شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

تبليغات
سامانه ي پيامکي آز پي ان يو مقالات ISI
فروشگاه اينترنتي آز پي ان يو خريد شارژ آز پي ان يو

یک سئوال ؟؟؟؟؟؟؟؟زمان کنونی: ۱۴-۹-۱۳۹۵، ۰۳:۲۱ :صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: user
آخرین ارسال: sima
پاسخ: 9
بازدید: 1415

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 32 رأی - میانگین امتیازات: 3.03
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

یک سئوال ؟؟؟؟؟؟؟؟

۳-۱۰-۱۳۹۰, ۰۲:۵۶ :عصر
ارسال: #1
یک سئوال ؟؟؟؟؟؟؟؟
با سلام خدمت همه دوستان
به نظر شما توی جامعه امروزی و توی محیط بیرون از خانه دختر خانمها باید رعایت حال آقا پسرها را بکنند یا بالعکس و به نظر شما کدوم حالتش صحیحتره ؟
البته نظرتون را توی جنبه های مختلف بیان کنید
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط STAR ، mostafa haddadi ، mahdi ، الهه ، seda ، sima
۳-۱۰-۱۳۹۰, ۰۴:۲۳ :عصر
ارسال: #2
RE: یک سئوال ؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه منظور از رعایت حال همدیگه رو کردن
یعنی کمک کردن به هم برای میدون ندادن به هواهای نفسانی و عطش های درونی و پاک نگهداشتن جامعه بعنوان یک پایگاه برای انجام فعالیت های مثبت و سازنده طوری که باعث رشد و اعتلای آدماش (چه زن و چه مرد ) بشه ،باشه ...
من فکر میکنم یک خانم در محیط جامعه باید موازین شرعی و انسانی رو رعایت کنه و نه اینکه به بهانه و شعار آزادی هر جور دلش میخواد در اجتماع ظاهر بشه و رفتار اجتماعیش هم باید در چارچوب تعریف های مشخص باشه آقایون هم با حفظ کردن نگاه و زبونشون و شناختن جایگاه خودشون و البته پوشش(فقط واسه خانما نیست!)میتونن این حس امنیت رو ایجاد کنن
سعی نکن متفاوت باشی...
فقط خوب باش...
این روزا خوب بودن به اندازه کافی متفاوته ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط mostafa haddadi ، mahdi ، الهه ، seda
۵-۱۰-۱۳۹۰, ۱۱:۲۷ :صبح
ارسال: #3
منظور من از طرح این سئوال اینه که به نظر شما توی اجتماع بیشتر خانومهان که رعایت حالشون میشه یا آقایون مثلا توی اتوبوس اگه 100 تا آقاباشن و 1 خانم و فقط یه صندلی باشه اون صندلی میشه ماله خانومه اما برعکسش صدق نمی کنه
به نظر شما چقدر از این موارد توی جامعه هست و کفه ترازو به نفع کدوم گروه بیشتر سنگینی میکنه
در مورد حجاب هم من قبل از اینکه حجاب را قبول کنم عفاف را باور دارم و هیچوقت محجبه بودم کسیو توی محجبه بودن یا نبودنش (ظاهریش) نمی بینم
 سپاس شده توسط sima
۵-۱۰-۱۳۹۰, ۰۱:۴۸ :عصر
ارسال: #4
به نظر شما توی جامعه امروزی و توی محیط بیرون از خانه دختر خانمها باید رعایت حال آقا پسرها را بکنند یا بالعکس و به نظر شما کدوم حالتش صحیحتره ؟

مشکل اینجاست که ذهنیت در مورد جنس مخالف یه کم اشتباه ایجاد شده.هنوز خوب یاد نگرفتیم در برخورد با هم به این دقت کنیم که اول از همه طرف مقابل یک انسان مثل خودمون پس ارزش یه انسان باید در نظر بگیریم بهش احترام بذاریم.بعد به این فکر کنیم که اون دختر یا پسر ,و در برخورد باید یک سری ارزشهای دیگه ای دقت کنیم.
خوب با توجه به اختلافی که از نظر جنسی داریم یک سری تفاوتها ودر کنارش یکسری ارزش ها برای دو جنس وجود داره.
یک سری محدودیت های بی جا باعث شده بعضی از دخترها وپسرها نتونند این ارزشها رو درک کنند و یاد بگیرن تو برخورداشون به طرف مقابل احترام بذارن که شاید از نظر اون مهم نباشه نفهمه ممکن این برخوردش باعث ناراحتی طرف مقابلش می شه.
مشكل وقتي پيش مي اد كه به يك قدمي جواب رسيديم ولي ديگه نمي دونيم بايد چي كار كنيم چون كه هنوز كامل نيستيم
 سپاس شده توسط yasi ، sima
۵-۱۰-۱۳۹۰, ۰۹:۲۳ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۱۰-۱۳۹۰ ۰۹:۳۸ :عصر، توسط seda.)
ارسال: #5
ای بابا ....
ما تو جامعه مون فقط یه مشکل داریم که همه این سوالا رو پیش می یاره واگه حل بشه خیلی چیزا درست می شه:
اصلا همدیگرو نمی شناسیم ...منظورشناخت ماهویه ....
.
.
.
همین!!!!!
 سپاس شده توسط sima
۵-۱۰-۱۳۹۰, ۱۰:۴۲ :عصر
ارسال: #6
منم خدمت آقا مرتضی و همه ی کاربران سلام عرض میکنم
و با اجازتون چند خط در مورد این سوال می نویسم

قدیم تر ها(با حرف هایی که گفته شده و شنیده شده)
این آقا پسرها بودند که همیشه پیش دختر خانمها سرشون رو پایین می انداختند، و رعایت حالشون رو هم می کردند
این نه از روی ترس، نه قصد و غرض نه ... بوده، بلکه از روی حجب و حیاشون بوده
دختران اون دوره هم قدر این نعمت رو می دونستن

اما امروزه قضیه فرق میکنه
چند گونه رفتار در این مورد دیده میشه
از بدترین شروع میکنم و میام جلو
1. تو پیاده رو، فضای مجازی، تو مهمونی ها، دانشگاه و ... دیده و شنیده میشه که دو طرف از خجالت هم در میان و ....(به دلیل بار منفی ذکر مورد از آن خودداری میشود)
2. تو پیاده رو، فضای مجازی، تو مهمونی ها، دانشگاه و ... دیده میشه و شنیده میشه که خبری از رعایت طرف مقابل نیست و این دختر خانمه که داره به پسر بیچاره یا بعضی اوقات به پسری که دندش میخاره، متلک میگه و دستش می اندازه
3. تو پیاده رو، فضای مجازی، تو مهمونی ها، دانشگاه، و ... دیده میشه و نشیده میشه که این آقا پسره که رعایت طرق مقابلش رو نمی کنه و در حق خانم محترم مورد صحبتمون بی احترامی میکنه
4. اینجاست که خانم قصه ی ما رعایت حال آقا پسر قصه رو میکنه که هیچ، خلاصه ... . خیلی شرم آوره، مگه نه؟!مهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

5. این طرف پسره که، رعایت حال طرف دوم رو میکنه و در موردش نه بی احترامی میکنه بلکه در صورت امکان برایشان چاپلوسی هم میکنه، خیلی بده هامهمان ها نمي توانند تصاوير را ببينند و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حالا به جاهای خوب برسیم
6. اینجا خواهیم دید و شنید که آقای مورد صحبت ما، با حجب و حیا، و از روی ترس خدا، در حضور خانم قصه پاش رو از گلیمش درازتر که نمی کنه هیچ، با تمام زیبایی وجودش در صدد رفع گرفتاری های به وجود آمده برای طرف مقابل هم هست
7. در این مورد به اینجا می رسیم که خواهر عفیفه ی قصه ی ما، رعایت حال ما آقای محترم رو میکنه و به ایشون در صورت توانشان و در صورتی که برایشان مشکلی نداشته باشد حتی از کمک هم دریغ نمی کنه
و بهترین
8. دو طرف، رعایت حال همدیگه رو میکنن و به هم کمک میکنن و در تمام این مورد ها ترس از خدا را از یاد نمی برن

از شماره ی یک به سمت شماره 8 که حرکت کنیم آمار اینگونه ارتباط ها کم میشه!
بد گفتم؟

این برخاسته از نظر کوتاه من
معذرت میخوام که پرحرفی کردم
یاحق
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط sima
۵-۱۰-۱۳۹۰, ۱۰:۵۶ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۱۰-۱۳۹۰ ۱۰:۵۶ :عصر، توسط mostafa haddadi.)
ارسال: #7
(۵-۱۰-۱۳۹۰ ۱۰:۵۰ :عصر)barf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جای 2 و 3 باید جابه جا بشه خوب دخترا کمتر پیش میاد سر به سر یک پسر بذارند اما برعکس
پسرا به هرکی برسه متلک می گه فرق زیادی هم نمی کنه طرفش کی باشه
جای 6 و 7 طبق نوشته آخریتون عوض کنید تا حالا دیدید وسط خیابان یا دانشگاه و........ یک خانم وایسه دعوا قبول کنید کم پیش میاد
اما پسرا برعکس آقا هر چی حرف به دهنش می رسه می زنه

ترتیبی که الان هست بر اساس بد بودن رفتار هاست
یعنی هر چه پیش بریم رفتارها بهتر میشه

برای اینکه ترتیب کاهشی افراد با اینگونه رابطه ها هم درست بشه شماره ها به اینصورت اصلاح میشه
1
3
2

4
5
6
7
8
« اَلَیسَ اللهُ بِکَافٍ عَبدَهُ ... »
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

سوره ی مبارکه ی زمر - آیه ی نورانی 36
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۵-۱۰-۱۳۹۰, ۱۱:۱۹ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۱۰-۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ :عصر، توسط seda.)
ارسال: #8
(۵-۱۰-۱۳۹۰ ۱۱:۲۷ :صبح)user نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظور من از طرح این سئوال اینه که به نظر شما توی اجتماع بیشتر خانومهان که رعایت حالشون میشه یا آقایون مثلا توی اتوبوس اگه 100 تا آقاباشن و 1 خانم و فقط یه صندلی باشه اون صندلی میشه ماله خانومه اما برعکسش صدق نمی کنه
به نظر شما چقدر از این موارد توی جامعه هست و کفه ترازو به نفع کدوم گروه بیشتر سنگینی میکنه
چقدر سوالتون جالبه ....
دررابطه با موضوعی که ذکر کردید خب حق باشماست .ولی این که چرا اینطوریه باز برمیگرده به دید خود شما آقایون .
چیزی که تو جامعه همه پذیرفتن اینه که خانما ضعیفن ... درواقع وقتی 100تا آقا تو اتوبوس باشن و جا فقط واسه یکی باشه اون رو به یه خانم می دن همش از همین دیدگاه ناشی می شه دیگه .
حالا اکه شرایط برعکس باشه درحالت کلی هیچ دلیلی نداره از بین 100تا خانم اون یه صندلی رو به یه آقا بدن مگر در شرایط خاص کهولت سن و....که این بازم به ضعیف بودن برمیگرده ...

خلاصه اینو می خوام بگم که هر جا هم که آقایون مراعات حال خانما رو کردن در پشت پرده یه جور خاستن قدرت و ....(دقیقا نمی دونم اسمشو چی می شه گذاشت منظورم چیزیه که توفلسفه خلقت آقایونه و دوست دارن بالاتر باشن و این کاملا امرطبیعیه ) رو به رخ بکشن .وگر نه می تونم کلی مثال واسه شما ذکر کنم که اصلا رعایت حال خانما نمی شه .
 سپاس شده توسط sima
۶-۱۰-۱۳۹۰, ۱۲:۰۸ :عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۱۰-۱۳۹۰ ۱۲:۱۳ :عصر، توسط sima.)
ارسال: #9
در مورد حرفایی که همگی گفتن راستش مصداق همه جورشو دیدم اینکه توی اتوبوس آقایون جا بدن به خانما اما از اون طرف خانمی هم دیدم که توی هوای سرد تو صف تاکسی زرنگ بازی دربیاره و بیخیال 4 ...5 تا مرد وزنی بشه تو صفن بشه و بپره تو تاکسی
یا مثلا توی اتوبوسی که همون 100 نفر خانم وایسادن اما با کمال اعتماد به نفس توی قسمت خانما 2 تا آقا نشستن و ککشون هم نمیگزه که این قسمت جز حقوق خانمهاست و باید حالا که شلوغ شده پاشن....
اینا نمونه کوچیکه از یه جامعه بزرگه که شاید نشون میده چقدر بین آدما ارزش های انسانی کمرنگ شده ...چقدر اعتقادها ضعیف شده که پایمال کردن حقوق بقیه (همون حق الناس) شده زرنگی
توی جامعه الان زن و مرد معنی نداره ....هرکی زورش بیشتره ...حقوقش محفوظ تره ...هر کی بهتر بتونه زرنگی کنه ...
نمیدونم مطلب تاکسی در باران که چند وقت پیش گذاشته بودم رو خوندین یا نه ....به نظرم اول باید یادمون بدن تعریف زرنگی چیه تعریف انسانیت چیه ...الانا دیگه کسی که ابتدایی ترین اصول پایبندی به ارزش های اخلاقیو رعایت کنه بهش میگن طفلک ....سادس دیگه
سعی نکن متفاوت باشی...
فقط خوب باش...
این روزا خوب بودن به اندازه کافی متفاوته ...
 سپاس شده توسط seda ، mohammad ، الهه
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

آپلودسنتر آز پي ان يو تالار گفتمان آز پي ان يو
تبلیغات نیازمندی های استان چهارمحال و بختیاری