شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

کتاب کلاس اول 70 سال پيشزمان کنونی: ۱۸-۹-۱۳۹۵، ۰۹:۲۶ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Administrator
آخرین ارسال: monireh
پاسخ: 8
بازدید: 883

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کتاب کلاس اول 70 سال پيش

۲۳-۹-۱۳۹۰, ۱۲:۲۴ :صبح
ارسال: #1
کتاب کلاس اول 70 سال پيش
به گزارش ايسنا، ايام كلاس اول دبستان يکي از پرخاطره ترين دوران زندگي آدم هاست و همه ما دوست داريم براي يک بار هم که شده، نخستين کتاب درسي زندگي مان را به دست بگيريم و صفحه هاي آن را به ياد دوران کودکي ورق بزنيم و كمي هم در آن تأمل کنيم. گاه هم افسوس مي خوريم که اي کاش کتاب فارسي کلاس اول مان را به عنوان يادگاري نگه مي داشتيم.

عبدالحسين کلهرنيا گلکار فردي است كه کتاب اول ابتدايي خود را حدود 70 سال حفظ و نگهداري کرده است. كلهرنيا بيش از 30 سال در مدرسه هاي استان کرمانشاه به عنوان معلم هنر سعي کرده نظم را در زندگي دانش آموزان نهادينه کند و امروز مي توان از او به عنوان يکي از دانش آموزان منظم هفت دهه گذشته نام برد.

استفاده از کتاب يادشده به سال هاي دهه 1320 مربوط مي شود و نوع خط به کار برده شده در آن به صورت نستعليق و نسخ است.

در آن دوران که دانش آموزان با اين کتاب تحصيل مي کردند، اواخر جنگ جهاني دوم بود.

کلهرنيا که دوران خردسالي اش را با شعرها و جمله هاي کودکانه اين کتاب سپري کرده است، در اين باره مي گويد: «تأثير مثبت و شادي ور بعضي از حکايت هاي اين کتاب هنوز پس از چند دهه بر روح و روان من باقي مانده؛ به طوري که بارها از اين کتاب براي فرزندان و نوه هايم قبل از رفتن به مدرسه، خوانده م. برخي از حکايت هاي اين كتاب عبارت اند از: شب مهتاب، بوسه مادر، عيد نوروز و پيشي پيشي ملوسم.»

او با اشاره به انتقادي که در همان سنين کودکي به يکي از درس هاي اين کتاب داشته است، مي گويد: «درس «آذر و شخص کور» هميشه سؤالي آزاردهنده در ذهن من به وجود مي ورد که چرا نويسنده اين کتاب ارزشمند، آن فرد نابينا را مرد کور خطاب مي کند؟ چون من هميشه از واژه کور متنفر بودم که اصلاً چرا انسان به خاطر معلوليت بايد تا آخر عمر احساس ذلت کند و هميشه دوست داشتم که آدم عليل هرگز ذليل نباشد.

نگهدارنده اين کتاب قصد فروش آن را ندارد؛ مگر اين كه در مراکز فرهنگي خاص مورد بازديد عموم قرار گيرد.

مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مردم شهری که همه در آن می لنگند
به کسی که راست می رود میخندند !
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mohammad ، nasrin67 ، MostafA ، Arezoo ، الهه ، STAR ، mostafa haddadi ، atefeh.m ، The DaRk PrOpheT
۲۳-۹-۱۳۹۰, ۱۲:۲۷ :صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳-۹-۱۳۹۰ ۱۲:۲۸ :صبح، توسط nasrin67.)
ارسال: #2
RE: کتاب کلاس اول 70 سال پيش
اون موقع چه سخت بودن بیشترش شعر بوده ولی حالا همش شکل شده
پروردگارا تو تکراری ترین “حضور” روزگار منی و من عجیب به آغوش تو از آن سوی فاصله ها خو گرفته ام !
 سپاس شده توسط Administrator
۲۳-۹-۱۳۹۰, ۱۲:۴۰ :صبح
ارسال: #3
(۲۳-۹-۱۳۹۰ ۱۲:۲۹ :صبح)barf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یادش بخیرررررررررررر

یادی چی بخیر یجور گفتی یادش بخیر فکر کردم شما 90 سالتونه و قبلا این کتاب ها رو خوندین مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط STAR
۲۳-۹-۱۳۹۰, ۱۲:۴۴ :صبح
ارسال: #4
(۲۳-۹-۱۳۹۰ ۱۲:۴۲ :صبح)barf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۲۳-۹-۱۳۹۰ ۱۲:۴۰ :صبح)Administrator نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۲۳-۹-۱۳۹۰ ۱۲:۲۹ :صبح)barf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یادش بخیرررررررررررر

یادی چی بخیر یجور گفتی یادش بخیر فکر کردم شما 90 سالتونه و قبلا این کتاب ها رو خوندین مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
معلم سال اولم خانم آزادگان بود که به رحمت خدارفت و خیلی مهربان و دوست داشتنی بود و تو اوج جوانی فوت کردمهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خدا رحمتش کنه
پروردگارا تو تکراری ترین “حضور” روزگار منی و من عجیب به آغوش تو از آن سوی فاصله ها خو گرفته ام !
 سپاس شده توسط Administrator ، mostafa haddadi
۲۳-۹-۱۳۹۰, ۱۲:۵۰ :صبح
ارسال: #5
(۲۳-۹-۱۳۹۰ ۱۲:۴۹ :صبح)barf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۲۳-۹-۱۳۹۰ ۱۲:۴۴ :صبح)nasrin67 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۲۳-۹-۱۳۹۰ ۱۲:۴۲ :صبح)barf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۲۳-۹-۱۳۹۰ ۱۲:۴۰ :صبح)Administrator نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یادش بخیرررررررررررر

معلم سال اولم خانم آزادگان بود که به رحمت خدارفت و خیلی مهربان و دوست داشتنی بود و تو اوج جوانی فوت کردمهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خدا رحمتش کنه
ببینید تبعیض را ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من جواب سوال دادم واسه نسرین سپاس می زنند
بشکنه این صحفه کلید که نمک نداه
عزیزم چون من گفتم خدا رحمتش کنه سپاس دادن نکنه دوست داشتی بگم خدا رحمتش نکنه
۲۳-۹-۱۳۹۰, ۱۲:۵۱ :صبح
ارسال: #6
وقتی کاربر نسرین میگن خدا رحمتش کنه و من به خاطر اینکه دوباره تاپیک نزنم و بگم خدا رحمتش کنه حرف ایشون رو تایید میکنم یعنی خدا رحمتش کنه
 سپاس شده توسط nasrin67 ، mostafa haddadi
۲۳-۹-۱۳۹۰, ۱۲:۵۸ :صبح
ارسال: #7
(۲۳-۹-۱۳۹۰ ۱۲:۵۴ :صبح)barf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ادب حکم می کنه وقتی جواب یک نفر دادی یک سری /دستی / ابروی /......... خلاصه یک چیزی بگه
نسرین اصلا حرف درستی نزدی
اولا خدارحمتش کنه
دوما مگه گفتم چرا گفتی ؟؟؟؟؟؟؟
[/quote]
واااااااااااااااااای
ببخشید انشالله خدا رحمتش کنه و جاش در بهشت باشه
من معذرت میخواممهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۲۳-۹-۱۳۹۰, ۰۵:۰۲ :عصر
ارسال: #8
خوبه دانش آموز70سال پیش نبودیم وگرنه2-3سالی کلاس اول رو درجا میزدیم!!سخت بوده ولی خیلی جالبه
خدایاهمین الان یهووووییییی شکرمهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال پاسخ 

کسانی که از این موضوع بازدید کرده اند . . . ( آز پی ان یو )
2 کاربر زیر موضوع را خوانده اند:
مش قربون (۳-۱۲-۱۳۹۳, ۱۰:۳۳ :صبح)، nastaran2398 (۲۸-۷-۱۳۹۴, ۱۱:۱۳ :صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری