شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

چادرزمان کنونی: ۱۵-۹-۱۳۹۵، ۰۳:۵۶ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: saba
آخرین ارسال: elaheh
پاسخ: 27
بازدید: 2177

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چادر

۱۳-۱۲-۱۳۹۱, ۰۹:۳۷ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳-۱۲-۱۳۹۱ ۰۹:۴۰ :عصر، توسط saba.)
ارسال: #1
چادر
نظرتون را درمورد این مطلب بنویسید
میخوام بدونم این مطلب چقد درسته
(چادر مصونیت است ،نه محدودیت منفی.چادر نماد زندان نیست که زن در آن زندان برود،بلکه بهترین پوشش برای حضور سالم در جامعه است)
از هیچ چیزی نترس
به جز
خود ترس
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط fahime.azad69 ، سامانی ، mostafa haddadi ، nasrin67
۱۳-۱۲-۱۳۹۱, ۱۰:۵۴ :عصر
ارسال: #2
RE: چادر
این چیزی که دارم میگم نظره شخصیمه و با توجه به دیده های خودمه پس خواهشا به دل نگیرید:
شخصا از چادر خوشم نمیاد چون بیشتر داره تبدیل به اجبار میشه تا اختیار و چیزی هم که اجبار باشه خوشم نمیاد،
شرایط استخدام چادره، هرکی چادر پوش باشه انگار که از بهشت اومده ولی متاسفانه برای خیلیا نمیگم کم چون واقعا کم نیستن، برای خیلیا شده پوشش برای کارهای خلافشون، از چادر استفاده میکنن تا کارهاشون به چشم نیاد، تا هرکی میبیندشون بگه به به چه خانم با حجاب و خوبی در صورتی که یکی از شرایط حجاب، حجاب ظاهر هستش و شرط مهمتر حجاب باطن، که اگه حجاب باطن نباشه ظاهر به درد نمیخوره و برعکس
بعضیا میگن حجاب کامل چادره ولی اسلام میگه حجاب کامل یعنی گردیه صورت و دست ها از مچ به پایین مشخص باشد و طوری باشد که زینت های زن ها مشخص نباشد که این حجاب رو میشه حتی با یه مانتو ساده و یه روسری داشت،
 سپاس شده توسط fahime.azad69 ، atefeh.m ، saba
۱۳-۱۲-۱۳۹۱, ۱۱:۱۲ :عصر
ارسال: #3
نمیدونم چرا همه این جمله کلیشه ای رو یاد گرفتن " خیلی چادری ها هستن که باطن خوبی ندارن" خب من در جواب میگم خیلی مانتویی ها هم هستن که نمیشه بهشون گفت یه خانوم
اینکه الان تو جامعه ما چادر بد جلوه پیدا کرده تقصیر دختر چادری نیست...پوشیدن چادر مراحل داره یعنی کسی که فقط چادر میپوشه یه خانوم چادری معرفی نمیشه...آدم ها متفاوتن هیچ کس بدون عیب نیست همه گناه داشتن
ولی بهتره این سوال رو بپرسیم از خودمون یه خانوم چادر با باطن خوب، بهتر از یه خانوم مانتویی با باطن خوب هست؟؟؟
چادر همیشه حجاب کامله یه دختر هرکاری کنه نمیتونه با مانتو پوشیده باشه اونم تو این جامعه
چادر هیچ محدودیتی نداره من تجربه هردو حالت رو داشتم آدم با چادر راحت تر و با امنیت بیشتر قدم برمیداره باید دختر بود تا این چیزا رو فهمید
دانستن اینکه چه موقع باید فاصله گرفت و چه موقع باید نزدیک شد، کلید ماندگاری هر رابطه است
 سپاس شده توسط nasrin67 ، fahime.azad69 ، moon ، saba
۱۳-۱۲-۱۳۹۱, ۱۱:۱۲ :عصر
ارسال: #4
سلام

در اینکه چادر (فی النفسه) به عنوان حجاب کامل شناخته شده شکی نیست. کسی هست که بتونه بگه چادر حجاب کاملی نیست؟!

اما بحثی که میشه کرد، و علیرضا خان هم تا حدودی بهش اشار کرد، خانم های چادری ان!!!

چادر یعنی تو بیای دور خودت یه پیله قرار بدی که از تو محافظت کنه، از نگاه بد و اتفاقات بعد!

ولی متاسفانه هستند خانم هایی که چادر سر میکنن، ولی در عوض موی سر بیرون، آرایش غلیظ و ... که از بعضی خانم های مانتویی هم بد حجاب تر هستند.

به نظر من اگر خانمی بخواد چادر سر کنه، باید قبل از از هرچی قداست اون رو بشناسه!

چه ربطی داره که به زور و برای استخدامی بیان و سر یکی چادر سر کنن؟ درصد بالایی از کسانی که به زور (جامعه یا خانواده فرقی نمیکنه) حرمت چادر رو زیر پا می زارن
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط fahime.azad69 ، saba
۱۳-۱۲-۱۳۹۱, ۱۱:۱۷ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳-۱۲-۱۳۹۱ ۱۱:۱۹ :عصر، توسط nasrin67.)
ارسال: #5
شاید الان چادر داره اجبار میشه جوری که ازش زده میشن ولی خدایی اون آرامشی رو که با چادر یه دختر داره با مانتو نداره
من خودم هم مانتویی ام هم چادری یعنی توی محیطی بزرگ شدم که چادر پوشیدن یه جورایی اجباره یعنی دخترا از دوران راهنمایی مجبور شدن چادر بپوشن ولی توی خانواده ای بزرگ شدم که چادر نپوشم هم بهم ایراد نمیگیرن ولی خودم وقتی بیرون میرم دوست دارم چادرمو بپوشم (یعنی اکثرا میپوشم )
من نمونه دختری ام که با اجبار چادر رو پوشیدم یعنی سال اول راهنمایی مجبور شدم بپوشم چون توی مدرسه باید میپوشیدم توی اون سن حتی بلد نبودم درست چادر بگیرم همین اجبار چادر پوشیدن باعث میشد از چادر متنفر بشم یعنی بودمم جوری که فقط توی محل زندگیمون و مدرسه چادر میپوشیدم ولی الان نه چادری بودن رو به مانتویی بودن ترجیح میدم چون واقعا امنیت رو دارم غیر از امنیت خودم آرامش رو هم دارم
پروردگارا تو تکراری ترین “حضور” روزگار منی و من عجیب به آغوش تو از آن سوی فاصله ها خو گرفته ام !
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، fahime.azad69 ، saba
۱۳-۱۲-۱۳۹۱, ۱۱:۲۱ :عصر
ارسال: #6
یکی از شرایط استخدامی توی ادارات دولتی پوشیدن چادر هستش، یعنی طرف رو مجبور به پوشیدن چادر میکنن تا استخدامش کنن، این اجبار به نظر شما خوبه؟
اگه شمارو به کاری که دوست ندارید اجبار کنند چه اتفاقی میوفته؟
آیا ازش متنفر نمیشید؟
۱۳-۱۲-۱۳۹۱, ۱۱:۲۵ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳-۱۲-۱۳۹۱ ۱۱:۲۶ :عصر، توسط AliReza.)
ارسال: #7
درسته چادر امنیت میاره ولی نه همه جا و برای همه افراد
اونایی که منو میشناسن میدونن که چجور ادمی هستم، چون خودم رو اصلا مسلمون نمیدونم، ادم راحتی هستم و با همه شوخی دارم، چه دختر چه پسر و برام هم فرقی نمیکنه
اینو میخوام بگم که شما با هر حجابی که باشید از شر چشمای هیز یه پسر نمیتونید فرار کنید
به جز اینکه توی رفتار و افکارتون کاری کرده باشید که پسر یجورایی از نگاه کردن به شما امتنا کنه، که این میشه همون حجاب باطن یا عفاف یا امواج منفی که دختر سمت پسر ساطع میکنه تا پسر رو از خودش دور کنه
 سپاس شده توسط fahime.azad69
۱۳-۱۲-۱۳۹۱, ۱۱:۳۸ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳-۱۲-۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ :عصر، توسط mostafa haddadi.)
ارسال: #8
(۱۳-۱۲-۱۳۹۱ ۱۱:۲۱ :عصر)AliReza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یکی از شرایط استخدامی توی ادارات دولتی پوشیدن چادر هستش، یعنی طرف رو مجبور به پوشیدن چادر میکنن تا استخدامش کنن، این اجبار به نظر شما خوبه؟
اگه شمارو به کاری که دوست ندارید اجبار کنند چه اتفاقی میوفته؟
آیا ازش متنفر نمیشید؟

علیرضا جان، خیلی حرص نخور، موهات می ریزن کچل میشی هامهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

منم مخالف اجبار هستم، و اگه کسی از روی اجبار بگه اینکار رو کن اون کار رو کن، اول از همه از خود اون جبار متنفر میشم

همه ی مورادی که اجبار میشن، حتما یه فایده ای دارن
مثال میزنم، اجباره که برای رانندگی در جاده ها، گواهینامه داشته باشی!
فایده اش چیه؟ میری قوانین رو یاد می گیری، و این باعث میشه نظم توی جاده ها حاکم بشه!

خب، بیا یه لحظه فکر اونایی رو که چادر رو برای ادارات دولتی ، شرط استخدام کردند حلاجی کن

1. محیط کار قاعدتا یک محیط زنانه نیست و به قول خودت خانمها هر کاری هم بکنن چشمای بعضی از آقایون بوووووووووووق
2. اینجایی که ما هستم، در قانون اساسیش تعریف شده، جمهوری اسلامی
یکی از موراد مهم هم در اسلام امر به معروف و نهی از منکره
قادعتا ارگان های دولتی باید موراد دینی رو رعایت کنن دیگه!!!

و فواید دیگه ای که مخ من قد نمیده ...

و در آخر میگم، منم با اجبار موافق نیستم، میتونستند به جای این کار، در مورد مزیت های چادر به فرد بگن، و انتخاب نهایی رو به عهده ی خودش بزارن، به نظرم اینطوری نتیجه ی بهتری می شد بگیرن
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
 سپاس شده توسط nasrin67 ، Rastak432 ، AliReza ، fahime.azad69 ، saba
۱۳-۱۲-۱۳۹۱, ۱۱:۳۹ :عصر
ارسال: #9
من نمیدونم توی کدوم اداره دولتی اینطوری هست؟؟؟
در ضمن چشمای هیز یه پسر به خودش مربوطه مهم اینه من باید حجابمو رعایت کنم اونو میذارن تو قبر خودش منم همینطور...من نمیتونم واسه کسی تعیین تکلیف کنم....چادر امنیت میاره همه جا و برای همه افراد
نسرین جان دهه 60 ها شاید ابتدا با اجبار بوده اما دهه 70 ها به انتخاب خودشون بوده و هیچ اجباری نداره هرچند که میدونم حتی شماها هم به سطح آگاهی رسیدین
دانستن اینکه چه موقع باید فاصله گرفت و چه موقع باید نزدیک شد، کلید ماندگاری هر رابطه است
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، nasrin67 ، soha ، fahime.azad69 ، saba
۱۳-۱۲-۱۳۹۱, ۱۱:۴۳ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳-۱۲-۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ :عصر، توسط soha.)
ارسال: #10
چادر من اعتماد بنفس میاره الان با اینکه هوای آبادان سر ظهر بد هست مخصوصا ما که هوای سردسیری و خشکی داریم ولی من چادرم در نمیارم
نه اینکه خانوادم ایراد بگیرن اتفاقا وقتی با آنها هستم اصلا چادر نمی پوشم مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وقتی تنهام واقعا اعتماد بنفس هست
اما به نظر من بهترین حجاب اینکه مثل بقیه اکثریت لباس پوشید (عرف منطقه)مثلا مانتوی یا چادری هستن همونجوری باشی مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه مانتویی بین آدمهای چادری و برعکس یه چادری بین آدمهای مانتویی واقعا توچشم می زنه مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لبخند بزن...
بدون انتظار هیچ پاسخی از دنیا....
و بدان که همین دنیا روزی آنقدر شرمنده می شود که به جای پاسخ به لبخندهایت ، با تمام سازهایت می رقصد.....
باورکن......
 سپاس شده توسط Rastak432 ، سامانی ، saba
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
2 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
takgirl (۲۹-۵-۱۳۹۲, ۱۱:۱۷ :عصر)، golebita (۱۰-۹-۱۳۹۲, ۰۸:۱۸ :عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری