شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

چند تا نکته با حالزمان کنونی: ۲۱-۹-۱۳۹۵، ۰۵:۱۲ :عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: hichkas
آخرین ارسال: hichkas
پاسخ: 4
بازدید: 471

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چند تا نکته با حال

۱۲-۴-۱۳۹۱, ۱۰:۱۹ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۴-۱۳۹۱ ۰۵:۲۶ :عصر، توسط hichkas.)
ارسال: #1
چند تا نکته با حال
دانستن کافی نیست، باید اقدام کرد، خواستن کافی نیست، باید کاری کرد. نه پیروزی پایدار است، نه شکست مرگ ‌آور. زمانی دست از کار بکشید که کار شما انجام شده باشد، نه آنگاه که خسته شده‌ اید.

یادم باشد حرفی نزنم که به کسی بر بخورد نگاهی نکنم که دل کسی بلرزد خطی ننویسم که آزار دهد کسی را که تنها دل من ؛ دل نیست

در دنیا زندگی کن بی آنکه جزئی از آن باشی.

عشق مثل گنجیشكه اگه سفت بگیری می میره اگه شل بگیری میپره پس سعی كن طوری بگیری كه تو دستات خوابش ببره......................

عمر شما از زمانی شروع می شود که اختیار سرنوشت خویش را در دست می گیرید.

آیا تا به حال تلاش كرده اید.آیا تا به حال شكست خورده اید.مهم نیست. دوباره تلاش كنید .دوباره شكست بخورید. شكست بهتر است

باور کن نهایت زیباست ، زیبایی غایت زندگی آدمی هست ،

خدایا
اندیشه و احساس مرا در سطحی پایین میار که زرنگی های حقیر و پستی های نکبت بار و پلید این شبه آدم های اندک را متوجه شوم.
چه دوست تر می دارم بزرگواری گولخور باشم تا همچون اینان کوچکواری گول زن.

روزی خواهم آمد ؛
روزی که تو التماس می کنی
و من آنروز مانند امروز تو
با تو رفتار نخواهم کرد!

چه تنگنای سختی است! یک انسان یا باید بماند یا برود. و این هر دو اکنون برایم از معنی تهی شده است. و دریغ که راه سومی هم نیست!

پنجره زیباست اگر بگذارند عشق مخصوص تماشاست اگر بگذارند من اظهار نظرهای دلم فهمیدم عشق همسایی تقواست..................

من نمی دانم
و همین درد مرا سخت می­آزارد
که چرا انسان، این دانا، این پیغمبر در تکاپوهایش
چیزی از معجزه آن سوتر ره نبرده است
به اعجاز محبت!
چه دلیلی دارد؟ چه دلیلی دارد؟
که هنوز مهربانی را نشناخته است؟
و نمی­داند در یک لبخند چه شگفتی­هایی پنهان است!
من بر آنم که در این دنیا خوب بودن- به خدا سهل­ترین کار است
ونمی­دانم که چرا انسان، تا این حد با خوبی بیگانه است؟
و همین درد مرا سخت آزرده است.

چه بسیار دلهایی که می پرستند و نیکی می ورزند و پرستش و تقوی و نیکی نیز در آنها زشت و آلوده و پلید است.
و چه دلها که عشق می ورزند و گناه می کنند و خطا و هوس و گناه نیز در آنها زیبا و پاک و زلال است.

بگذار شیطنت عشق چشمان تو را به عریانی خویش بگشاید هر چند معنی جز رنج و پریشانی نباشد. اما کوری را هرگز به خاطر آرامش تحمل نکن

آه چه حالتی دارد! نه به وصف می­آید و نه به فهم! دوست داشتن چه قدرتی دارد، در خویشاوندی و صمیمیت راستین چه نیروی معجزه گر خدایی نهفته است. چه لذتی است اینجا در "خود را نادیده گرفتن " در "خود را لقمه لقمه کردن" و به دهان دوست دادن که بجود و بجود و بجود و طعم و عصاره­اش را بمکد و تفاله­اش را بر خاک بریزد و این خود بهترین زندگی کردن است! و اینها و اینگونه نعمت­ها را همه از او دارم! من کی با این حالات آشنا بودم؟ کودک را، پدرش، مادرش می­زند و او به گریه می­افتد و از درد فریاد می­کشد، اما چه می­کند؟ با چهره برافروخته و چشمانی سرخ و گونه­های خیس از اشک، خود را به دامن مادرش یا پدرش، همان که آزارش داده است می­افکند

خداوندا مردم شکر نعمتهای تو را به جا می آورند و من شکر بودن تو چرا که نعمت بودن توست.
با همه چیز در آمیز و آمیخته نشو، در انزوا پاک ماندن نه سخت است و نه با ارزش.
آنان که میفهمند عذاب میکشند و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند.

خدایا به من قدرت ان را عطا کن که بتوانم بدان اندازه که او را دوست میدارم نیاز دوست داشتنش را در خود خاموش سازم.

حس قشنگ عاشقی سر می خوره تو حوض نقاشی رنگی میشه دلای آتیشی همینه که عشق میشه قشنگ و دوشت داشتنی حس خوب عاشقی میشه رنگی مثل رنگین کمون آسمون استا کریم شبای عاشقا پر از عشق و صفا که نشسته رو گلبرگ گلها شبا به زیر نور مهتاب زمزمه ستاره ها میشه همدم دلا حس خوب عاشقی تو یه هوای سرد پاییزی گرمی میده به دلای سرد دلواپسی رنگی میشه روزای زنگی مثل یک تابلو خوب نقاشی چه خوبه عاشقی... چه خوبه عاشقی...چه خوبه

توی معبد چشات هرکی در زد باز نکن ! چون اونجا فقط زیارتگاه منه

مرا به دست من بکش ، بنام من گناه کن / اگر من اشتباهتم ، همیشه اشتباه کن .

دلم باغی پر از ریحان و گل بود / به روی رود عشقت مثل پل بود / نگاهم کردی و ویران شد این دل / مگر چشم تو از قوم مغول بود !

امشب ای ناز ، چه دلتنگ نگاهت شده ام / باز ای مونس جان چشم براهت شده ام / برق چشمان تو امشب به سکوتم خندید / چونکه دیوانه ی آن چهره ی ماهت شده ام .

آسمان غریبه بود نگاهم کردی / برف آمده بود صدایم کردی / دل آسمان تپید و روشن شد / عشق آمده بود ، آشنایم کردی .

بیا ای بهترین درمان قلبم / مداوا کن غم پنهان قلبم / قسم بر خالق دلهای عاشق / تو هستی آخرین سلطان قلبم .

گاه می توان تمام زندگی را در آغوش گرفت ، فقط کافیست تمام زندگیت یک نفر باشد .
هیچکس . . .
دیگر به دنبال ِ همراه ِ “اوّل” نیستم ! این روزها اول ِ راه ، همه همراهند….
این روزها ، باید به دنبال ِ همراه ِ “آخر” گشت …

.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط sinderela ، leila ، The DaRk PrOpheT ، farhad
۱۲-۴-۱۳۹۱, ۱۲:۲۸ :عصر
ارسال: #2
RE: واقعیتی در مورد مردها
اصلا میفهمی چی ارسال میکنی؟؟؟؟
یا فقط کپی ، پست میکنی!!!؟؟
۱۲-۴-۱۳۹۱, ۰۴:۳۶ :عصر
ارسال: #3
RE: چند تا جک با حال
جالبه چرا مطلبو عوض کردی!!!

آدرس مطلبتو ببین

تالار گفتمان آز پی ان یو / انجمن فرهنگ و موسیقی / داستان / حرف دل/ چند تا جک با حال
۱۲-۴-۱۳۹۱, ۰۴:۵۴ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۴-۱۳۹۱ ۰۵:۲۱ :عصر، توسط hichkas.)
ارسال: #4
RE: چند تا جک با حال
من تو این دو روز بیش از 40 تا پست که خیلیاش واقعا قشنگ بودن گذاشتم
یکی یه سپاس نداد
یه مطلب گذاشتم که شاید ایراد داشت همه انگشتا اومد طرفم
ایول بابا ایول....
عوضش کردم چون واسه این تالار مناسب نبود
خودت اینو گفتی
(بالاخره میخواستی باشد یا نباشد تکلیفو معلوم کن )
ببین حالا می پسندی
هیچکس . . .
دیگر به دنبال ِ همراه ِ “اوّل” نیستم ! این روزها اول ِ راه ، همه همراهند….
این روزها ، باید به دنبال ِ همراه ِ “آخر” گشت …

.
 سپاس شده توسط sinderela ، sarina
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
3 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
amir_ch_1367 (۴-۷-۱۳۹۲, ۱۰:۳۸ :عصر)، sinderela (۱-۷-۱۳۹۲, ۱۱:۱۰ :صبح)، hamid.amir20 (۳-۳-۱۳۹۳, ۱۰:۰۶ :صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری