ ۱۰:۳۱ :صبح، توسط nematolahi_22.)
ارسال: #1
وصیت نامه کوروش
كورش فرزندان و دوستان وكارگزاران عمده ی پارس را به حضور طلبید ، چون همه حاضر شدند چنین گفت : آخر زندگانی من فرا رسیده ، چون در گذشتم شما مرا سعادتمند بدانید . دوستانم به واسطه ی نیكی های من خوشبخت و دشمنانم پست گشتند. پیش از من وطنم ، ایالتی گمنام از آٍسیا بود و اكنون كه می روم « ملكه ی آسیا » است . تمام عمرم چنان كه می خواستم گذشت . هیچ گاه تكبر یا شادی خارج از اندازه به خود راه ندادم ، اكنون كه پایان عمرم رسیده ، خوشبختم كه شما را زنده می بینم و دوستان و وطنم سعادتمندند .
همیشه به یاد داشته باشید كه در وطن ما نه فقط برادر كوچكتر به بزرگتر ، گذشت می كند بلكه در میان هم شهریها هم كوچكتر ؤ بزگتر را در راه رفتن ، نشستن و حرف زدن بر خود مقدم می دارد .
شما ای فرزندان ! از كودكی آموخته اید كه پیرمردان را حترام كنید ، چنانكه كوچكترها هم باید شما را احترام كنند
پسرم ای كمبوجیه ! فراموش نكن كه حفظ سلطنت به داشتن عصای سلطنت نیست بلكه مطمئن ترین و حقیقی ترین ، حافظان آن دوستان وفا دارند و به دست آوردن این دوستان به زرو میسر نمی شود ، زیرا وفا ثمر نیكی است .
خدا ، حافظ این نظم ثابت و تغییر ناپذیر عالم است كه جلال و عظمت آن فوق هر بیانی است . كار یا فكری نكنید كه برخلاف تقدس و عدالت باشد .
ای فرزندان ! چون مُردم جسد مرا در طلا نگذارید . زودتر آن را به خاك بسپارید كه چیزی به از خاك نیست كه شخص را با آن كه بهترین چیزهای خوب و زیبا به بار می آورد و می پرورد ، مخلوط گردد . به پارسها و متحدین من بگویید ، دور قبر من جمع نشوند و به من تبریك گویند ، كه بعد از این در امنیت و آرامش و دور از اثرات بد ، خواهم بود و به همه ی كسانی كه در موقع دفن من حاضر خواهند شد هدایایی بدهید ، زیرا عادت بر این است كه در موقع دفن شخص سعادتمند چنین كنند و آخرین حرف مرا فراموش نكنید ، اگر می خواهید به دشمنان زیان رسانید به دوستان نیكی كنید.
[/align]
در شکار معرفت با عشق پیمان بسته ایم

در میان عاشقان ما عاشق دل خسته ایم

در جواب بی وفایی مهربانی کرده ایم

مهربانی را به رسم معرفت طی کرده ایم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Administrator ، nasrin67 ، Mehran Amani ، yasi ، mohammad ، MostafA ، sarina
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کوروش کبیر هم گریه کرد... nasrin67 0 259 ۸-۳-۱۳۹۱ ۰۶:۵۹ :عصر
آخرین ارسال: nasrin67
  نیایش کوروش nematolahi_22 0 347 ۲۵-۱۱-۱۳۹۰ ۱۰:۲۶ :صبح
آخرین ارسال: nematolahi_22
  ورژن جدید وصیت نامه ی حسین پناهی mostafa haddadi 0 354 ۱۵-۱۱-۱۳۹۰ ۱۲:۲۳ :صبح
آخرین ارسال: mostafa haddadi
  وصیت نامه چارلی چاپلین به دخترش... kaka 4 536 ۳-۱۰-۱۳۹۰ ۰۲:۵۲ :عصر
آخرین ارسال: kaka
  وصیت نامه منتشر نشده بزبز قندی !!! The DaRk PrOpheT 0 390 ۲۸-۹-۱۳۹۰ ۰۶:۰۵ :عصر
آخرین ارسال: The DaRk PrOpheT
  اخرین ویرایش وصیت نامه لقمان به پسرش atefeh.m 0 429 ۲۰-۹-۱۳۹۰ ۰۹:۱۳ :عصر
آخرین ارسال: atefeh.m

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری