شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
خريد شارژ آز پي ان يو فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو فروش جزوه

کتاب انسان در جستجوي معنا(ویکتور فرانکل)زمان کنونی: ۲۷-۹-۱۳۹۳، ۰۴:۰۸ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: amir_ch_1367
آخرین ارسال: amir_ch_1367
پاسخ: 1
بازدید: 1145

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 27 رأی - میانگین امتیازات: 3.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کتاب انسان در جستجوي معنا(ویکتور فرانکل)

۱۲-۲-۱۳۹۱, ۰۹:۳۶ :عصر
ارسال: #1
کتاب انسان در جستجوي معنا(ویکتور فرانکل)
مقدمه

در شهروین،پایتخت اتریش و در قاره اروپا سه مکتب روانشناسی بنیاد گذاشته شده است.مکتب روانکاوی فروید،مکتب روانشناسی فردی آدلر و مکتب معنا درمانی فرانکل.ویکتور فرانکل بنیان گذار مکتب معنا درمانی(لوگو تراپی)، در بیست وششم مارس سال 1905 در وین متولد و در دوم سپتامبر سال 1997 در سن 92 سالگی در همان شهر درگذشت.

فرانکل را در سن 37 سالگی به اردوگاه آشوییتس نازی های آلمانی بردند.در اردوگاه که همه چیز را از او گرفته بودند؛این شیوه تفکر در فرانکل بوجود آمد که می گفت: مهم آن نیست که من چه می خواهم باشم؛ مهم آن است که من چه کسی باید باشم. در ارتباط با مفهوم بودن برای او سئوال انسان بودن مطرح شد.او معتقد بود که انسان بودن یعنی مسئول بودن،تصمیم گیرنده، موضع گیرنده و ارزشیابی کننده بودن!

از ابتدا مفاهیمی چون: زندگی، روح و معنا ذهن ویکتور فرانکل را به خود مشغول کرد.به عقیده او ما انسانها سئوال کننده نیستیم ،جواب دهنده هستیم. ما باید به سئوال هایی که زندگی از ما می کند با آزادی واحساس مسئولیت کامل جواب دهیم.در انتخاب جوابی که انسان به سرنوشت خود می دهد و انتخاب نگرشی که در مقابل سرنوشت خود بر می گزیند،آزاد است.نتیجتا مسئول جوابی است که به سرنوشت می دهد و مسئول شیوه تفکر ونگرشی است که انتخاب می کند.انسان باید پاسخی بدهد که در شآن انسان است.

ویکتور فرانکل روزی به شاگردان خود گفت:من معنای زندگی خود را در این می بینم که به دیگران کمک کنم تا آنها در زندگی خویش یک معنا بیابند.او همیشه با انسانهایی روبرو می شد که پرسش هایی در باره معنای زندگی مطرح می کردند.ویکتور فرانکل معتقد بود : مشکل انسان امروز بی معنا بودن زندگی،خلا وجودی و ناکامی وجودی است.انسان سالم از نظر فرانکل، انسانی از خود فرا رونده و معنا خواه است.معنا خواهی قوی ترین نیرو در انسان است.معنا چشمه ای است که هرگز خشک نمی شوداما طراوت انسان بودن بدون آن خشک می شود.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آینــده ای بسـازم، کـه گذشـتــه ام جلــویـش زانــو بزنــد ...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط nasrin
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
3 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
nasim_parsi (۱۰-۷-۱۳۹۲, ۱۲:۰۰ :صبح)، paradise_261 (۱۰-۷-۱۳۹۲, ۰۱:۵۰ :عصر)، salehjooyandeh (۱۰-۹-۱۳۹۲, ۰۳:۳۱ :عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
جزوات کنکور ارشد کامپيوتر و آي تي نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری